Ngjela “fshikullon” opozitën: Populli do t’u marrë me dru

February 28, 2019 22:27

Ngjela “fshikullon” opozitën: Populli do t’u marrë me dru

Avokati Spartak Ngjela i rezervoi deklarata të forta opozitës në emisionin “Open”.

Opozitën do ta braktisë populli sepse ndërkombëtarët folën drejtpërdrejtë, pa ekuivok. Ata thanë që opozita do të bëhet shkak për të mos hyrë në Evropë. Populli do të marrë dru dhe do t’i bjerë opozitës. Ti ke 25 vjet që kërkon të hysh në BE dhe nuk mund të vësh kushte. Kur ai të thotë “nuk e dua këtë”, ti do të thuash “si urdhëron”. Edhe sikur t’i ketë kushtet mizerabël Evropa, ti duhet t’i pranosh sepse vetë ke kërkuar që të futesh në Evropë. Nuk mund të pranojë Perëndimi që t’i thuash janë vjedhur zgjedhjet pa vendim gjykate”, u shpreh Ngjela.

“Nëse ka forcë opozita, le t’i bindë ndërkombëtarët”, shtoi Ngjela.

v.l/ Dita

February 28, 2019 22:27
Komento

8 Komente

 1. alphade February 28, 22:52

  Do te vije dita qe aktualisht PD te konsiderohet si nje
  bande mafioze duke e perjashtuar nga radhet e PPE
  se ! Ky akt do te jete fundi i ketyre “trimave” ,”kokorro-
  ce” qe duke i hequr mbeshtetjen keto parti,bandat ma-
  fioze te Saliut dhe te Metes do te mbeten si “peshku ne
  zalke”!!! Eksperienca polake deshmon se edhe nje parti
  qe beri epoke dhe histori,vjen nje moment qe pushon se
  ekzistuari. Keshtu me “Solidarnostin” e Less Valeses qe
  pasi kreu misionin e saj historik, permbysjen e komuniz-
  mit, u zhduk si “vesa para diellit” ! Do zoti i madh qe te
  vije kjo dite analogjike me Polonine ne Shqiperi. Te zhdu-
  ken nga faqja e dheut banditet,te kryesuar nga bashke-
  kryetaret e mafias: dyshja: Berisha- Meta dhe “derivatet”
  e tyre, Basha- Mona..,.! i pari dhe kjo e fundit jane gati
  per t’i cuar ne manikomio ! I ka zene tmerri nga SPAK- u
  qe po troket ne dyert e tyre ku shkruhet: ketu banojne ka-
  pot e mafias shqiptare ! Arrestimi i tyre eshte nje domos-
  doshmeri historike per clirimin perfundimtar te Shqiperise.
  Sa me shpejt qe te dergohen prapa hekurave aq me e lehte do te vije sherimi i Shqiperise dhe shqiptareve…!!!

  Reply to this comment
 2. demo March 1, 03:34

  Opozita nuk do as Evrope,as Amerike,as Perendim,as demokraci,,DO PUSHTET!
  Dua kumbulla ne Shendre se me hahen mua!
  U lodhe o Ngjele i mencur,u lodhe me keta,por s`te degjuan kurre.
  Qe ne 1966 i the Lad Shehut,,Tirani duhet shporrur,se do marre ne qafe Shqiperine,,edhe juve,edhe ne,mos kujtoni se keni imunitet?Ashtu ndodhi..
  Mehmet Shehut ja tha ne tavoline:-Keni vene gomarin para kalit.Ky mori e ngriti nga tavolina,e dergoi ne shtepi.
  Sali Berishes ja tha ne keshillin kombetar:Po qeveris me bandite dhe me capaculert e Zenit dhe Argites! Ndodhi Gerdeci.
  Me kete Megallomanin ka qene edhe me i drejtperdrejte,,edhe ne detaje,se nuk kishte nevoje Ngjela per qeverine e ketij me 99-ca,po kishte nevoje ky per Ngjelen.Nuk e degjoi.Ja,ku mberriti,.E ka kapur paniku.
  Ngjela ka thene nje fjale edhe per kete:Nuk do ti shpetosh ndeshkimit..Dhe ndeshkimi po vjen.Kam frike se do te ndeshkohet para Berishes.

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro March 1, 11:54

  Kur Ngjela thote miremengjes duhet thene mirembrema e anasjelltas!!!!Komplet i rrjedhur nga trute.. Ne Europe do te hyme si nje popull dinjitoz me vlerae te denje per vehten tone e per miqte tane europiane e ne bote. Ne se opozita kerkon zgjedhje te lira , dekriminalizim te politikes , luftes kundra korrupsionitetj etj , popullin do ta kete mbrapa do ta mbeshtese deri ne fund.

  Reply to this comment
 4. Tirana March 1, 12:31

  Kastro Fidel kije mendjen ne mesim se nuk e kalon klasen.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro March 1, 19:03

   Tirana faleminderit per keshillen e mos u merzit se ato te pashkollet, me diplloma false ose me doktorature plagjiature Rame i mer dhe i ben deputete!!!!! Ishalla mund te kem dhe une ate fat , por se di se ai i do te jen dhe kriminel e hajdute, kete une se kam e keshtu nuk do jem i preferuari i tij . Me mire keshtu siç jam , i lire te mendoj e te veproj si i tille, me ndergjegje te qete se kurre nuk kam shkuar mbas te fortit dhe kurre nuk i jam lepire pushtetit

   Reply to this comment
 5. Vali March 1, 16:59

  Tridhjete vjet,te njejtet analiste, bijte e 200 petritave.

  Reply to this comment
 6. MH March 1, 17:02

  Tirana.
  Pershendetje per komentin koncize dhe shume domethenes.
  Vec te tjerave qe ka brend akomenti i Yt ka dhe nji humor te kendshem sa ma imponoj te gajasem se qeshuri me gojen vesh em’vesh.
  Jam “manjak” te me dalin deshira qe kjo PD rreaksionare e vendosur ne cdo kohe kundra popullit ne sherbim te Beogradit te dalin jasht ligjit si parti fashiste e terbuar.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro March 1, 18:53

   “Jam dakort me ty MH” Te dale jashte ligjit Pd-ja dhe te zevendesohet me partine komuniste qe krijoi Miladini e Dushan Mugosha e cila do te ishte nje opozite e vertete me partine socialiste dhe vendi do te lulezonte si ne kohen e xhaxhit!!! Do te beheshim vertet Fanar ndriçues buze Adriatikut, e keshtu ti do te qeshje akoma me shume , por kujdes se nga te qeshurat mund edhe mund te shpetoje ndonje pordhe dhe na felliq rilindjen e Rame tepsine!!!!!!!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim