Ngjyra e kuqe, mbretëresha e fundvitit

December 1, 2012 14:07

Ngjyra e kuqe, mbretëresha e fundvitit

Afrimi i festave të fundvitit na jep gjithmonë “lirinë” për të luajtur me ngjyrat e veshjeve, ndër të cilat mbretëron e kuqja. Nëse jeni ende të dashuruar me të kuqen që prej të paktën një muaji e kemi përdorur të gjithë në veshje dhe në dekorin festiv, vazhdoni ta doni me të njëjtën forcë.

Atmosfera e festave të fundvitit e pranon me kënaqësi të kuqen, madje stilistët sugjerojnë që ajo të përdoret në tonalitetet e saj më të forta. Koleksionet e fundit që kanë zbritur në pasarelat italiane e sugjerojnë të kuqen si një ngjyrë që nuk duhet të mungojë kurrsesi në veshje gjatë ditëve të fundit të këtij viti.

December 1, 2012 14:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*