Ngjarjet e fundit, lëvizje në rang drejtuesish në Policinë e Shtetit

February 8, 2016 19:47

Ngjarjet e fundit, lëvizje në rang drejtuesish në Policinë e Shtetit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka firmosur disa lëvizje në radhët e drejtuesve të policive në disa qarqe.

Kështu, zv.drejtori i Policisë së Qarkut të Elbasanit, Shkëlqim Pepkola është transferuar në të njëjtën detyrë në Drejtorine e Policiseësë Qarkut të Korçës.

Në vend të Pepkolës, në Elbasan është emëruar zëvendësdrejtori i Policisë së Qarkut të Lezhës, Skender Hita, ndërsa nëndrejtori i Policisë së Korçës, Gentian Shehaj, është transferuar në Drejtorinë e Policisë së Durrësit.

Ilirjan Balla, nga zv.drejtor i Policisë së Vlorës emërohet në të njëjtën detyrë në Policinë e Dibrës, ndërsa në Vlorë emërohet zv.drejtor i Policisë, Artan Shkëmbi.

Lëvizje ka patur edhe në radhët e drejtuesve të Policisë Kufitare në disa qarqe.

Sipas burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit,  këto lëvizje janë në kuadër të përmirësimit të mëtejshëm të punës së policisë,  ndërsa vijne 5 ditë pas masakrës së Elbasanit, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagosën 7 të tjerë.

February 8, 2016 19:47
Komento

1 Koment

  1. PND February 8, 22:46

    Policia sovjetike NUK eshte ajo qe duam

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim