“Do ketë zgjedhje të parakohshme pas arrestimeve të politikanëve”

April 15, 2019 22:05

“Do ketë zgjedhje të parakohshme pas arrestimeve të politikanëve”

Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se do të ketë zgjedhje të parakohshme por kjo do të ndodhë pasi SPAK të nisë paditë penale ndaj politikanëve të korruptuar.

Ngjela tha në emisionin “Open” se ky është modeli që është aplikuar në Hong Kong para se ta merrte Kina dhe është zbatuar në Kroaci. Sipas Ngjelës këta janë trembur nga reforma nga drejtësi.

v.l/ Dita

April 15, 2019 22:05
Komento

16 Komente

 1. Mir do ishte zotnia juej Avokat April 15, 22:19

  por kush do t’i arrestoje karaputanat e kombit ?
  sharlatant e fisit te anadollit qe sot flasin shqip !
  kta qe deri dje i llustronin kepucet padronit ?

  nuk ndryshon asgje mne ate vend te mallkuar nga djalli

  ai vend s’ka Zot ,mbi te qendron Djalli zi

  (amon me Avokat ,por shifi idiotat sternipat e nastradinit se me cfar merren medieve ,cfar debatojne e diskutojne ,temat qe levrojne ,aty ka vetem skicofren e idiote te knaqur asnji qenie Njerezore )

  Reply to this comment
 2. Psss... April 15, 22:22

  Deri tani po na genjen o Taku,jo se do po se genjen veten
  Sidoqofte tu befshin enderat realitet o Taku

  Reply to this comment
 3. ganiu April 15, 22:27

  Dhe ky i shkreti nuk di se çthot.

  Reply to this comment
 4. euro maloku April 15, 23:22

  Ngjela eshte i marre. Ka 30 vjet qe vetem profka keput. Enveri beri gabim qe e futi ne burg. Duhet ta kishte mbyllur ne cmendine.

  Reply to this comment
 5. kris 1 April 16, 00:16

  Ender eshte.Dhe mund te mos Dali.

  Reply to this comment
 6. Adih April 16, 01:56

  Keni me se te drejte i nderuar Z Avokat .Koha ka ardhur , bile jemi te vonuar .Ka shkuar aty ku smban me .
  Nderime dhe faleminderit zoti av Ngela .

  Reply to this comment
 7. Lec Kabashi. April 16, 03:07

  Oooo…z. TAKU.. !!!
  — U lodhe. Te gjith e shikojne qe po punon e po mundohesh shume me keto njoftiime e deklarime. Me duket se duke e zbrazuur pa mare shenjen mire po te mbarojne dhe fysheket . Nje pjese e madhe e shkrepjeve te kane dole bosh., Disa thome se e ka fain baruti [eshte i lagur] Disa thone e ka fain gjelpera , nuk arrin te godase kapsollen . Te tjere thone se gjelpera eshte konsumuar, te tjere rthone se ajo eshte keputur. E vetmja mundesi eshte qe te vihet gjelpere e re , prandaj duhet nderhyrja e oficines . dhe kjo do perseri kohe te riparohet ….
  —- Me racionalle , deri tani zoti TAK , … duken ata qe thone qe fjalen SPAK ta zevendesojme me SPARTAK.
  — Edhe unne keshtu them …!!!
  — Disa thone se kjo pune do te vazhdoje gjate.

  Reply to this comment
 8. info analitike April 16, 05:01

  Nga Baba Taku tek Avokat Taku lajme të politikës së albanistanit.

  Reply to this comment
 9. Xha Spiroja April 16, 08:15

  O Spartak ti.mire e ke se na jep shpresa, por me c’thone bathet e priftit pashket jane shume larg. Ke vite qe po na thua te njejtat gjera. Ne fakt kemi vetem protesta sharje trimerira dhe mbi te gjitha jemi shume te irrituar me shkencetaren e filxhaneve e cila edhe ajo si ti po na tremb me:”skeni pare gje akoma”. Spartak po ke fuqi jep urdher te fillojne nga puna me ata qe jane afer shume afer me ty. Tun Xha Spiroja

  Reply to this comment
 10. Spinoza April 16, 08:28

  Nuk shpeton dot asnje i korruptuar nga amerikanet do dorezojne pasurite e vjedhura shumica e lekeve jane te perendimoreve qe jane dhene si ndihma per rimekemjen e ekonomise shqiptare keta adoleshentet e Tiranes nuk e kuptojne qe nuk e vjedhin dot kapitalin e vetmja shprese eshte te presin biletat per Baku se i pret burgu

  Reply to this comment
 11. zenelaj April 16, 09:43

  Eh mer Tak avukati mer Tak.Ne jemi bere si ajo qe tregojne.Populli bam e udheheqia bababababbam.Nuk behet me ky vend ,po nuk na mori protektoat nje shtet si Gjermania apo amerika.Bile kjo e fundit jep 2 milion llotari ne vit,Le te na marre ne shqiptareve te gjithve dhe kete mut vendi le a beje poligon te armeve berthamore

  Reply to this comment
 12. Gjon Leka April 16, 10:31

  Arrestimi dhe gjykimi i politikanëve hajdutë e tradhëtarë duhet të garantohet nga NATO-ja.

  Reply to this comment
 13. Arben April 16, 10:57

  Ore, kur do ta hapesh ate rubriken fallxhore, se deri tani vetem falle ke hedhur.

  Reply to this comment
 14. good April 16, 13:38

  Ky lloj ndotësi i të gjithave fushave ekologjike duhet ricikluar, por kush do ta kryejë?
  Zini hundët nga ndotësat e ekologjisë së shpirtit dhe nga përçuesit e ndotësirave. Ky lloj ndotësi për mëmë duhet të ketë vetëm ngjyrën skrop. Yyyyy..

  Reply to this comment
 15. Avokati April 16, 21:21

  Ky idiot na Cau trapin nuk bohet asgje o idiot kush do ta boje korrupsioni kush do ti arrestoje korrupsioni qe eshte ne qeveri ne gjykata nuk bohet ky Vend i nderuari budalla

  Reply to this comment
 16. DALLTON April 16, 23:04

  Zoterinj komentues te mesiperm avokati me emrin Spartak -Ngjela eshte njeri ,ivojtur nga sistemi I kaluar ,por eshte njeri I kohes se I thote gjerat ,pa doreza ,nji dite ato qe thote I madhi avokat do te behen realitet ,por do te jete teper vone per ju zoterinj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim