‘Ngrihemi në këmbë’, Basha ndez motorët. Ftesë ndryshe qytetarëve

March 14, 2019 20:50

‘Ngrihemi në këmbë’, Basha ndez motorët. Ftesë ndryshe qytetarëve

Kur na ndajnë edhe dy ditë nga protesta e opozitës së bashkuar në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur përmes një videoje të ftojë qytetarët, që t’i bashkohen “vrullit” opozitar.

Qeveria na ka tradhtuar, por ne nuk i braktisim fëmijët tanë, ndaj protestojmë. Qeveria na ka dhunuar e rrahur, por ne jemi ende të fortë dhe me kurajë, ndaj protestojmë. Qeveria na ka vjedhur e varfëruar, por ne kemi ende shpresa dhe ëndrra, ndaj protestojmë. Qeveria na ka shpërfillur e harruar, por ne e kemi fatin në dorën tonë, ndaj jemi ngritur të gjithë në këmbë”, thuhet mes tjerash në mesazhin  e PD-së, drejtuar qytetarëve shqiptarë për protestën e 16 marsit në orën 11:00 para Kryeministrisë.

Pas djegieve të mandateve, opozita ka kërkuar zgjedhje të parakohshme si e vetmja formë dhe formulë për të zgjidhur problemin dhe ngërçin e krijuar.

Këtë të shtunë me 16 Mars ora 11:00 të gjithë në këmbë! Për të drejtat tona, për mirëqenien tonë, për të ardhmen tonë! #ShqipëriaSiEuropa #16mars”, shkruan Basha.

v.l/ Dita

March 14, 2019 20:50
Komento

21 Komente

 1. Balli Kombetar March 14, 20:55

  “Qeveria na ka tradhtuar, por ne nuk i braktisim fëmijët tanë, ndaj protestojmë.” – thote Luli. Po cilet femije nuk do braktise Luli? Domethene ata qe ka ne Holande. Pra, sidoqe te vijne punet – thote Luli, “une femijet nuk i braktis”. Domethene le te dalin te gjithe te tjeret e te vriten per femijet nenshtetas holandeze te Lulit!!!!! Popull qyqar!!!!

  Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA March 14, 21:08

  AKADEMIKE PLEPASH APO LOPE HOLLANDEZE !?

  Cfare tjeter mund te pritet nga keta trupeshq te Saleh Ramollah Vicidolit !
  Shqipja e Fatmir Xen Aldo Alibe Gerdecit eshte ne perputhje te plote me dijen e Akademik Domosdoves
  Lulush Karabush Fazlicit 6×7= 49 dhe te energjise “me 300 leke kilja”.
  Cfare nuk mund te pritet nga nje Gopist, me falni KOP-ist Vicidoli qe iu desh 11 vjet per te kryer nje kolegj hollandez !?
  Edhe nje lope hollandeze do ta kishte kryer me shpejt !
  Nuk na ndelet tjeter vec t’ ia marrim ke he’s :

  Lul Mehdihoxhe i nenes
  Ke te qaj me pare!?
  Keto lope Hollande?
  Apo keta gomare!?
  Profesore hajnie !
  Akademike kusare !
  Vrases seriale !
  Bandite te papare !

  Reply to this comment
 3. Konti Sbalta March 14, 21:12

  Ti ke grabitur mijra udhetare duke u shitur biletat e aionit te kompanis tende Belair dhe e falimentove kompanine duke lene neper aeroportet e Europes mijra udhetare ne meshire te fatit !Ti grabite parat e rruges se Kombit duke e ene rrugen pergjysem dhe qe edhe sot eshte me ato plage te pambyllura,vetem qe ti te perfitoje 250 milion Eurot qe i perdore per te blere njerez per interesa te tua dhe te partis tende! Ne gjithcka qe thua je i pabesushem!Mbi ty rendojne kater te vrare dhe dhjetra te plagosur !Per te gjitha keto e te tjera ti akoma nuk ke dhene llogari perpara drejtesise!

  Reply to this comment
 4. Alban Dega March 14, 21:17

  SALI BERISHA NE HAGE
  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDT.
  SALI LUL BERISHA+ … NE HAGE!

  – Thirrjet per dhune e guerilje jane
  akte terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3…Te arrestohet ne flagrance Sali Berisha e Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga!
  Sali Berisha ne Hage !
  Sot ! Neser eshte kurre!

  Reply to this comment
 5. uahahahaha Bytheci i merr dy menjiher ne goje March 14, 21:19

  o bo bythqim shume histerik ky

  qysh kur ka fillu te punoje rrugeve 😉

  Reply to this comment
 6. Konti Sbalta March 14, 21:21

  Ti ke grabitur mijra udhetare duke u shitur biletat e avionit te kompanis tende Belair dhe e falimentove kompanine duke lene neper aeroportet e Europes mijra udhetare ne meshire te fatit !Ti grabite parat e rruges se Kombit duke elene rrugen pergjysem dhe qe edhe sot eshte me ato plage te pambyllura,vetem qe ti te perfitoje 250 milion Eurot qe i perdore per te blere njerez per interesa te tua dhe te partis tende! Ne gjithcka qe thua je i pabesushem!Mbi ty rendojne kater te vrare dhe dhjetra te plagosur !Per te gjitha keto e te tjera ti akoma nuk ke dhene llogari perpara drejtesise!

  Reply to this comment
 7. lylqimi ne nji nga pozat kur ka arrit orgazmen ne dhomat e shQypit March 14, 22:05

  bote foto dallkauku ne dhimat e shQypit ,

  dhe i dukej vetja Politikan lol !

  haaahaaaaaa o karikatura e njerezimit ,

  shko e futu ne byth te lopes hollandeze

  se atje e ke vendin ti o bajge e qelbet

  Reply to this comment
 8. PO , PO March 14, 22:38

  Me tere ato te keqia qe i kini bere ju kundershtareve politike dhe gjithe shqiptareve , nuk shlyheni edhe sikur te kishit 2-3 jete ! E verteta eshte se qeveria e sotme , me gjith kusuret qe ka , jo vetem nuk iu ka hyre ne hak per asgje , por kini shire si kali ne leme , jini imponuar per kursin tuaj politik antishqiptar dhe kini bere perpjekjet maksimale per te penguar qeverisjen normale , per te penguar reformat e kerkuara nga BE-ja , kini penguar celjen e negociatave me BE-ne dhe kini nxire ne maksimum imazhin e vendit .Ju ,si armiq te betuar te ketij vendi , ashtu si nazi-fashistet ne kohen e pushtimit , jo vetem qe e kini vjedhur deri ne palce kete vend dhe e kini cuar 100 vjet prapa , por kini shitur me qindra km2 hapesire shqiptare dhe me kriminalja , kini vrare e masakruar qytetare e femije ne Gerdec per te vjedhur e pasuruar ne menyre te pa ligjeshme , kini vrare me cinizmin e naziskineve, 4 qytetare me duar ne xhepa dhe plagosur e torturuar me qindra te tjere , per te vetmen arsye se protestonin per nje jete me te mire ! Ti vet iu fshehe gjykimit per vjedhjen e 230 milion eurove , ne rrugen e kombit, duke iu shmangur me procedure , nje drejtesie te kapur prej kohesh nga ana e juaj dhe tani iu ka hyre paniku ne palce , e ulerini si egersira , duke i bere thirrje popullit ! Kujt populli i drejtoheni ?! Atij qe e kini vrare , rrahur e burgosur , vjedhur e degdisur ne mjerim neper rruget e botes ?! Edi Rama ka shume e shume gabime e mangesi ne qeverisje , por perballe murtajes serbe , qe perfaqeson bajraktari i Vicidolit dhe ti , si kelysh i ri i UDB-se , Edi Rama eshte 100 here me i pranueshem !
  Ne se do te guxoni te ndermerrni ndonje aventure , nga ato te ngjashmet me vitet 1997 – 98 , te jini te sigurte , qe do ta paguani shume shtrenjte , duke ua shtuar ne “fature” edhe grushtet e shtetit e malin me zullume ne keto tre dfekada , qe te mos shihni me drite dielli ! Jini konsumuar e diskredituar aq shume ne syte e ketij populli , sa kini humbur cdo te drejte morale per t iu drejtuar atij , pa lere pastaj t iu besoje per t iu dhene serisht pushtetin ! Jini ne castet e fundit qe perpeliteni nen ankthin e ndeshkimit , ndaj mos ia shtoni me teper popullit neverine e urrejtjen qe i ka mbritur deri ne fyt !

  Reply to this comment
 9. I tille je ,sa here qe hap gojen March 14, 22:44

  Krimineli me duar te pergjakura , qe ka masakruar e vjedhur popullin e vet , paska akoma shpresa dhe enderra qe t i thelloje mekatet ! Me enderra e lutje , mashtime e gjeste kercenuese te tipit naziskin , nuk merret pushteti !

  Reply to this comment
 10. Alban March 14, 23:07

  “Teoricenet e opozites” apo percuesit dhe zbatuesit e “ Luftes civile” te Vladimir Putinit !?

  “LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E LUL-SALADINIT

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Tue, Apr 6 , 2018 2:31 pm

  Mendime me gjuhen e fakteve

  LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E SALADINIT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Flake per flake

  Vetem 8 ore pasi ” Sputniku ” i RIA-s, GRU-se dy bijave te ish- KGB-se sovjetike te Vladimir Putinit dha njoftimin kobezi per “fillimin e luftes civile ne Shqiperi” , kryekryetari de facto i PDSH- se, Sali Berisha, qehajai i tij Lulezim Basha, i akuzuar dhe nen hetim per lidhje te fshehta e afera korruptive me nje kompani ruse te Putinit dhe bashkeshortja e Presidentit te Republikes dhe kryetarja e partise se tij LSI “ Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti me shume te drejte deputeti i PS-se Ulsi Manja ne News 24, shpallen si me komande e flake per flake fillimin e ” mosbindjes civile” ne Shqiperi.
  Me teper se nje sinkron kohor ngjason me nje sinkron politik midis opozites se hallakatur e laramane shqiptare dhe Kremlinit, i cili ka filluar nje ofensive te eger per shtimin e influences ruse ne rajonin e Ballkanit, ku Shqiperia dhe shqiptaret kane nje pozite kyce per rajonin e trazuar gjithnje nga Moska e Shen Peterburgu.
  E ndodhur perballe kritikave te vazhdueshme e ne rritje te aleateve tane strategjike SHBA-se dhe BE-se, kjo opozite po i drejton gjithnje jo vetem syte e a ntenat por edhe zemren dhe veprimtarine e saj atdherrenuese e atdheshitese drejt Beogradit dhe nenes se tij, Kremlinit .
  Per te rivendosur sundimin e saj e sidomos per ti shpetuar uraganit te Reformes ne Drejtesi e Vetingut dhe ligjit ajo eshte e gateshme te beje aleance edhe me djallin e “ Perandorine e Djallit “, per te shpetuar koken e rrezikuar nga kusaria dhe korrupsioni masiv, qe po i dalin cdo dite me shume petet ne syte jo vetem te shqiptareve, por edhe nderkombetareve.
  Behet fjale jo per nje rastesi, por per projekte e plane te reja ruse kunder shqiptareve si popull e si komb me orientim drejt Evropes Perendimore dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes si aleati yne kryesor strategjik dhe miku me i madh ne Bote.
  Nuk eshte hera e pare qe ndodhe nje dukuri e tille e nje politike e djallezore e Moskes kunder shqiptareve si populli dhe kunder Kosoves e Shqiperise si shtete te pavarura, me sy e zemer tek Washingtoni e Brukseli !

  Plani Brezhnjev dhe “ shpetimtari i dyfishte” Tito

  Qe Rusia, BRSS-ja, e perseri sot Rusia historikisht ka qene nje armik i betuar e shqiptareve nuk ka asnje dyshim, por ka shume deshmi te pakundershtueshme duke filluar nga copetimi i saj e aneksimi i gati gjysmes se territorit dhe gjysmes se popullsise se saj dhe i sakatimit ne kater shtete.
  Rusia ka qene jo vetem aktori kryesor, por edhe regjizori i Golgotes shqiptare qysh para 150 vjetesh e deri sot, qe nga Traktati i Berlinit, Konferenca e Londres e deri me sot ne favor te bijeve te saj sllave serbo- malazias e maqedone.
  Keto synime aneksioniste i shprehu hapur edhe pa maska vete Nikita Hrushovi kur i deklaroi Enver Hoxhes gjate vizites se tij ne Pashaliman, ku ndodhej e vetmja baze ushtarako- detare sivjetike ne Mesdhe , duke deklaruar se “ prej ketu e kam mbare Mesdheun ne pellembe te dores nga Gjibraltari deri ne Detin e Kuq “ .
  Nese ka nje akt te madh atdhetar e shpetimtar per Shqiperine pas Pavaresise e LNC-se, ai eshte vendimi
  i liderit shqiptar Enver Hoxha per mbylljen e asaj baze dhe perzenien me bisht ne shale te flotes sovjetike nga territori i Shqiperise. Ky akt e shpetoi Shqiperine nga blick-krigu rus per pushtimin e saj.
  Vetem 5- 6 vjet mbas ketij vendimi ishte pasardhesi i Hrushovit ne krye te BS dhe PK te tij, Leonida Brezhnjev qe i kerkoi ish-Presidentit te Jugosllavise Josif Broz Tito , qe ti hapte shteg kalimi Ushtrise se Kuqe qe nepermjet territorit te saj te sulmonte dhe pushtonte Shqiperine.
  Titoja jo vetem e kundershtoi prere kete projekt makaber antishqiptar, por edhe e njoftoi menjehere liderin shqiptar Enver Hoxha per kete rrezik.

  Dy zogj me nje gur !

  Natyrisht lideri jugosllav nuk e mori kete vendim nga dashuria e madhe qe kishte per Enver Hoxhen, por se pari kishte frike se Ushtria e Kuqe para se te futej ne Shqiperi mund ta pushtonte vete Jugosllavine dhe te vendoste hegjemonine serbe ne mbare vendin duke i hequr edhe karriken liderit historik jugosllav, Tito qe arriti ta mbaje bashke kete shtet te arnuar keq qe u shkermoq si nje kocan misri pak vite pas vdekjes se tij.
  Me siguri politikani i mprehte kroato- jugosllav do te jete konsultuar dhe keshilluar edhe nga anglo-amerikanet qe te njoftonte qeverine shqiptare per planet ogurzeza sovjetike.
  Si dhelper plake qe ishte Josif Broz Tito goditi dy zogj me nje gur.
  Tito kreu nje akt miqesor ndaj Shqiperise por mbi te gjitha i dha nje goditje nokauti nacional- shovinizmit dhe klanit filorus serb, qe po komplotonte dhe rrezikonte vete sundimin e tij nepermjet Aleksander Rankovicit .
  Ai e shkarkoi Rankovicin dhe njekohesisht ndermori nje sere hapash per zgjerimin e te drejtave te shqiptareve nepermjet Autonomise se Kosoves duke vendosur Fadil Hoxhen ne poziten e trete te udheheqjes politike dhe shteterore te Jugosllavise.
  Jo vetem pse ai kishte zbuluar dhe e kishte informuar me kohe Titon per pergjuesit e Rankovicit ne zyrat, vilat e deri ne krevatin bashkeshortor te Titos.
  Jane te rralle lideret qe e kane perdorur taktiken anglosanksone “To kill two birds with one stone”, pra “te vrasish dy zogj me nje gur “ si Churchili dhe Tito ka, shpetimtar i dyfishte i Jugosllavise dhe Shqiperise nga nje rrezik i madh e serioz per momentin…
  Por ariu rus nuk do hiqte dore nga politika dhe veprimtaria antishqiptare e mbi dhe e nedheshme !

  Deri ne majat e kupoles komuniste te Tiranes

  Agjentura e vjeter ruse ne Shqiperi ka qene teper e fuqishme dhe aktive.
  Skalioni i pare i saj ka qene gjithnje ne veprim qysh me ardhjen e misionin te pare ushtarak sovjetik ne vend. Ai u perforcua me tej me rekrutimin e studenteve shqiptare ne BS nga femrat e bukura ruse, te pergatitura qe ne moshe shume te re ne shkollat me te mira e speciale te KGB-se.
  Prania e madhe e specialisteve sovjetike ne fabrikat, hekurudhat, ne ushtri, ne Sigurimin e Shtetit e kudo krijoi hapesira te reja dhe me te medha per kete veprimtari.
  Shume prej ish- studenteve ne BS u vendosen ne poste kyce te politikes, mbrojtjes, sigurise, ekonomise, shendetesise, aresimit, artit e kultures. Pothuajse e gjithe jeta e vendit u sovjetizua.
  Shume prej tyre arriten deri ne majat e qeverisjes dhe jetes politike shqiptare. Mehmet Shehu, minister e Brendshem dhe me vone kryeminister ishte shkolluar ne Akademine Frunze, pasuesi i tij Kadri Hazbiu, Ramiz Alia, Foto Cami, Sofokli Lazri, Agim Popa etj. ishin ne pozita kyce te qeverise dhe PPSH-se.
  Ramiz Alia do ti ngjiste nje nga nje shkallet e udheheqjes deri sa mberriti ne krye te PPSH-se dhe shtetit shqiptar. Foto Cami do te ishte krahu i djathte i tij ne krye te ideologjise bashke me keshilltarin e tij Sofo Lazrin e Agim Popen, si drejtor i Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se.
  Fakti qe gjuha ruse mbeti gjuhe kryesore e huaj nga klasa e peste e 7- 8 vjecares deri ne Universitet edhe 25 vjet mbas prishjes se madhe tregon se fijet e Moskes ishin te thella ne cdo fushe te jetes shqiptare, qe kontrolloheshin nga kolona e peste sovjetike !
  Po ashtu per 30 vjet me radhe propaganda shqiptare perdorte te njejtat shabllone e standarte si TASS dhe “Pravda” ndaj SHBA-se dhe Bashkimit Evropian deshmon qarte per doren e KGB-se dhe GRU-se sovjetike ne politiken shqiptare…

  Nga keq ne keq e me keq

  Prishja e marredhenieve edhe me Kinen per aresye ideologjike kur duhet te forconim edhe me miqesine me te pas hapjes se saj drejt SHBA-se dhe Perendimit, pas fillimit te modernizimeve te saj, izolimi nga Perendimi, sektore keta qe i mbulonte pikerisht Ramiz Alia jane deshmi logjike e bindese te kapjes se tij me teper se shpirterore qe heret nga ruset… Ka edhe me !
  Hapja e Shqiperise dhe rivendosja e marredhenieve edhe me Rusine , krijuan kushte dhe hapesira te reja per lidhje te drejteperdrejta me agjenturen e vjeter, qe ishte mbajtur gjalle, nepermjet ambasadave te shteteve lindore si RDGJ, Polonia, Cekosllavakia, Hungaria e sidomos nga bija e perkedhelur e saj Serbia.
  Asaj i shtohen edhe rekrute te rinje e mjaft agresive.
  Forca e agjentures ruse ne Tirane u shfaq me permasat e saj te verteta nepermjet propagandes dhe organizimit djallezor te te gjitha skalioneve te vjetra e te reja gjate protestave kunder vendosjes dhe eliminimit te Armeve Kimike siriane ne Shqiperi, qe per pak coi ne permbysjen e qeverise Rama-Meta.
  Shkendijen e kesaj levizje e hodhi nje gazete province e humbur ruse . sikur SHBA do tu paguante nje shume qesharake prej vetem 1.3 milione dollare qeverise shqiptare per kete veprim, cka ishte nje genjeshter e mashtrim ala KGB. Nje Fake New tipik rus!
  Protesta e Shoqerise civile ala Sazan Guri para ambasades amerikane ne Tirane dhe
  para Kryeministrise ishte suksesi me i madh dhe deshmia se agjentura ruse i kishte ndezur te gjithe moltoret e saj te vjeter e te rinj ne Tirane,

  Ogur apo skenar i zi antishqiptar i Putinit !?

  Kjo veprimtari antishqiptare ka depertuar deri ne majat e opozites se shpartalluar nga korrupsioni , nga pandeshkueshmeria dhe paprekshemeria qe “Banda e Gangstereve ” dhe ” Mafia krejt jashte kontrollit” e Sali berishes i krijoi vetvetes per 13 vjet sundim te tij, , Salikracise ala Luigji i 14-te ” Ligji jam une !”
  Pak dite pas “Cadres” berishiste te Lulezim Bashes ne qender te Tiranes Lulezim Basha njoftoi per ardhjen e “instruktoreve ukrainas” dhe shpalli “Modelin Maqedon” si ruugen dhe qellimin e tij per permbysjen e qeverise te zgjedhur ne rruge demokratike e plebishitare Rama- Meta dhe “themelimin e Republikes se Re”
  Ky sihariq u dha vetem pak ore mbas takimit te fshehte te Bashes me ambasadorin rus dhe ndofta edhe me “instruktoret ukrainas: te Vladimir Putinit , RIA-s dhe GRU-se ruse.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.
  Shpejtesia me te cilen Sali Berisha e Lulezim Basha, Ilir Meta e Monika Kryemadhi, Flamur Noka e Edmond Spaho , krejt kupola e PD-se iu pergjigjen ” fillimit te luftes civile ne Shqiperi” te Sputnik Putinit me ” Mosbindjen civile” te tyre eshte nje deshmi domethenese e lidhjeve te tyre me Mosken.

  “Perandoria e Djallit” dhe Djalli i Vicidolit-Fatkeqesia e Shqiperise !

  Nuk mund te pritet asgje tjeter nga nena e cdo fatkeqesie kombetare shqiptare ne historine tash e e 150 vjecare te Shqiperise..
  Nuk mund te pritet asgje me e mire nga kjo “Bande Gangsteresh”, fatkeqesia me e madhe e shqiptareve dhe Shqiperise ne hisotrine mbi 105 vjecare te shtetit te pavarur shqiptar!
  Per karrike e per pushtet, Sali Berisha vrau jo vetem Arbenin e Azemin por eshte gati te vrase edhe Shkelzenin e mijera shqiptare te tjere!
  Pse!? Sepse Sali Berisha duhet te kercenonte , bente shantazh antishhqiptar, antiametikan e antiperendimor e udheqhiqte PD-ne e opoziten e hallakatur shqiptare nga qelite e burgut!
  Jo sot ! Po sot e te pakten 20 vjet, qe me shtetrrethinmin e 97-es, qe me shterrenimin e urdherat e tij per te perdorur arme kimike e napalm kunder popullit te vet!?
  E sa a sa here te tjera me pas,
  Si Sali Berisha e Banda e Gangstereve te tij politike e familjare, mediatike e financiare… eshte babai i cdo fatkeqesie te shqiptareve ashtu sikurse edhe Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave, pabesive, padrejtesive, copetimit e sakatimit te trojeve shqiptare ne Ballkan.
  Si “Perandoria e Djallit” – Rusia edhe vete djalli i Vicidolit dhe mbare Shqiperise- Sali Berisha jane fatkeqesia e shqiptareve dhe shtetit te tyre!
  Ndaj vigjilence perballe Ariut rus dhe Djallit te Vicidolit!
  Syceltesi !

  SHENIM: Persa u perket Andi Bushatit dhe Armando Shkulshkulakut, Artur Zheles…. ORA News TV nuk jane gje tjeter vecse mercenaret e paguar e komanduar nga trashegimtarja e KGB-se sovjetike, sot RIA dhe GRU- ja ruse, “ Sputniku” … dhe Vladimir Putini per te jetesuar ofensiven ruse ne Ballkan, sidomos kunder Shqiperise, Kosoves, Maqedonise dhe shqiptareve si populli e si kombi me proamerikan a me properendimor ne Bote!
  Vigjilence!
  Syceltesi !
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne !

  Reply to this comment
 11. Alban March 14, 23:23

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij e kopilat e tyre

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te mbrojtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Sarajeve te Xenit e Butikave te Armines … e Malibute e Dubait e tyre
  7- te perjetesuar SaLikekracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, ne miliona e ju leshin e Currit prej Vicidolit, sidomos ata mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !
  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

  Reply to this comment
 12. ALBAN DEGA March 14, 23:26

  TEK BLLOKU … TEK LALZI+ !

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU…. TEL LALEZI

  … e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen … Mona Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek botikat, tek sarajet e tek blloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 14 here Lugati i Vicidolit dhe 400 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Aty jane gjaku e djersa juaj qelibar, aty Jane parate tuaja qysh nga piramidat e deri tek Rapiscani, qe tek Autostrada e Kusarise se Kombit e deri tek Gerdeci i Sali Lulush Argita Mehdiut, qe nga floriri i Kerrabes e deri tek blloku 700 000 euro faqja e Like Flori Cizmes, qe nga CEZ-i e ARMO Xen Armina Lirise, qe nga Remzi Hoxha e deri tek 11 janari 2011….
  Aty jane blloqet qe ai i Enver Hoxhes duket Kasolle Galigati para Sarajeve te Xen Mona Haxhinastos!
  Aty eshte fusha e betejes dhe drejtesise e ligjit kunder kesaj “ Banda Gangsteresh e Kesha Mafia we ja dale jerky jashte kontrolli !
  Aty eshte e ardhmja Juaj, femijeve e femijeve te femijeve tuaj !
  Ligje e drejtesi !
  Ndaj mos u beni mish per topin e ketyre bandit eve, gangstereve e mafiozeve !
  Boll me ! Enough it’s enough !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !
  Eshte koha per ligjore e drejtesi!
  Boll me me SaLikekraci !
  Liri demokraci !
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

  Reply to this comment
 13. Femijet Shqiptare March 14, 23:46

  JUVE O LULEZIM KERRRRMAAAAA NUK I BRAKTISNI FEMIJET POR I VINI TE NXJERIN BARRUT NGA GETDECI DHE OSE I VRISNI OSE I LINI JETIM.
  BEJU NJE NDER FEMIJEVE TE SHQIPERISE….BRAKTISINI DHE LERINI RREHAT TE JETOJNE JETEN TE QETE PA JU…O U SHOFSHI TE GJITHE JU ME FIS DHE ME FARE.

  Reply to this comment
 14. Alban March 15, 00:34

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij e kopilat e tyre

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te mbrojtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Sarajeve te Xenit e Butikave te Armines … e Malibute e Dubait e tyre
  7- te perjetesuar SaLikekracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, ne miliona e ju leshin e Currit prej Vicidolit, sidomos ata mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !
  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

  Reply to this comment
  • Tarasi March 15, 11:09

   Alban po e vazhdon me “profesionin e vjeter” si vrases i emigranteve politik te arratisur nga shqiperia ne kohen e xhaxhit Enver , apo ke detyra te tjera sot , harton perralla nga mengjesi ne darke dhe i hedh ketu ne dita????????

   Reply to this comment
   • Alban Dega March 15, 15:56

    EDHE KJO ESHTE NHE PERRALLE ME ZERIN E FIGUREN E TOPTANEVE E ZERVAVE TE SHQIPERISE TARRAS!

    From: Alban Dega
    Date: April 26, 2018 at 1:44:50 PM EDT

    KALI I TROJES DHE TOPTANI I TROPOJES !

    – A mund tu besohet atdheshitesve te vetdeklaruar e vetdemaskuar Berisha- Basha- Noka e Paloka…rit…?

    Nga Alban Dega, Nju Jork

    Dr. Prof. Superakademiku i rrenave , shpifjeve, trillimeve nga me djallezoret Sali Berisha, alias Saladini, nuk nxjerr fjale nga goja pa rre dhe perballe te cilit edhe Babai Boteror i Rrenave Nastradin Hoxha i Anadollit do te mbetej ne klase.
    Hajde po te doni mos i besoni Kapitenit dixhital Lulezim Basha, Kolonelit Dixhital Flamur Noka e Mareshallit Dixhital te Beogradit e Athines Sali Berisha!
    Ata nuk jane tradhetare! Grade shume e ulet per ta…
    Ata qendrojne shume me lart:!
    Me deklaratat e tyre ne protestat e Himares, balle per balle me Otranton, dhe ne Kuvendin e Shqiperise, Sali Berisha e lukunia e tij hoqi edhe maskat e fundit dhe fituan graden me te larte te tradhetise kombetare !
    Atdheshites te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise me vendim unanim 9:0 !
    E ish-Kryeministri i Shqiperise merr guximin qe me ze e figure behet kryeavokat i Kalit te Trojes, i nje shteti qe mban ne fuqi gjendjen e luftes me shtetin qe duhet te ishte i tij, Shqiperine e pushtuar dhe e ka hequr ate prej dekadash me agresorin e tij e pushtuesin e Shqiperise !!!
    Sali Berisha per Babe ka Beogradin e Nene Athinen shkon deri aty sa te akuzoje Gjykaten Kushtetuese te emeruar e zgjedhur nga ai dita vete, se eshte shitur tek Edi Rama e PS -ja sepse nuk lejoi shitjen prej tij dhe banda e tij ala Lulezim Basha , Flamur Stanishic Noka, Arben Imami, Edi Palokari, Alibej Turku…e co tek Kali I Trojes qe mban ne fuqi, pra de jure eshte ne lufte me Shqiperine qe aq shume i dha lirise dhe pavaresise se fqinjit tone jugor dhe mori. genocidin e token e djegur, komplote, provokacione, “ zorre litare shqiptaresh”, pabesi ala Kale Troje ne cdo hap e ne cdo cak !
    Sali Berisha paguan per shperndarjen e fotove te patentave te Tahirit kur rreth 9 milione shqiptare i pane e degjuan falas deklaratat e tij antishqiptare e filogreke me ze e me figure kunder vendimit ligjor te pakontestueshem e te padiskutueshem te Gjykates Kushtetuese, te emeruar e per zgjedhur prej tij vete !!!
    Jo vetem mbi 9 milione shqiptare por mbare Bota pane fytyren e vertete te Sali Zerves, te Sali Venizellosit, te deputeteve te PDSH -se ne Himare qe ua kaluan edhe Agimit te Arte neonazist kunder Shqiperise !
    Cfare nuk pritet nga nje zjarrvenesi i vendljndjes se tij dhe Atdheut te tij qe cberi pese here Shqiperine ne me pak se 25 vjet !?
    Cfare nuk mund te pritet nga Kali i Trojes dhe Kryetradhetari e krye atdheshitesi Esat Pashe Toptani i Tropojes Sali Berisha dhe “Banda e Gangstereve” te tij
    Ata jane Atdheshites te vetdeklaruar !
    Ata jane Atdheshites te vetdemaskuar !
    Ata jane jo vetem Atdheshites por edhe vrasesit e Shqiperise !
    Ata jane fatkeqesia, kobi, katrahura e Shqiperise !
    Ata jane ata qe mos qofshin !
    Lanet

    Reply to this comment
    • Tarasi March 15, 21:19

     Alban per Berishen e te tjere mendo si te duash , nuk eshte i imi eshte pjese e juaja dhe ben mire qe e denigron. Alban ti je i kapur, kjo kuptohet lehte eshte e shkuara jote qe ste le.Diktatura enverista e masakroi ajken e kombit , mjaft djem te rinj te shkolluar ne perendim gjashprishuri , anti shqiptari Enver me doren e mjaft sherbetoreve te tij dallkauk e shpirtzi i burgosi e vrau , ku edhe sot disa prej tyre nuk kane nje varr. Ti per keto nuk flet , hesht?????? Pse???? Aq me keq mbron qeverine kriminale te Edvin Kristaq Rames pinjoll te diktatures me mizore qe ka njohur bota qe edhe sot ne demokraci nuk e kane harruar zakonin e vjeter te luftes se klasave se shpirti i tyre ka veç ligesi. Alban eshte mire te heshtesh , demokracine ne Shqiperi e bene vet ish komunistet si i desh qefi, krimineleve nuk i hyri gjemb ne keme, mos e shto me zullumin , se ne kete bote ja hodhet paq, por ne boten e pertejme do digjeni ne zjarrin e ferrit ku zoti ka rezervuar per mekataret.

     Reply to this comment
 15. Raul March 15, 06:47

  Mos harroni ne rreshtin e pare te protestes se dites shtune vendosni sharebajgat e leshitdhise nen drejtimin e Kejdi dhemcakalles, dhe Edhjet brahimkarit se ato jane elita e leshelise, dhe ne rreshtin e pare lristat naziskine te trajnuar ne Haremin veror te Jales, dhe pas tyre naziskinet e Mamurasit nen drejtimin e Muli Geringut dhe te kryeperbindeshit te Shqiperuse Sali Lusha ,

  Reply to this comment
 16. Mala March 15, 07:56

  Ky njeri I semuar,smeundjen e ka trashiguar nga rrumpalla I Tropojes per pushtetin,krimin dhe genejshtrat recidive. Dje habiti opinionin me nje takim “intelektual” te shenjuar, si Tupja nga (Zoti)Univerzi per te verejtur,lexuar e kuptuar me leht njeriu I zakonshem I kesaj jete.Basha shkon dere me dere e lute e perlut,aguan e genjen,mashtron e premton qe te vijne ne “proteste” per rrenimin e mrekulluse dhe rikt himin e shemtise per Shqiperine dhe shqiptaret.Atdheu mbi te gjitha!Shqiperia e shqiptarvet!

  Reply to this comment
 17. shqiptari March 15, 10:41

  po na perzen kalamajt thot basha se un te mit i kam cuar ne holland per shkollim mona ne londer hajde te rrezoim ramen qe te vjedhim ne se kemi koh pa futur duart ne buxet ,mut rama kak basha me monen

  Reply to this comment
 18. asd March 15, 16:05

  Kuc he dreq !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?