Ngjela: Berisha të pranojë sa më parë humbjen

Redaksia Online June 24, 2013 11:20

Ngjela: Berisha të pranojë sa më parë humbjen

Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, në një deklaratë për mediat nga selia rozë tha se fitorja e së majtës është fitore e madhe e popullit shqiptar.

“Isha tek kryetari i PS dhe i opozitës dhe i urova me gjithë zemër fitoren.

Kjo nuk ishte një fitore vetëm e opozitës, kjo është një fitore e madhe, që në fillim të këtij shekulli populli shqiptar arrin në rrugën drejt lirisë dhe demokracisë.

Është një nga gjërat më madhështore që kanë bërë shqiptarët në rrugën drejt Perëndimit.

U largua një regjim barbar që sorollatet prej 100 vitesh në Shqipëri”, tha Ngjela.

“Këto votime do jenë çlirimi përfundimtar i të gjithëve. Të papunët të nisin të shpresojnë, pronarët të fillojnë shpresën e tyre drejt lirisë dhe demokracisë përmes ligjit. Të gjithë jemi çliruar sepse do të kthehet dinjiteti i shtetit shqiptar.

Shqiptarët përfundimisht e treguan veten se janë një popull dinjitoz, që po shkon drejt Perëndimit duke flakur mbeturinat që i kanë marrë frymën këtij vendi.

Sa më shpejt të pranojë humbjen ky kryeministër, aq më mirë do jetë për të dhe për shoqërinë”, përfundoi ai.

 

Redaksia Online June 24, 2013 11:20
Komento

42 Komente

 1. VEZHGUESI June 24, 11:56

  O NGJELA BLLOKONI KUFIJT SE PO PREGETITET TE IKI QENI BASHKE ME FAMILJEN JA KA BO RRUGEN GATI MUL NOKA DEBILI.

  Reply to this comment
  • Bibi June 24, 14:50

   Ore nuk ka shanse te iki nga ktu ai monstra, do e shohi mire sa bukur do humbe,duhet ta shijojme mire cehren e tij kur te dale te pranoje humbjen!!
   Si e hene qe eshte sot, na filloi java mbare, na filloi 4vjecari mbare me sakte! 😀

   Reply to this comment
   • sonila June 24, 15:11

    Keto zgjedhje dhane nje rezultat spektakolar te fitores te se majtes dhe goditje fatale regjimit te saliut, shqiptaret po kerkojne ne te gjithe Shqiperine Rilindjen dhe te mbyllin ate epoke te erret te historise se Shqiperise nen regjimin e saliut.

    Reply to this comment
    • Edi June 25, 02:06

     Sa me shpejt Berisha te pranoj humbjen, aq me mire do te jete per vendin dhe mbarevajtjen e gjerave ne Shqiperi. Nje qeveri qe di te pranoj humbjen, aq me teper kur eshte shume e qarte se populli kerkon me domosdo ndryshimin e qeveris, tregon emancipim dhe zhvillim.

     Reply to this comment
   • teddy June 24, 15:13

    Saliu e ka pranuar humbjen, por s’ka dale ne publik se surrati I tij eshte bere mavi, ai me siguri ka shkuar te kurohet per gjendje jo te mire shendetesore. Tashme duhet te kurohet per delirin e tij te madheshtise, ai humbi pushtetin, tani do humbe edhe mendjen.

    Reply to this comment
   • Kristina June 24, 15:17

    kjo eshte gjeja e vetme qe duhet te beje berisha sot,te pranoje humbjen

    shqiperia ka hyre ne epoken e re te rilindjes,ka hyre ne epoken e re me nje kryeminister te ri me edi ramen

    Rilindja ka triumfuar mbi rrenimin,shqiperia ka triumfuar,ne ia kemi dale,ne ia dolem te rrezojme saliun

    Reply to this comment
   • Adela June 24, 15:20

    ekziston parimi i detyrimit te numerohet cdo vot nuk ka se si te ndodh ndryshe ikja e drejteperdrejte e deleguar e popullit per berishen detyre e komisionerve , populli qe e la ne pushtet ai e hoqi keshtu qe nuk ka asnje arsye pse te ndodhin kolapss social probleme e te tjera saliut nuk i mbet gje tjeter vetem te iki

    Reply to this comment
  • Genti June 24, 14:52

   Ej po kjo eshte nje fitore historike me, nuk po e besoja dot qe gjithe bastionet e djathta jane kthyer ne te majta!
   Nuk kishte kenaqesi me te madhe teksa degjoje rezultatet live!
   Tani qe kemi arritur deri ne kete pike kam besim se do i arrijme 90 mandate! 😀

   Reply to this comment
   • IGLI June 24, 15:30

    Nuk ka nga te vej edhe ndryshimi irezultateve nese perpiqet te manpuloje eshte pothuaj i pa mundur ai ka humbur edhe veriun qe e ka pas bastion te vetin deri dje keshtu qe sdo te ishte rezultative asnje lloji veprimi perkunrazi cdo gje do te ishte thjesht diskretitim i figures se vet politike perball popullit por edhe te huajve

    Reply to this comment
  • Maksi June 24, 14:57

   ku di ai te pranoj humbjen !!! ai thjeshte di qe do humbi dhe eshte bere me fol me vete kjo eshte mese e sigurt !! kam nje pershtypje qe do dali te bej ndonje te pa bere sic di ai me mire ti bej keto gjera dhe ishalla ishalla nuk plas ndonje si ne vitin 97

   Reply to this comment
  • Samanta June 24, 14:57

   Berisha do ta pranoje humbjen se nuk ka ku te shkoje tjeter ndaj dhe ne e dime mire qe kjo qeveri eshte e mare fund e tani nuk po bene asnje deklratat sepse e dine mire qe kane humbur ne menyre spektakolare dhe kjo eshte e verteta.

   Reply to this comment
   • Eda June 24, 15:10

    Te shpresojme qe dhe me vezhguesit e huaje te mund te iki pa bere ndonje dredhi ose me sakte pa manipuluar ndonje rezultat gjithesesi votat do te numerohen me korrektsi nuk ka nga tge veje te prpiqt sa te doje I humbur eshte

    Reply to this comment
   • xhensila June 24, 15:13

    Koalicioni per Shqiperine europiane triumfoi, askush nuk mund te kundershtoje me kete fakt, asgje nuk e ndal dot rrugen e zhvillimit dhe integrimit te Shqiperise. Rilindja po fryn kudo.

    Reply to this comment
   • xhoi June 24, 15:22

    Berisha duhet te largohej sa me pare sepse kishte mare peng nje vend i cili nuk e ka zgjedhur me vote as ne 2009 kshuqe eshte mese e qarte qe vota kete here do ishte dhe me masive kunder tij.

    Reply to this comment
  • Elton June 24, 15:06

   Ehuuu ne me pritshmeri reale prisnim te pakten 78… po shqiptaret paskan shperthyer fare!
   Bastionet e djathta jane bere te majta, te majtat jane thelluar edhe me shume…
   Nuk kam fjale, sot eshte nje dite e bekuar,. dite e shenuar per gjithe shqiptaret dhe historine politike te vendit!

   Reply to this comment
  • Kristina June 24, 15:08

   tashme kjo eshte e vetmja gje qe i ka ngelur berishes te beje ne menyre qe te mos e shkaterroje ne menyre definitive imazhin e tij megjithese sot ai ne syte e popullit eshte vetem krimineli qe shtroi rrugen rrenimit

   por sot shqiperia feston,feston sepse do te rilinde,feston sepse zeri i popullit u degjua,feston sepse ne kemi nje kryeminster te ri per te cilin nga i pari tek i fundit jemi te gjithe teper teper krenare

   Reply to this comment
  • Ajet June 24, 15:09

   Nuk ka rruge tjeter eshte I detyruar te pranoji humbjen kur ka humbur kaq thelle ne te gjithe vendin nuk ka me asnje mundesi shpetimi . Veprat qe beri ato gjera kaq positive qe ai solli bene te gjitha qe saliu te perfundonte ne kete gjendje perfundoj me nje humbje massive

   Reply to this comment
  • besjan June 24, 15:11

   Berisha nuk do te pranoje ndonjehere humbjen, se ai ka kohe qe nuk jeton me realitetin, e ka humbur mendjen dhe tashme edhe pushtetin. Po te doje ta pranoje ose jo, fitorja eshte historike, shqiptaret I thane jo modelit te saliut.

   Reply to this comment
  • Ruzhdiu June 24, 15:13

   Ai i humbur eshte humbjen e ka shenuar me stilolapsin e vet mire do ishte qe te mos reagonte qe te shpethente ndonje kolaps politik apo ndonje veprim I pa kontrolluar . populli uk do ta pranonte gjithe kete gjendje te keqe qe mund te krijohej si pasoje e ketyre trubullirave

   Reply to this comment
  • Entela June 24, 15:14

   Berisha dhe gjithe pd kane humbur humbja e tyre eshte rezultat I te gjitha deshtimeve te politikes qe ka ndjekur rezultat I veprimeve arbitrare qe ka bere por uk do te mundet me .

   Reply to this comment
  • keno June 24, 15:14

   ku di ai te ndalet !! do presim skemi ca bejm do rrim e te rpesim ne keto ore mos na ben ndonje te pa bere ai dhe na gjun ne arme dhe qet kriminelat ne sulm per te bere trazira sic ato din me i bo

   Reply to this comment
  • Enida June 24, 15:15

   Te gjithe vezhguesit e huaj populli vete ne pergjithesi e ka rrenuar vete salen me vot nuk ka per nje lider qe rri ne qeveri 8vjet turp me te madh se populli ta ndershkoi me vote .

   Reply to this comment
  • Eri June 24, 15:17

   Me mir nuk ka satisfaksion me te thell se te humbasesh rende dhe ne ato zona qe dikur jane quajtur bastioe te pd-se ateher me sa mend aim und te bej maipulime apo te beje veprime te demshme per pushtettin . nhuk do te ket me shank ta mbaji me zor pushtetin

   Reply to this comment
  • ARI June 24, 15:25

   Populli e dha verdiktin verdikti ishte mese I qarte tani sales si ngel gje tjeter per te bere gje tjeter pervecse te iki me humbjen e vete dhe te mos bej asnje lloji tentaive per te ndryshuar rezultatin se do bej gabimin me te madh

   Reply to this comment
  • Xheni June 24, 15:27

   Qe ka humbur u mor vesh qe do iki dihet por duhet te iki pa bere nhga ato marifetet e veta te lere pushtein mire qe po e dorezon e nje kriz politike dhe ekonomike dhe mb i te gjitha duhet te ruaj dhe stabilitetin mendore te grupit te vet te deshtuar se mos bejne ndonje puc

   Reply to this comment
 2. baba i Markut June 24, 12:05

  A ma ka pa kush cunin, ka humb budalla i babes.

  Reply to this comment
 3. djemt e babes June 24, 12:46

  Dum baben, na ka hup baba. A e ka pa kush baben . Na kan grabit baben.

  Reply to this comment
 4. Fat man June 24, 12:47

  Nuk ka ku shkon krimineli, se nuk ka kush t’i jape strehim, shoket e tij nuk jetojne me,si Kadafi, Ben Aliu,Sadami, etj diktatore i qeroji pranvera arabe. Te behet gati se do te gjykohet para drejtesise edhe me barele si Mubaraku i Egjyptit. Krimineli e ka vendin ne repartin e riedukimit Nr. 313 ne Tirane.

  Reply to this comment
 5. Deni June 24, 14:51

  Eshte ne te mire te vendit qe plaku Sali te pranoje humbjen dhe te heqe dore nga manovrat e tij per te shtremberuar procesin zgjedhor.Ne presim numerimin e te gjithe kutive per te konfirmuar fitoren tone ne menyre te bindshme.

  Reply to this comment
 6. ujku June 24, 14:53

  fitorrrrr bravo rama dhe rilindja efektet jane madhore nje ekip i pa pame ..rilindje per kete vend rilindje fitoria po troket

  Reply to this comment
 7. Klevi June 24, 14:55

  Individualisht kam qene i bindur ne fitoren e arritur…JU uroj suksese JU- individualisht si Kryeminister i Shqiperise, mbasi e meritoni plotsisht ate-dhe skuadres tuaj te Rilindjes drejt nje shteti ligjor dhe vetem ligjor. URIME!

  Reply to this comment
 8. Alda June 24, 14:57

  katragjyshi po gati orendite shtepiake te zyres se tij qe te shporret njehere e pergjithmone. uh…cfare clirimi, na ìshte bere si re e zeze qe s’na linte te shikonim rrezet e diellit. fitore!

  Reply to this comment
 9. ujku June 24, 14:58

  ai duhet me ik sa me pare ,, ky ishte nje leksion i madhe sepse shqiptaret treguan se jane emancipuar dhe se jane pro perendimit,,, duan te vendosen ne perendim dhe jo ne lindje sic po na orjentonte berishaa ,,, kjo eshte fitore e shqiptareve sepse po e lene mbrapa te shkuarenn dhe po bashkohen drejt te se ardhmesss ,,rilindje e e ee fitoreeeee koha per te lene mrapa tranzicionin rilindjeeeeee

  Reply to this comment
 10. sasha June 24, 14:59

  sa i madh qe eshte ky ngjela.. eshte i vetmi politikan qe flet pa dorashka,

  te gjithe i urojme fitoren Partis socialiste, Rilindja fitoi dhe Rilindja po ndodh per te gjithe ne ..

  urimeeeeee

  Reply to this comment
 11. Samanta June 24, 15:01

  Qeverise se krimit ne i dhame pergjigjen tone masive dje dhe eshte me e qaarte se kurre qe kjo do ishte humbja e madhe e Saliut dhe qeverise se tij kriminale qe dhe dje tentuan te kercenojne popullin opozitare me qellim frenimin e tij.

  Reply to this comment
 12. sasha June 24, 15:02

  humbjen e ka pranuar Berisha,

  klani eshte ne zi, selia e Pd eshte ne heshtje, ne shijak fitoi Ps, ne lagjen e lulit prap fitoi PS..\

  ne gjithe shqiperine po ashtu fituse eshte ps.. ne Corovode PD renditet si force e trete

  politike…e gjtihe kjo eshte humbje

  Reply to this comment
 13. sasha June 24, 15:05

  falimenti i berishes eshte i dukshem, PD deshtoi si force politike..

  erdhi koha qe te iki sa me shpejt qe te jete e mundur.,..

  do na gezonte pa mase te gjitheve,

  Reply to this comment
 14. ujku June 24, 15:06

  kujt i plasi per ate idjot prapanik e anadollak ,,,humbur ka ,, ta presin me te qet e te mos beje ndonje gabim fatal sepse nuk durohet dot me ftyra e tij e ndyre

  Reply to this comment
 15. sasha June 24, 15:12

  Sala prit, se ma i madhi ne vend po vjen, bashke me te po vjen dhe RILINDJA..

  te kemi ba disss, ske ku me ik, ski ca me prit, ski ku me vajt..

  pa paguar per ato qe ke bere ske ku te ikesh …sepse me Rilindjen vjen dhe drejtesia

  Reply to this comment
 16. morena June 24, 15:12

  Saliut kushedi se sa do i kete vajtur tensioni ne keto momente.Mere shtruar Sali se kesaj here nuk ia del dot me manipulimet e tua,eshte koha qe drejtesia te vihet ne vend dhe cdo vote te lexohet sic e ka dhene cdo shqiptar.Erdhi koha e ndryshimit.Fitore Edi Rama

  Reply to this comment
 17. cama June 24, 15:12

  mjaft me me diktatureeeeennn ky popull tregoj se me te vertet eshte shkollue edhe emancipue …. nje gje te mire kane prollu universitetet e berishes kane ndergjegjesue kete popullll,,, diktaori i ka hapur gropen vetesssss,,,,,rilindja fitojjjj

  Reply to this comment
 18. maria June 24, 15:50

  . Rilindje e nje Shqiperie te shqipetareve. Rilindje e fitimit te te drejtave qytetare e civile kudo qe jemi ne bote. Pra, rilindje e SHQIPERISE dhe e shqipetareve, ku populli yne duhet te jetoje me dinjitet e krenari. Rilindje e nje Shqiperie Europiane, siç e kane enderruar dhe te paret tane. Kjo rilindje mvaret nga forca politike fituese, qe ky popull i dha te drejten ta administratoj. Urime nga PS Termoli- Molise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim