Ngërçi politik, opozita vijon protestat në çadër

May 16, 2017 22:35

Ngërçi politik, opozita vijon protestat në çadër

Pas dështimit të negociatave mes palëve politike, duket se skenari i PD do të jetë i njëjti. Burimet nga PD thonë se opozita do të vijojë të qëndrojë në çadër duke protestuar.

Sipas burimeve ky vendim është marrë në mbledhjen e sotme të Bashës me aleatët. Mësohet se Basha u ka thënë aleatëve se Rama nuk pranon që t’i shtyjë zgjedhjet dhe se ai ka caktuar vetëm 18 qershorin si datë të panegociueshme.

Në këto kushte, opozita  do të vijojë protestën.

May 16, 2017 22:35
Komento

3 Komente

 1. aty May 16, 23:01

  Bravo dhe une i tani mendimi kam qene e jam te rrini tere kohen aty, deri me 20Qershor 2017,pastaj te vij ruspa e tu fshij e tu hedh ne lane.Pushteti fotohet vetem me vote , di nok do votime por fitore ne tavoline.Populli ka votuar dhe ne kohes babaes tend Sali mme 97′ e 98′ kur gjemonte kallashi e jo tani qe shumica jane te pergjumur nga hashashi.Shko ne votime te shpetoh lekuren.

  Reply to this comment
 2. Z/K May 17, 01:47

  Ne cader iu dalt shpirti.
  Bo bo bo, jeni aq debila qe mbas votimeve nuk ju njeh njeri per parti as per opozite.
  Rama i ka dol borxhit.Diten e votimit mos te guxoi kush te prishin qetesine dhe votimet.Njerzit duhet te jene te qete e te votojne ne deshiren e vete.
  V.O.
  Asnjihere kushtetuta nuk ka ekzistue korrekt me ligjin.Kam shume deshire qe diten e votimit te jete korrekt,pronto ne zbatimin e ligjit per prishesit e qetesise.

  Reply to this comment
 3. Alban Dega May 17, 05:24

  SINE QUA NON .

  Vetingu nje kusht i domosdoshem me konsensus ose me Referendum mbarepopullor njekohesisht me zgjedhjet e reja!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cdo marreveshje, cdo negocim, cdo konsensus pa miratimin e Vetingut eshte antishqiptare, antiamerikane dhe antiperendimore. Pike !
  95 per qind e shqiptareve kudo ne Bote perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi dhe Vetingun!
  100 per qind e deputeteve te Kuvendit te Republikes se Shqiperise miratuar me vote Reformen ne Drejtesi !
  95 per qind e Shqiptareve kudo ne Bote e duan SHBA-ne dhe BE-ne !
  Reforma ne Drejtesi pa Vetingun eshte si nje trup pa zemer, si nje kadaver pa shpirt !
  Askush nuk ka te drejte ligjore as njerezore te beje pazare as allishverishe me kete aspirate as vullnet te lire te nje populli te lire!
  Vetingu eshte nje kusht i panegociushem, i domosdoshem per cdo marreveshje, konsensus ose vendimarrje politike !
  Vox Populous Vox Deux !
  Zeri i Popullit ! Zeri i Zotit !
  Nese bisedimet nuk japin rezultat te shkohet ne Referendum mbarepopullor per miratimin e Vetingut njekohesisht me zgjedhjet e reja !
  Miratimi i Vetingut eshte kusht i domosdoshem, i pakundershtueshem, i panegociushem!
  Eshte kusht: SINE QUA NON .
  PIKE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*