“Këta janë aguridhë ndaj shtetit. Opozita, lëvizje anti-amerikane”

June 24, 2019 21:49

“Këta janë aguridhë ndaj shtetit. Opozita, lëvizje anti-amerikane”

Këtë të hënë, avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin “A Show” të A. Krastës,ku  ka komentuar aktualitetin politik në vend.

Ndër të tjera, Ngjela tha se data e zgjedhjeve të 30 qershorit nuk lëviz, pasi një gjë të tillë e kërkojnë amerikanët, duke theksuar: “E mbrojnë amerikanët. Nëse shkelet 30 qershori në Shqipëri, fiton anarkia. Këta janë aguridhë ndaj shtetit. Këtu është vend i tensionit të lartë për Uashingtonin. Shteti është ky që është, ai që godet është opozita jashtë parlamentit, pra anti-shteti. Ata janë nonsens, nuk njohin ligjin”.

Në lidhje me opozitën, avokat Ngjela shtoi se SHBA i ka paralajmëruar edhe për dhunën, duke theksuar se, tashmë, opozita përfaqëson një lëvizje anti-amerikane.

Ai tha: “SHBA iu tha hapur: Nëse do vazhdoni me dhunë do ju konsiderojmë organizatë të dhunshme.  Janë dy statuse, e dhunshme dhe terroriste, që të dyja marrin “bllok” dhe nuk hyjnë dot në Perëndim. Opozita është një lëvizje anti-amerikane. Prandaj them që 30 qershori nuk lëviz, se ndryshe në këtë vend fiton anarkizmi”.

Avokat Ngjela e sheh ndryshimin e datës 30 qershor edhe si një precedent të rrezikshëm. Ndër të tjera ai tha: “Të dha një shtet, që ka qenë një nga padrejtësitë më të mëdha evropiane për sa i takon gjenocidit. Nuk ndërron data. Zgjedhjet i rrëzon populli. Pse do rrëzohet data? Pse ka ikë një parti? Nëse hapet ky precedent, atëherë s’do të këtë asnjëherë zgjedhje. Zgjedhjet zotëri janë populli “.

e.ll./dita

June 24, 2019 21:49
Komento

9 Komente

 1. Cou enver te shikosh saliun qe na e solle nga shpellat June 24, 22:07

  Keta duhet te ishin shpallur grup terrorist.
  Nuk ka ka grup terrorist qe te kete plackitur shkatrruar e vrare per 30 vjet vendin e vet si pd e lesheli.

  Reply to this comment
 2. Zef Shpatari June 24, 22:13

  NE VEMENDJE TE KRYEREDAKTORIT!!!

  Babëzia dhe krimet ekonomike-financiare të Edi Ramës, kanë shkuar deri në çmenduri të tilla, sa po zhvillon tendera, për blerje kondicionerësh për zyrën e tij e të vartësve të afërt në qeveri, me vlerë 65 milionë lekë-1 kondicioner, çmim që nuk e kanë as kondicionerët e prodhuar jashtë serie, për zyrat e Presidentit Amerikan, Donal Trump.

  Mirëpo, ja që po blihen për zyrën e krye-liderit global Edi K. Rama, por me djallëzinë dhe paligjshmërinë e tij të derisotme, që tenderin 1.3 miliardë lekë për 20 kondicionerët e zyrave të tij në qeveri e PS, për zyrat e Gent Cakajt, Sandër Lleshajt, Belinda Ballukut, Endri Fugës, Ëngjëll Agaçit etj., nuk po e bënë Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare siç e ka detyrim ligjor, por “çuditërisht”, po e bënë ministrja Belinda Balluku, me fondet e Ministrisë së Infrastrukturës, sikur këto kondiconerë do të vendosen… në rrugën Milot-Balldren.

  Sipas informacionit nga zyrat e ministres Balluku, shtetases angleze, që njihet për firmosje të tilla miliardash me tendera fiktivë, këta 20 kondicionerë me vlerë nga 65 milionë lekë secili, janë porositur në Itali, nga firma “INTECH+” e ish-ministrit Ilir Beqja.

  Po këto burime, thanë se tenderi për kondicionerët me vlerë sa 1 apartament 2+1, do të bëhet vetëm në letra, sikur gjoja do të blihen, ose do blihen kondicioner të zakonshëm me çmim 700-1000 USD, siç ndodh me afro 40% të ilaçeve e pajiseve mjekësore, me afro 35% të energjisë elektrike dhe me afro 20% të ushqimit në spitale, kopshte e çerdhe fëmijësh, në ushtri, polici, konvikte e burgje

  Reply to this comment
 3. kozmai s. June 24, 22:14

  Ngjela ne agjent I plomunoiste
  Shpif e fof ficksa ngelet
  Ti Na merzite pr””atehere”,e para”
  Mjaft me llogje komunisftesh.
  Shoko I kicos

  Reply to this comment
 4. D... June 24, 23:16

  Ky doli me i sakti me duket

  Reply to this comment
 5. MH June 25, 01:00

  Bravo Ngjela!
  Keto qe komentojne vec prinderit qe i kane lindur nuk i njeh askush.Ma e keqja,keto nuk njohin as vetveten.Nese do e njiheshin do bashin ballancimin.Kush jame une dhe kush asht Z.Spartak Ngjela.

  Reply to this comment
 6. qytetar June 25, 08:48

  Ngjela je figure kombetare,demaskoi keta bajgat antishqiptare e antiamerikane .Amerika te dashur idiote eshte i vetmi shtet ne bote qe ka ndihmuar kombin tone por ju jeni slallve te felliqur qe dilni kunder saj

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 25, 09:19

  I KSELHASE FANATIKET E PARTISE O CUNI I KICOS SE ENVERIT

  I kselhase te gjithe fanatiket e Enverit me llogjet patriotike me amerikone dhe gjermone dhe me spiune te rusit dhe bolshevizmes se Kicos, qe leshon pa dogane ne media, po Gerdallen e Enverit, Spartak Brahon Keshilltarin famoz te Edvin Droges e ke pyetur ti per Imperializmin Amerikon dhe per Nazifashizmin Gjerman? Sepse duket qe nuk je konsultuar me Keshilltarin e Edvin Droges per Sigurine Kombetare te Kanabisit dhe te vjedhjes se Votave ne bashkepunim me krimin e organizuar te narkoshtetit enverist, sepse eshte po kjo Gerdalla e Enverit qe kerkon te fshehe krimet e komunizmit dhe anatemon Imperializmin Amerikon sic e anatemoi Edvin Droga Presidentin Donald Trump nga CNN me urdher nga mafiozi George Soros,

  prandaj:

  Beji te fala zevendes ambasadores te Ambasades sorosiane ne Tirane qe hesht dhe nuk thonte asnje fjale kur talebanet fanatike te Enverit perdhunojne Kishat e Zotit sic ishte e nipi i kriminelit Shefqet Peci, por qe dergon deklarata turpi dhe rezili per protestuesit shqyptare qe jane ngritur ne kembe kunder regjimit satrap te Edvin Droges qe e ka babane nje kriminel te pacipe te enverit, qe ka firmosur ne vitin 1988 varjen ne litar te Havzi Neles, ja ke degjuar emerin ti o cuni budalla i Kico Ngjeles? Sepse Havzi Nela ishte mik i familjes se intelektualit dhe ishte poet, disident antikomunist qe u var ne litar per t’i dhene mesim popullit qe ishte ngritur ne protesta njesoj si tani 30 vjet me pas dhe 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit,

  SI NJE REZIL I SHQYPNISE QE PO KERKON TE ANTARSOHET NE BE

  Po ti servilin e Edvin Droges po ben o kaqoli i Kicos si shejtan budalla qe duket ashiqare se je infektuar me Sindromen e Stokholmit dhe ke rene ne dashuri me xhelatet dhe persekutoret e tu te dikurshem, njesoj si mjerani Maks Velo qe lavderonte Piramiden Famekeqe te Enverit qe Edvin Droga po kerkon ta RILINDE me lekat e buxhetit te shtetit dhe qe i kal daten edhe femijeve ne barkun e nenes kur i kalojne prane?

  HE MO CUNI BUDALLA I KICOS KOHEN E QEPES TE ENVERIT ME TOLLONA DHE BUNKERE KERKON TI?

  Po tere jeten servil dhe langaraq i Partise mbete o Ditezi, kujto si tallej Vera Bekteshi me ty kur te ftonin si kloun ne darkat-orgji me cunat e Mehmetit, kur Ceno sigurimsi hante goten e rakise me dhembe.

  Reply to this comment
 8. demo June 25, 11:26

  Neqoftese Spartak Ngjela ka 5 vete qe e votojne,kjo tregon qe VETEM 5 VETE KA KY VEND TE SAKET.
  Ky thote ndiqni Ameriken-Ka te drejte.
  Ky thote banda PD+LSI jane stanjacion regresiv shpellaro-komunist.
  Ky thote Rama eshte hajdut maniak dhe patetik qe duhet ckulur nga drejtimi shtetit.
  Ky thote Zgjedhjet duhet te behen patjeter ne 30 qershor,ndryshe bie shteti.
  KA TE DREJTE.
  Po a behet Shqiperia vetem me 5 vete qe mendojne si Ngjela? Behet.
  Ne 1845 vetem nje shqiptar nga Vithkuqi,i quajtur Naum Bredhi, besoi se ekziston nje popull shqiptar ne perandorine osmane,ashtu si ekzistonte nje popull grek nje popull rumun,nje popull serb ,..Ky popull kishte gjuhen e tij,traditat,veshjet dhje zakonet.Pse te mos behej edhe ky popull shtet me vete si Greqia,Rumania,Serbia.
  Me kete mendje ne 1845 shkroi Alfabetin e pare modern te shqiptareve dhe ne 1847 u dhuroi ABETAREN E PARE ne gjuhen shqipe.
  Me besim feminor jku drejtua Stambollit te jepte ferman per yte hapur shkolla shqipe ne atdhe.Kerkesa e tij shkoi tek qeveria e dyte turke per popujt e krishter,qe ishte PATRIKANA GREKE E STAMBOLLIT..
  Meqe ishte nje,njecke mi vetem,qe besonte se existonte populli shqiptar,Patrikana dergoi xhagajdhurin magjistar antishqiptar Vangjel Zhapen,ta bente mik per koke dhe ta ftonte tek Patriku me lajmin e mire se Patriku kishte nderhyre tek sulltani per kerkesen e tij.
  Naum Bredhi hyri ne porten e Patrikanes i shoqeruar nga Vangjel Zhapa,por doli prej andej i vdekur.
  Por EVETARI i Naum Bredhit nuk vdiq,,.Nga nje u bene dy,nga dy kater e keshtu me radhe,,me 100 veprimtare qe u quajten Rilindas u be Shqiperia.
  Prandaj une them te votojme Ngjelen.
  Ngjela eshte imun ndaj tre te keqiave kryesore te brekegrisurve qe kane qeverisur Shqiperine keto 30 vjet.
  Eshte imun ndaj joshjes per pasuri.Nuk i duhet,.Pra nuk vjedh shtetin
  Eshte imun,ndaj joshjes per antaresim me cdo kusht ne Evrope,Pse?Sheh nga Amerika.Duke pasur kete Imunitet,ja pervesh syve cdo shantazh per leshime,falje trojesh dhe tradheti kombetare ndaj qeverive greke te majta dhe te djathta.
  Eshte imun ndaj bandave,banditeve,rrugaceve,funderinave maloke,qe joshin politikanet shqiptare te majte e te djathte me maune votuesish ,me mullare votuesish,qe i kontrollojne ata.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*