Ngjela akuzon Nishanin se po tenton të fshehë vjedhjen në BSH

October 5, 2014 16:35

Ngjela akuzon Nishanin se po tenton të fshehë vjedhjen në BSH

Avokati Spartak Ngjela akuzon Presidentin  Bujar Nishani se po tenton që të fshehë vjedhjen e kryer nga Guvernatori Adrian Fullani. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ngjela deklaron se vjedhja duhet parë nga brenda dhe duhet hetuar nga profesionistë. Sipas tij, e para gjë që do të bënte një Guvernator i huaj profesionist, do të kryente me kompetencë auditin me njerëzit e vet.

“Kryeministri Rama kërkoi të emërojë në postin e Guvernatorit te Bankës së Shqipërisë, ish-guvernatorin e famshëm të Argjentinës, Mario J. Blejer: një personalitet të mirënjohur botëror. Presidenti i Republikës s’e pranon. Pse?

Banka është vjedhur. këtë tani e di e gjithë Shqipëria. Kurse vjedhja duhet parë nga brenda dhe duhet hetuar nga profesionistë. E para gjë që do të bënte një Guvernator i huaj profesionist, do të kryente me kompetencë auditin me njerëzit e vet. Kush e ka vjedhur Bankën e Shqipërisë në këta dhjetë vjet? Kjo është pyetja që bëjnë sot shqiptarët. Sigurisht ata që po mbron Presidenti me aktin e tij të rëndë. Po Rama si kryeministër çfarë duhet të bëjë? Duhet të ndryshojë urgjentisht ligjin. Bën shumë mirë që bashkëpunon më PDIU-në, por duhet që të vijojë politikën për një kushtetutë të amenduar; kurse për Guvernatorin e ri të Bankës së Shqipërisë, nuk ka nevojë që të preket kushtetuta”, thekson avokat Spartak Ngela./ E.K.

October 5, 2014 16:35
Komento

16 Komente

 1. Skuthi October 5, 17:18

  Guvernator Fullhajni vodhi 7,3 milion dollare dhe me te drejte te gjithe ne ashtu si edhe Avokat Ngjela kerkojme drejtesi. Nje skandal shume here me i madh ka ndodhur dje me ISSH,jane vjedhur afersisht 100 milion dollare. Kjo shifer eshte konfirmuar nga kontrolli i KLSH. Dihet qe ISSH drejtohet prej shume vitesh nga Vjollca Braho e PDIU te Shpetim Idrizit. I cuditshem eshte fakti qe avokatit “sqimatar” ky rast nuk i ben pershtypje,perkundrazi e pershendet bashkepunimin me hajdutet e PDIU. Avokati me sa duket shpreson te marre ndonje flete nga ato qe do ti teprojne Idrizit,por veshtire e ka. Sidoqofte shpresa vdes e fundit

  Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi October 5, 17:31

  Mirë e ka z. Ngjela? Ne dimë deri tani vetëm emrin e nishanit dhe të nishanëve që mbron e mbulon ky për futjen e duarve në bankë por , nuk është çudi që dhe pasivitetit të Ramës për t’i shkuar vjedhjes deri atje ku thoté z. Ngjela,t’i vëmë një emër!? O bashkepunëtor,o oportunist, o lugë çorbe? Hajdutët e bankës duhet të gjënden se s’bën? Tung!

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi October 5, 17:37

  Janë vjedhur paratë e shqiptarëve dhe jo ato të saliut ,të nishanit apo të Ramës @@@ Mirë e ka z. Ngjela? Ne dimë deri tani vetëm emrin e nishanit dhe të nishanëve që mbron e mbulon ky për futjen e duarve në bankë por , nuk është çudi që dhe pasivitetit të Ramës për t’i shkuar vjedhjes deri atje ku thoté z. Ngjela,t’i vëmë një emër!? O bashkepunëtor,o oportunist, o lugë çorbe? Hajdutët e bankës duhet të gjënden se s’bën? Tung!

  Reply to this comment
 4. Mark uk October 5, 17:39

  Shko more idiot qe te kan rene trut jo ne qafe po ne hale te gomarit.E ka kushtetuta o injorant.Sa te kan paguar o harrakat qe te flasesh brrockullla.

  Reply to this comment
 5. kollodoku October 5, 17:52

  Zotrote te quajne rendom “avokat”. Pak me teper nuhatje, do iu shkonte per shtat more “avokat”.

  Kryeministri ben sikur ka zgjedhur Argjentinasin si kandidat te tij. Ne te vertete, ai po i bjen gerrnetes se Jarit dhe po kerkon koqen e kanarit te radhes.

  Reply to this comment
 6. October 5, 18:01

  Po çhyn Nishani tek BSH o Taku? Ideja per te zene sezben ndonje post te ka erresuar syte dhe arsyen o Taku.

  Reply to this comment
 7. andromeda October 5, 18:04

  Plotësisht dakord me ç’ka arsyeton në këtë rast Ngjela. Rama ose është naiv në qeverisje dhe politikë ose ka gëlltitur lugën e çorbës që ka gatuar Fullani et al.

  Reply to this comment
 8. kampaçurreta October 5, 18:10

  PRESIDENI NUK DUHET TA PRANOJE NE ASNJE MENYRE NJE GUVERNATOR BANKE,PA MARRE ME PARE MENDIMIN E TE SHUMEMIRENJOHURIT, SALI RAME BERISHES. NE SE VENDOSET NJE NJERI PA MIRATIMIN E SALIUT DO TE DALIN TE GJITHA VJEDHJET GJE PER TE CILEN NISHANIT FILLOJNE TI RRESHQASE ZHAVORI POSHTE KEMBEVE. PRA NISHANI MBRON VETEN DHE KJO ESHTE E LIGJESHME.

  Reply to this comment
 9. Besnik October 5, 18:18

  Mbi të gjitha duhet të vendoset ligji , për sa kohë nuk bëhet reforma është e kotë të flasim se e tregoj gjatë gjithë kësaj kohe që policia i kap dhe avokatët i lirojnë përsëri , por do ja lejmë kohës dhe do e vërtetoj që qeveria Rama e ka me seriozitet luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

  Reply to this comment
 10. tomsojeri October 5, 19:04

  Cohuni shqiptar cohuni ! Kapini kta politikan e i hidhni ne kazanet e plehrave ashtu sic po bejn ukranezet ! E keqja esht se sbesoj te dalin kazanet ne numer prandaj hidhini dy nga dy qe te “perqafojn” njeri tjetrin ! Mbaruan llafet e sju ze lekura “yndyr”ma ! Histori qe perseritet kjo prej vitesh ! Flak kashte ………..

  Reply to this comment
 11. Rimi October 5, 19:38

  Avokat problemi nuk eshte tek kapteri por tek Ata qe e kane emeruar president!Jeni Ju qe jini paisur si dhe kapteri me nga nje destiktiv (qe brenda permban deklaratat T’uaja qe kurr nuk do te dilni kunder e do te dennaconi vepritarite e paligjeshme,kriminale apo ne dem te interesave te ketij vendi”koloni”.Ndaj “kapteri” bene qejf,ndaj Rama nu ka ç’fare ti beje,ndaj 21 janari nuk ka fajtore e te denuar por vetem viktima te pafajeshme e “burra shteti”.Ndaj qe drejtesia te filloje te levize duhet ti dergoni nje peticion urgjent te firmosur nga te gjithe intelektualet “perandorise” qe mban peng kete vend me lloj lloj gangsterash e hajdutesh ordinere qe jo vetem s’ke ç’fare tu besh por bejne edhe ligjin ne kete koloni armesh,droge e deri ne larrje e pastrim parash!Ne BSH nuk jane vjedhur vetem rreth 17 milione dollare,por atje eshte edhe kasaforta qe kryekrimineli Berisha kercenon se do t’ua hape ndonjehere kujdo qe i vihet perballe apo i qendron anash per ta luftuar.Le te proçedohet kryekrimi e e shikoni se si leviz pasketaj kapteri Bujar se bashku me hajdutet e tjere te ketij vendi.Kete rol nuk e bene dot “demokracia” pasi nen emri e saj shine kjo bande hajdutesh e vrastaresh per mese 23 vjetesh,duhet nje revolucion intelektual qytetar,patriotik,atdhetar qe te shembet kjo kulle qe eshte ngritur e drejton kete race te qelbur njerezish qe luajne me fatet e ketij vendi e me jeten e nje populli qe ne moshe eshte nder me te rejat ndersa nga fizionomia e saj nder me te plakurat,nje popull qe kur nuk di te qeshe.

  Reply to this comment
 12. arber October 6, 01:00

  smund te behet revolucion e ska cfare ben rama me ate fare presidenti e vishon ajazin
  a kuptoni ku ndodhemi .

  Reply to this comment
 13. Mark uk October 6, 07:50

  Tregoni kti avokatit torollak se ai gisht ne ate pozicion eshte fyerje.Apo jua ke treguar perkrahve tuaj ne komente.

  Reply to this comment
 14. df October 6, 08:29

  E kush nuk ngeli pa dhene kontribut ne fshehje avokat? E kane ngjyer capen te gjithe nga nje cikez.

  Reply to this comment
 15. BJORN October 6, 09:04

  Nishani eshte perfaqesues i injorances ne pushtet o avokat dhe kete e di mire nuk ka nevoje ta themi ne,cfar pret nga ai.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim