Ngrihen akuzat ndaj Konstandin Xhuvanit: Ai qëlloi ndaj të 4 viktimave

November 5, 2014 11:42

Ngrihen akuzat ndaj Konstandin Xhuvanit: Ai qëlloi ndaj të 4 viktimave

Prokuroria e Tiranës ka ngritur zyrtarisht akuzat për dy të arrestuarit e dyshuar për masakrën e ndodhur mëngjesin e së martës në Tiranë, Konstandin Xhuvani dhe Erald Sida.

Sipas prokurorisë, për të katërt vrasjet akuzohet Konstandin Xhuvani.

Xhuvani akuzohet për” vrasje në rrethana të tjera cilësuese kundër dy ose më shumë personave”, një vepër kriminale kjo që në Kodin Penal parashikon dënim me burg jo më pak se 20 vjet ose me burgim të përjetshëm.

Një tjetër akuzë për Xhuvanin është ajo e armëmbajtjes pa leje.

Ndërsa Erald Sida akuzohet për ndihmë në krim dhe shfrytëzim prostitucioni.

Albano Ballcaj ndërkohë u la i lirë për mungesë provash./

November 5, 2014 11:42
Komento

5 Komente

 1. babo November 5, 11:50

  Hajde se tani do te te ajo mami bukur qe te nxirrte

  Reply to this comment
  • Indrit November 5, 12:13

   oooo koste tani plako pergatit sapunin ose vzolinen se kot nuk thone koka ta bon koka ta peson,ngushellime atyre 4-familjeve dhe na vjen keq qe more prindet e tu ne qafe i shkaterrove njehere e mire..po ti ore me nick babo nje pyetje kam a je prind apo jo,SHPK-ja e shkelzen-sali berishes ne gerdec prodhoi 26-viktima mes tyre dhe burri i tezes zenit dha kush pergjegjesi+doreheqje mo fort turp i mbyllen dosjet me procedure,edhe ai surrat-salduari fatmir mediu min-gerdecit boni sikur dha doreheqje dhe ne zgjedhjet qe erdhen u kandidua serisht+pastroi akuzat duke i mbyllur me procedura SHQUP-i eshte strofulla e ketyre plerave ka plot si ky kosta.tung…

   Reply to this comment
 2. 888 November 5, 12:01

  mbaroje edhe kjo histor! te behemi gati per ndonje tjeter.

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit November 5, 15:05

  Ky psikopat i pandreqshem, qe shkaterroi familjen e tij, sduhet te dale kurre nga burgu.
  Ky psikopat e vuri ne zbatim fjalen e urte popullore se: cte ben femija, sta ben as perendia.

  Reply to this comment
 4. mirel November 5, 19:09

  mua pothuaj po me ardhka keq per kete koqen
  E shikoj si deshtim fatal te prinderve.
  Mesimin nuk e mesoi mamka kur ai vrau per here te pare nje njeri, po e la te livadhiste i lire si ajri ndersa ajo merrej me ceshtjet e elektoratit..
  sikur ta kishte lene ne burg, me porosi qe ta nxirnin perdite te punonte ne burg, te lante halet dhe pastaj te hante buke, pasi te hante dhe nje dru te mire, atehere do i vinin pak mendte ketij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*