Ngjela: Po punoj për një pol të ri politik, në PD nuk shkoj

May 6, 2014 13:45 Updated

Ngjela: Po punoj për një pol të ri politik, në PD nuk shkoj

Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, thotë se po punon për krijimin e një poli të ri politik. Duke folur në një intervistë në emisionin “Fakt”, Ngjela tha se pjesë e bashkëpunimit për këtë pol është edhe ish-Presidenti Bamir Topi, që sot kryesor Frymën e Re Demokratike.

“Duam të marrim masa që kur të dalë lumi nga shtrati, të mos përmbytet toka”, tha Ngjela. Kreu i PLD tha se qershori mbetet muaj vendimtar për qëndrueshmërinë e qeverisë, pasi do të merret vendimi për statusin “kandidat”.

“Qeveria ka rënë për mua me armët kimike. Sa do vazhdojë inercia, nuk e di! Do dalë apo jo, do ta shikojmë në qershor. Testi kryesor mbetet qershori. Do ta suportojë futjen e Shqipërisë në BE?”, tha Ngjela

Avokati tha se nuk ka ndërmend të bëhet pjesë e PD-së, e cila drejtohet nga Basha.

“Te PD nuk shkoj, s’shoh politikë. Jam më komod kështu. Nuk shoh ndonjë gjë”, tha Ngjela.

 

 

 

 

May 6, 2014 13:45 Updated
Komento

11 Komente

 1. Sallakja May 6, 14:11

  Po pse mos e boji ene Ngjela i pol.
  Aty oshte bo deti kos.
  Eh, mer Tak Ngjela boji mer polet, boji, jo nji po dy boji.
  Kali i Modhe nuk oshte mo, ka vdeke.
  Jo pole te bosh ti, po ene pordhe te bosh,
  n’gazete ke per te dale.

  Reply to this comment
 2. shqiptari May 6, 14:46

  o avokate po pse ore nuk vete te basha se zogaje poshtersia vajti dhe me poste se ja beri yzmetin serbite me 21 janare bertisnite bashke te gjithe ne sheshe qe te na vrisnin e maskronin dhe na late ne bale ne popullin e vuajture sna mbrojtete fare ate dite dhe ne ditete qe pasuane qe vininteroristate e policise se bashes na mirnine neper shtepia e na masakronin ne brinje te thyera shko dhe ti si prec zogaje serbi i betuare kunder shqiptareve u mblodhene serbogrekete bashke vetem ju me lirin e videos mungoni

  Reply to this comment
 3. baze May 6, 15:31

  A e pe si te prene prape ne bese komunistet o avokatuc ? Nuk tu mbush mendja nga burgu qe bere ?

  Reply to this comment
 4. Marin Gashi May 6, 15:47

  Ngjela ngeli ne pole (pordhe) te reja politike.

  Reply to this comment
 5. feniks May 6, 17:05

  O Ngjela!
  A nuk e kupton,o njeri,se ti je i goditur ne TRU nga burgu dhe nuk ke perqendrim idesh vecse te besh LLOGJE KAVAJE???
  Nuk je per politike,o Ngjela se i gjithe fjalori yt permban ………50 fjale!!!

  Reply to this comment
 6. arben May 6, 17:41

  po pse more maskarnje vetm te shani dini pse situata eshte e mir me keta qe erdhen nje mut te mall po bejne ju nuk i doni njerzit qe kan pak intelekt rrini me socjalista e fatosit e te sali kriminelit e te edi rmes carap verlit e mir do behet shqipoja , keto dy parit njera eshte partia e punes e shqiperis e tjetra paria e banditave te sali qenit ne pashpunim me mbetjet e ramiz zagarit dhe spiuneve dhe kurvave te shqiperise si ngjela nuk ka njeri te pregatitur tung .

  Reply to this comment
 7. Monolit May 6, 18:29

  Ka disa ne politike qe nuk kuptojne se jane ster-konsumuar e jane bere balte, ose me mire ferre e nuk shqiten po ikin andej-ketej e kujtojne se njerezit ja kane per borxh te degjojne e shohin ne pa fundesi keta mostra. Ky Ngjela eshte me tipiku per kete lloj por ka dhe te tjere.

  Reply to this comment
 8. Et'hem May 6, 18:41

  Ju Z.Ngjela jeni i mire,por per AVUKAT,jo per politike.Ju i njihni ligjet,si te tanishmet,por dhe te kohes se Enverit.Dhe ky thoshte:”punoni,hani,mos vidhni me shume se 200 leke dhe mos me ngacmoni”Ju dhe shume te tjere pse e ngacmuat?,u hoqet si trima!Pra u hengri bytha dhe mire ua beri.Edhe tashme ju Ngjela nuk po rrini rehat duke shkuar nga nje parti ne tjetren,pra je i pabesueshem.Ju mesaduket deshet qe Rama te emronte Minister Drejtesie,por un besoi se qe ne mbledhjen e pare te KLD-ju do ziheshit me Nishanin dhe do kerkoje shkarkimin e tij,dhe mazhranca nuk do ta bente dot kete,se ju e dini se Rama nuk vepron dot vetem,athere ju do jepnit dereheqjen,kjo do ishte krisja e pare.Rama po pret çdo beje K/prekurori??Sa per armet Siriane,Rama nuk eshte Saliu qe firmos pa pyetur kerken,se eshte KARADUZ.Per statusin ju po e shifni se po abuzon opozita dhe Presidenti,kete BE e di.

  Reply to this comment
 9. Aleks May 6, 19:39

  Nje bol e beri Bamja nje bol beje ti e tamam behen dy bole.ja si perfunduat ashtu si perfundojne ………..

  Reply to this comment
 10. karamamund-elefanti i trete May 6, 20:48

  O cjap llafazan,po sikur the qe do te organizosh nje levizje te madhe kunder korupsionit dhe atij kokeqenit Meta,apo e drodhe prape,organizoje pra popullin kunder korupsionit ne drejtesi si ajo kunder armeve kimike mor karagjoz,del dhe llap kot,cfare thua sot e ndryshon neser.O bythepambuk nuk je i afte per asgje ti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim