Ngrihet komisioni hetimor për KLD-në, caktohen pesë anëtarët e mazhorancës

September 25, 2014 14:54

Ngrihet komisioni hetimor për KLD-në, caktohen pesë anëtarët e mazhorancës

Parlamenti votoi me 76 vota ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për kërkesen e 39 deputetëve për shkarkimin e zevendeskryetarit të KLD-së Elvis Cefa dhe anetarit Lulzim Lelcaj.

Komisioni ka nente anetare. Shumicen do ta kete mazhoranca dhe do te drejtohet nga socialisti Armand Subashi. Anetare do te jene, Taulant Balla, Spartak Braho, Ulci Manja dhe Besnik Bare.

Me afat funksionimi 1-mujor, Komisioni do te verifikoje 10 shkeljet qe deputetet e mazhorances kane identifikuar ne kerkesen per shkarkimin nga detyra te 2 anetareve te KLD-se.

September 25, 2014 14:54
Komento

1 Koment

  1. imas September 25, 19:11

    Hetoni nishanin dhe na e hiqni nga ekranet se lame name para botes me nje president sakat, ndersa cefa eshte i penalizuar dhe nuk ka shume nevoje per tu hetuar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*