Ngjela: Basha nuk vjen dot në pushtet as për 15 vjet

July 9, 2015 10:28

Ngjela: Basha nuk vjen dot në pushtet as për 15 vjet

Spartak Ngjela thotë se Partia Demokratike ka nevojë për një drejtues të ri.

Sipas tij, Lulzim Basha e hodhi PD-në në humnerë, në zgjedhjet e 21 qershorit.

Ai thotë për gazetën Sot, se PD nuk vjen dot në pushtet as për 15 vjet, nëse nuk bën një riorganizim dhe largon Bashën e Berishën.

Partia Demokratike ka nevojë për ridrejtim.

PD ka qenë përballë kësaj fatkeqësie.

Kjo parti është një makinë që Berisha e shkatërroi nga rrotat dhe frenat, ndërsa Basha është shofer që nuk di t’i japë makinës, të cilën e hodhi në humnerë!

PD nuk ka drejtimin e duhur, dhe kjo është arsyeja pse e majta është forcuar.

Demokracia është votë!

Ku i kanë votat këta?

Me këtë përqindje votash, PD nuk vjen për 15 vjet në pushtet”, u shpreh Ngjela.

July 9, 2015 10:28
Komento

14 Komente

 1. Arben July 9, 10:36

  SHUME E VERTETE

  SA ME SHPEJT TA KUPTOJNE TE DJATHTET KETE GJE, AQ ME MIRE.

  Reply to this comment
 2. lato July 9, 11:20

  Vetem te djathte nuk kane qene keta.PD,qekur e mori ne dore Berisha,pas shkatterrimit te qeverise stabilitetit ne nentor 1991,ka qene nje bande Haxhiqamilsash…Cfare lidhje kane cubat e Haxhi Berishes me te djathten, allahu hekber e di! Sa me shpejt te zhduket kjo fare aq me mire do jete.

  Reply to this comment
 3. titi July 9, 12:37

  Si mund te jene te djathte ish sekretaret e partise dhe sigurimsat e dulles.

  Reply to this comment
 4. çimka July 9, 14:05

  Z Avokat ! Ju takon juve qe kokave qe themeluat PD, qe ta nxirrni nga humnera.
  Por nje aresye eshte se nje pjese emire e juaja ( edhe Ti ) e late PD-ne , Saliun e Lulin vetem dhe u bashkuat me te majten.
  Gjyna z. Avokat. Braktiset ate qe krijuat vet.
  Ku i keni kontributet e shembjes se komunizmit dhe te Punisteve?
  Pse u beni fresk te majteve tani dhe qani PD-ne ?
  Apo jeni jeni si kepushqt qe ndrojne disa hete perbujtesin( kafshen ) gjat jetes dhe largohen nga ajo kur fryhen me gjakun qe thithin ?
  Merrni ne dore z. Avokat bashk me Kastriotin dhe mos e lini ne kete gjendje Partine Demokratike ,dhe Kaçi mos t’i kerkoj Blushit te formoje parti te re.

  Reply to this comment
 5. Anxhela July 9, 14:57

  Te nderuar,
  PD eshte pasuri kombetare. Pa opozite nuk ka demokraci dhe vendi nuk ecen perpara.
  Me keqardhje them qe PD eshte larg te ardhurit ne pushtet. Kjo per shume aresye por e para eshte qe PD i duhet nje lider tjeter.
  Pa hezitim dhe me logjike te ftohte sot per sot lideri me i duhuri per PD eshte Genc Pollo.
  Nje analize e qete historike e PD, pa pasione, pa ego dhe me largpamesi do ta sillte PD ne pushtet me kete personalitet politik dhe vizionar.
  Nuk them pas 4 vitesh PD do vije ne pushtet por pas 8 vitesh sepse PD ka nevoje te ringrihet dhe i duhet pune, pune jo fjale ( words, words imzot)
  Genc Pollo di te bashkoje jo te ndaje, nuk eshte hakmarres, di te fale me zemer per gjithcka ka ndodhe ne PD dhe mbi te gjitha politikan dhe intelektual me kulture te gjere perendimore.
  Te paket jane ato qe ja dine vleren reale.
  Ato qe ja dine nuk duan te ja dijne mbase??!!!!
  Berisha ja di mire vlerat atij……

  Reply to this comment
 6. emigranti July 9, 15:32

  Me mire kurre mos te vijne se do ta lene kete vend edhe 50 vjet mbrapa.

  Reply to this comment
 7. kotandini July 9, 16:09

  Po z Avokat, Por para se te ikin keta nga pushtetiduhet tju behet nje gjyq publik Berishes dhe klanit te tij kriminal,qe kane shjkaterruar familje te shumta,por kan lene ne fuqi nje sere gjyqtare te korruptuar qe vetem organizimi shoqeror njerezor e rregullon kete shoqeri qe po shpreson per me te miren e vendit.

  Reply to this comment
 8. Shahisti July 9, 16:09

  Ky Ngjela eshte bere si Orakulli i Delfit, gjithmone e di se cfare do te ndodhe ne te ardhmen, po gjithmone ngaterrohet me te tashmen.

  Reply to this comment
 9. Kopaçe July 9, 16:15

  Sakte AVOKAT. PD me dy pederastet Berish-Basha. kane shkuar ne te Theodhoriut…

  Reply to this comment
 10. Kopaçe July 9, 16:17

  …Me lindi nje ide…. Vetem Kaqi Islami e ngreh PD si me ta ngreh nje prostitute…

  Reply to this comment
 11. Arben July 9, 16:41

  E sakte kjo qe thote z.Ngjela qe PD ka nevoje per drejtim te ri! Dhe dihet kush duhet ta drejtoje! Vetem Partia Socialiste duhet te marre frenat e PD! Atehere mund te vije ne pushtet .. hahaha…me keta servilet e pushtetit…!!!!!!

  Reply to this comment
 12. Pipi July 9, 17:35

  Une them ta marre Ngjela PD-ne…

  Reply to this comment
 13. kolonja July 9, 18:01

  Jam dakort me avokat Ngjelen . PO nuk iken Saliu e Luli nga drejtimi, po nuk u larguan Bode,Topalli ,Arbeni e me idioti ne politike Paloka ,PD te harroi se kthehet ne pushtet. Drejtuesit duhet ne radhe te pare te ken kulture ne te folur , e komunikim. Keta jane Vrases te popullit. Plus njeri shpirt katran ,Saliu, e tjetri aguridh nga mendja ,Luli.

  Reply to this comment
 14. Toni July 9, 18:01

  oooo ngjele jo per 15-vjet por 15-brezash lul basha mbase ne Hollande se ketu jo e jo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*