Ngrihi dëshmorë një ditë, të shikoni poshtërsitë!

April 15, 2019 10:47

Ngrihi dëshmorë një ditë, të shikoni poshtërsitë!

Ngrihi dëshmorë një çikë,

si që jini-të kristaltë,

se tani ca bira kurvash,

dhe mbi ju po hedhin baltë!

 

Ngrihi dëshmorë një çikë,

si që jini zjarr e hekur,

sepse fiks në këtë ditë,

ne të gjallët kemi vdekur!

 

Mbeturinat e fashizmit,

pjesa jonë më e pistë,

me paratë e “Rilindjes”,

paskan shpallur-o një listë!

 

Mbeturinat e fashizmit,

pjesa jonë më e pistë,

heronjtë më të spikatur,

i kanë shpallur terroristë!

 

Vendi duhet të qe ngritur,

tramundanë edhe furtunë,

gjer tani po e ngre zërin,

Spartak Braho edhe unë!

 

Mbeturinat e fashizmit,

këta pisa të urryer,

rebelimi popullor,

duhet që t’i kishte shqyer!

 

Ngrihi dëshmorë një çikë,

që Vatani krejt të shndrijë,

luftën tuaj Madhështore,

s’ka bir kurve që ta nxijë!

 

Ngrihi dëshmorë një çikë,

na prini sërish në ballë,

këta pederastë të dhier,

pse u trimëruan vallë?!

 

Çohi dëshmorë një çikë,

shenjtorët e idealit,

të shikoni se Stadiumi,

s’ka më emrin e Qemalit!

 

E pagëzoi “Arena”,

Rama-kryesocialist,

me logjikën se Qemali,

nuk ka qenë futbollist!

 

Se nuk paskan të mbaruar,

qyfyre e kësaj Bote,

me siguri Nënë Tereza,

në Indi ka qenë pilote!

 

Aeroporti që kemi,

tani ka emrin e saj,

ne të zeztë çfarë të themi,

haj-moj Botë e marrë-haj!

 

Çohi dëshmorë një çikë,

të shikoni socialistët,

se si ranë në dashuri,

krejt pa pritur me ballistët!?

 

Rrivarrosën Mit’hat Frashrin,

me takëme shtetërore,

për t’ja bërë nderin tamam,

i ngritën dhe përmendore!

 

Çohi dëshmorë një çikë,

të shihni se ç’bën shqiptari,

Komandantin Legjendar,

e kanë krryer dhe nga varri!

 

E krreu Sali Berisha,

burrë i besës dhe i nderit,

që mori poste të larta,

veç me shurrën e Enverit!

 

E krreu Sali Berisha,

burrë i ndritur dhe jo pis,

që shurrën për analiza,

ja çonte gjer në Paris!

 

Po të mos qe e vulosur,

me kode që nuk i dinte,

kish mundësi që ndonjë shishkë,

porsi verë do ta pinte!

 

Do ta pinte me dëshirë,

jo se qe një psikopat,

por ajo qe shurrë e Zotit,

dhe mund t’i sillte shumë fat!

 

Çohi dëshmorë një çikë,

shteti s’ju ka më në listë,

një Qen i rrahur kulish,

sot ju shpalli  terroristë!

 

Instituti për pasojat,

paguhet nga qeveria,

këtu është ulur këmbëkryq,

fashizmi dhe tradhëtia!

 

Fashizmi dhe tradhëtia,

këmbëkryq në Institut,

pse paguan qeveria,

një Kazan të Madh me Mut?!

 

Kanë gati tridhjetë vjet,

në pingpong me të vërtetën,

po këta e dinë dhe vetë,

morra ishin-morra mbetën!

 

Parazitë të neveritur,

janë morrat pa dyshim,

pa mëshirë duhen shtypur,

që dhe vetë të gjejnë shpëtim!

 

Dhe sërish duhen burgosur,

ishin dhe mbetën zagarë,

se dëshmorët dhe heronjtë,

janë simbole kombëtare!

 

Ka një Nen në Kushtetutë,

jep zgjidhjen përfundimtare,

që dënon atë që prek,

simbolet tanë kombëtare!

 

Spartak Braho edhe unë,

do luftojmë me çdo pis,

por e qartë është kjo punë:

“Nuk bëhet rigoni lis!..”

 

Jemi familje dëshmorësh,

ata yjet e çlirimit,

por tani për fat të keq,

erdhi kohë e Tufëzimit!

 

Gjithë plehrat e Shqipërisë,

do t’i ndjekim hap pas hapi,

nga përcaktorët e tyre,

fare nuk na plasi trapi!

 

Në kohën e Edi Ramës,

se ç’u ra letër me vrimë,

po ne jemi një Armatë,

që i mbysim me pështymë!

 

Për t’u lutur për mëkatet,

s’do gjejnë xhami dhe kishë,

po këta trima pas lufte,

janë rrahur që këlyshë!

 

Janë rrahur qysh kulishë,

çdo betejë e kanë humbur,

ne shumica-për lirinë,

jemi male të patundur!

 

Ndonjëherë puna ta do,

që të merresh dhe me lepuj,

po emri i heronjve tanë,

do të rrojë-or rrojë në shekuj!

 

Ngrihi dëshmorë një çikë,

frymëzim nga ju na duhet,

një vend që s’nderon dëshmorët,

është e shkruar që do shuhet!

 

Ngrihi dëshmorë një çikë,

në brigada grusht bashkuar,

kriminelët e vërtetë,

këtu janë dekoruar!

 

I dekoroi Nishani,

turpi ynë kombëtar,

do kërkojmë në gjykatë,

që ta shpallin tradhëtar!

 

Këta palo mbeturina,

e kanë kunj me komunizmin,

na thoni-o qelbësira,

kush e coptoi fashizmin?!

 

Qe Bashkimi Sovjetik,

strategu-gjeni Stalin,

që flamujtë e Komunizmit,

i ngriti përmbi Berlin!

 

Këtu bënë pjesën e tyre,

komunistët shqiptarë,

luftën edhe sakrificat,

na i njeh gjithë Bota mbarë!

 

Bertold Brehti qysh aherë,

me germa ari ka shkruar:

“Barku që polli fashizmin,

ende nuk është shterpëzuar!.”

 

Këto fjalë profetike,

gjithë jetën do kenë vlerë,

a s’kanë dalë nga ai bark,

Tufa-Hoxha dhe të tjerë!?

 

Këto llagëme të ndyra,

provokojnë këtë vend,

listën e tyre barbare,

e çojnë gjer në Kuvend!

 

Pse tani u trimëruan,

ua them unë nëse s’e dini,

pa dyshim e pa dyshim,

nga “Rilindja” dhe Edvini!

 

Nga “Rilindja” dhe Edvini,

gjithë fashistët shtuan vrapin,

që kur qeveria jonë,

monument bëri Mit’hatin!

 

Ky është akti i pashembullt,

që ndodh veç me Shqipërinë,

kur e majta në pushtet,

buste ngre për tradhëtinë!

 

Rama-krye tradhëtarit,

i ka gjetur një mal vlerash,

këta s’janë socialistë,

por bastardë-kopila ferrash!

 

Do rrojnë në jetë të jetëve,

idealet komuniste,

sot jemi në Shqipëri,

një armatë antifashiste!

 

Tani është emergjencë,

patriotët e çdo ngjyre,

me urgjencë e me urgjencë,

të ngrënë partinë e tyre!

 

Fashizmit që po ngre krye,

në mes rrugën do t’ja priste,

armata jonë milionëshe,

në PARTINË ATIFASHISTE!

 

ARBEN DUKA 13 Prill, 2019

April 15, 2019 10:47
Komento

40 Komente

 1. Raimonda Muco Tusha April 15, 11:36

  MORRA ISHIN,MORRA JANË,ME SHKABË DO NGELEN

  Reply to this comment
 2. Klorea April 15, 14:14

  Mos u tut o Beni yne
  Se nuk je vetem ti
  Mbas teje vijne te tjere
  Se ka shume kjo Shqiperi

  Jemi shume e me shume
  Dhe do shtohemi akoma
  Se kane niper e sterniper
  Heroinat, nenat tona !

  Deshmoret s’jane te qete
  Eshtrat ne varr u levizin
  Me bemat e tradhetareve
  Kelysha te rinj po ngjizin.

  Por krimbi, krimb do mbetet
  Zvarre do hiqet neper balte
  Ndersa ne edhe deshmoret
  Si shqiponje ngjitemi lart!

  Dhe… shqiponja s’ben shaka
  Kur hap ata krahe te forte
  Rremben cfare perpara ka
  Dhe e rrokullis ne grope !!

  Reply to this comment
 3. Shahisti April 15, 15:01

  Po akoma me keto pordha o bejtexhiu i fshatit? Po akoma me Stalinin e me Hitlerin, e me fashistet e me ballistet? Go get a life, o idiot.

  Reply to this comment
  • Sali Mut Berisha April 15, 16:24

   Shahisti, po ti akoma me shpellat dhe terrorin?
   Akoma ti o shahist qe te kane bere si gur shahu ushtar qe te shkerdhejn ne menyr diagonale? Enveri ju beri njerez dhe ju la vepra, ju ndertoj shtepija e ju dha dije e zanate e shkolla, ju beri te denj per familjen tuaj,, i hengert buken dhe tashti po i permbysni kupen… kaq burreror jeni ju plehera te Sali mutit, qen bir qensh.

   Reply to this comment
   • Shahisti April 15, 18:46

    Kush te tha ty qe Saliu nuk eshte mut? Apo nuk ke c’te thuash tjeter dhe ia ve edhe vehtes emrin Mut per nder te Saliut. thuaj pastaj qe nuk je koqe gomari.

    Reply to this comment
    • poeti nga durresi April 16, 01:01

     shahisti do jete ai gjirokastriti qe u ka dhene kompesim toke dhjetrera njerezve ne bregdet e vete mori mjaft te tjera sui ryshfet. Shahisti eshte thjeshte lekure fiku, socialist me Nanon, demokrat kur Nano iku. rri o shaahist mavria, rri urte e gezo bakshishet, tani qe i ka rene gongu Rames, me sybet do te shkojne ofiqet. Se qe thua ti o lum miku, asgje nuk krahasohet me te renen nga fiku……

     Reply to this comment
     • Shahisti April 16, 14:03

      O poleshi nga Durresi, pash Zotin sa paske tymos keshtu se u ngaterroke me komet e tua, o debil.

  • Loni Kuci April 20, 16:26

   Pse nuk del me emer ti shahisti qe te njohim te gjithe? Po dil ne sgesh si burrat o njeri dhe fol si te duash. Eshte liria e fjales mos harro.

   Reply to this comment
 4. shqipe April 15, 15:54

  Jo po, do jet me ty,shurdhjese e sali gjirizit… s’je veçse nje kakëzëz ndene pllake,aty prite dhe ngordhjen o shahist e vjell’ e shqupit…

  Reply to this comment
 5. shqipe April 15, 16:21

  Ka te ngjare i madhi Ben
  Nje ranxhate t’a kete thare…
  A s’e be sali gjirizin
  Fati,tri here, krie/ktar?!…

  Reply to this comment
 6. teper vone; "POR, ME MIRE VONE, SE KURRE".... April 15, 16:41

  po a nuk kuptoni qe super krimi; “kthimi i prones ish pronarit”, justifikon cdo ndyresi, ne kete vend ??? pra njerezit kthehen ne te privilegjuar dhe te persekutuar . ku e gjeni kete NEN, ne kushtetute ??? pse nuk folet ? pse nuk uleritet ? pse nuk muaret kazma lopata spata hanxhare tanke topa e mortaja, t’i groposnit e t’i rigroposnit njerezit e partise se pronareve te godos, mbeshteteur nga partia e berishes, ballit legalitetit e gjithefare partish feudo borgjeze, deri ne shuarjen e fares se tyre ??? ku eshte shkruar ne ndonje kushtetute “DEMOKRATIKE” ndarja e njerezve ne ….KASTA ??? 50 vjete socializem dhe FAP, reabilitohen sistemet e vdekura historike, duke ringjalle BEJLERE e PASHALLARE, qejhallare e agallare . ne mes te QYTETI, neper trotuare, neper parqe, lulishte sheshe, deri ngjitur me muret e bankave e institucioneve kombetare, ne breg dete etj, horri i sotem, por me shume “ish pronari i djeshem”; ngre, lokale, dyqane e “bisnese” te te gjitha formave e llojeve . dhe NE, bejme ….SEHIR….t’ ja canim bythen, kryerilindasit me gjithe pasues, qe e votuam per t’a ndaluar kete apokalips te pa mate dhe jo t’a linim te shperndante tapi e favore, per faren me te ndyre te rraces njerezore te; “toke xansave ” dhe ish te “perndjekurve”. por sidomos…..”ISH PRONAREVE” .

  Reply to this comment
 7. ISefer April 15, 16:45

  Arben Duka si gjithemon te vertetat tregon dhe vlereson, Ai eshte i pashtershem ne ide e reagime si askush tjeter per ecjen perpara te vendit tone, Shqiperise. Ne paraqitjen e sotme del hapur ne mbrojtje te LNCL, te Partizaneve legjendar, te komandanteve qe udhehoqen ate lufte te madhe ne vendin tone kunder bishes nazi fashiste dhe bashkepunetoreve te tyre Ballisto Zogiste. Turpi i madh kombetar e boteror te hedhesh balte mbi luften NCL, Partizanet e deshmoret. Keta Partizane e kete lufte e udhehoqen komunistet dhe ja zbardhen faqen Shqiperise se u rreshtuan ne krahun e duhur me angline, Ameriken e BS, dhe shpetuan Shqiperine e mbetur nga coptimi i metejshem. Kush nuk e deshi kete lufte te popullit shqiptar kunder fashizmit ? Kete nuk e deshen atehere dhe e luftuan me te gjitha menyrat pushtuesit nazifashiste dhe bashkepunetoret e tyre Ballistet, Legalistet dhe tani mbeturinat e tyre neofashistet. Si mundet te mendohet e veprohet sot kunder kesaj lufte dhe te udhehiqet nga nje Institut anti shqiperi dhe te financohet nga taksa paguesit shqiptare qe shumica e tyre i perket mbeshtetjes me vetmohim Luftes NCL ? Ku e gjejne kete guxim keta horra qe duan te nxisin luften civile ne shqiperi ate qe eterit e tyre donin por nuk e realizuan ne ate kohe ? Paguaj o popull kete Institut ogurzi per te shkaterruar historine tende me te lavdishme nder historit e tua te shumta !! Kete lufte te popullit Shqiptare e vleresuan sidomos tre fuqit e medha qe udhehiqnin kete lufte per jete a vdekje kunder bishes nazi fashiste dhe bashkepunetoreve te tyre. Prandaj po te luftohen drejtuesit e luftes NCL sipas listes se Tufes,do te thote poshte Lufta NCL dhe lavdi fashizmit, do te thote kunder drejtueseve te medhenje te kesaj lufte Anglo amerikan, BS se ne nje front ishin rreshtuar kunder bishes nazifashiste. Sipas kerkeses se Tufes me listat e paraqitur kerkohet te thuhet rrofte nazifashizmi, rrofte Hitleri, rrofte Ducja etj. Tufa si balliste qe eshte nuk na thote se cfare deme i shkaktuan Shqiperise dhe luftes NCL Ballisto-legalistet duke bashkepunuar e bere njesh me pushtuesit? Arma e Partizaneve drejtohesh kunder pushtuesit por bashke me pushtuesit ishin Ballistat, por armet e Ballistave ishin njesuar me te pushtuesit kunder Partizaneve. Eshte e qarte se Ballistet e pushtuesit vrane Partizane, dogjen shtepi, ruajten ura per pushtuesin dhe pastaj i hodhen ne ere . Po mijra te rinje Shqiptare qe u cuan ne kampet e perqendrimit a nuk i spiunuan Ballisto legalistet ? Pasi dihet se Partizanet nuk spiunuan asnje. Vetem nga Vlora Heroike te historise dhe Lavdise, te spiunuar nga Ballistet u cuan ne keto kampe 600 te rinj qe shumica nuk u kthye. Nga Cakrani u degdisen ne keto kampe 20 te rinj dhe nuk u kthye asnje. Dihet se komandati i ushtrise se ballit ishte Kadri Cakrani. Ky Kadri Cakrani me kriminelin tjeter Xhaferr Deva kryen masakren e Kater shkurtit ne Tirane. Sa burgje e zona perqendrimi brenda vendit kishin pushtuesit me bashkepunetoret e tyre ? Po burgu i Peqinit me komande te perbashket gjermano balliste, te cilen e di mire se atie kisha tezen te burgosur pasi i shoqi ishte Partizane ? Krimet e pushtuesit jane te shumta dhe ne menyre te pandare ne ato krime kane pjesen e tyre te pandashme edhe Balliste e Legalistet. Edhe per keto krime te bere gjate luftes nga Ballistet e pushtuesit si dhe krimet e diversanteve pas luftes kerkon te ngrihet nje Institut dhe kete e kerkon pala fituese qe u demtua rende ne ato kohra. He si thoni, duhet bere ose jo, nje gje e tille ? Por behet kjo ose jo, ky Institut i Tufes duhet zhdukur nga faqja e dheut pasi po po pergatit nje kartrahur per Shqiperine, per historine e lavdishme te luftes se dyte boterore te cilen e kane vleresuar bota perparimtare me superlativa si dhe krenari historike e vete shqiptareve qe u rreshtuan ne krahun e duhur. Po pas 1992 e deri tani cfare eshte bere ne Shqiperi dhe kush e beri ? Gjithcka u shkaterrua nga themeli, djersa e popullit e materializuar ne nafte, miniera, uzina, fabrika e kombinate u rrafshuan te gjitha. A duhet ngritur nje Institut apo forme tjeter per te konkluduar ne keto veprime kriminale e armiqesore ndaj vendit e popullit ? Neofashiste te Institutit ogurzi larg duarte nga lufta Naciona Clirimtare dhe heronjte e saj, mos vazhdoni rrugen e te pareve tuaj te lidhur me Hitlerin e Ducen, pasi fundin do ta keni me keq se ata.

  Reply to this comment
 8. Dodona mbi Tomorr April 15, 17:31

  “Tufes “se Butkeve , Kaplllaneve e kompani i jane shtuar edhe ata te disa “femijve plangprishes”
  ;ca Bushat e ca Vangjele,/Polovine e te tjere,/qe u ka marre koka ere, /na jane bere si kalandere /edhe bredhin dere me dere/ qe te hedhin pakez vrere /per deshmoret e lirise /q’i dhane dermen tredhetise!/dhe rane fli per Shqiperi /per Atdhe e per Liri Mos i prekni heronjte tane /se neve qe jemi gjalle/
  do te ngrihemi te tere ?si tufan , si uragan/qe s’ka prit qe e ndal!

  Reply to this comment
  • Tartufi April 15, 18:14

   O Dodona mbi Tomorr
   na I rofshe me brisk ne dore
   bashke me Brahon dhe kapteri
   sic na I rrojti dje Enveri.

   Kapteri eshte Beni mos haro ,

   Reply to this comment
   • Ivan i madh April 15, 19:41

    Enveri ju q…. pare e mbrape ate mos e zere ne goje se sa ishte gjalle rinit si minjte e hales te trembur neper gjirize. Tani që erdhi ky psikopati neoballisti Rama u trimeruar se po ju mbeshtet e ndimon si idiot e bastard që eshte. Ai seshte socialist po nje mi halesh si ju dhe me ju do jetoje e do ngordhe se lidh asgje me te majten e PS. Prandaj ti mbetje e fashizmit mos u trego trim tani që vdiq luani po kur ish gjalle ai. Po atehere rihnit shuplakat e broherisni me shume se pjestaret e luftes dhe bijte e tyre se e dini se cfare ju priste si fare e felliqur që ishit.

    Reply to this comment
    • Tartufi April 15, 19:53

     Enveri jo vetem qe na hengri mutin, po tashti ka vajtur edhe ne pidh te anese e po i mba ere.

     Reply to this comment
     • Tartufi April 15, 20:40

      Kujtoja se isha I forte ,ne komente ,por ti,, ja ajka e komentit
      se me plotson mungesen thlbesore te tij ,Pershendetje adashi tim

   • tironci lab April 16, 01:13

    o tartuf,
    rri pas gardhit e flet me mllef,
    fshihesh me emer kepurdhe
    me siguri je bij hajnash,
    pjellur nga ndonje rrace kurve

    Reply to this comment
 9. Dodona mbi Tomorr April 15, 17:42

  “Tufes “se Butkeve , Kaplllaneve e kompani i jane shtuar edhe ata te disa “femijve plangprishes”
  ;ca Bushat e ca Vangjele,/Polovine e te tjere,/qe u ka marre koka ere, /na jane bere si kalandere / edhe bredhin dere me dere/ qe te hedhin pakez vrere / per deshmoret e lirise /q’i dhane dermen tradhetise/
  dhe rane fli per Shqiperi /per Atdhe e per Liri !
  Mos i prekni heronjte tane /se neve qe jemi gjalle/
  do te ngrihemi te tere /si tufan , si uragan/qe s’ka prit qe e ndal!

  Reply to this comment
 10. popull April 15, 19:35

  Te dhjefsha shahistin me cte mban pragu. Poeti mor kelysh kolaboracionistesh i ben nder ketij kombi , se vet eshte trashegimtare i atij brezi deshmoresh e heronjsh , qe luftuan e dhane jeten e re per kete komb, ndersa ti e soji i jot , jeni ajo pjella e keqe, qe duheni nbytur qysh ne djep. Phy felliqesira.

  Reply to this comment
  • Shahisti April 15, 19:55

   Ti hajde me ha nje mut te madh, pastaj shko dhite siper varrit te mdonje deshmori e kur te mari uria perseri hajde me ha mutin perseri e keshtu pa ndalim or ti qe hiqesh si popull, o vërra e halesë.

   Reply to this comment
 11. Tirona April 15, 19:41

  Arben Duka te pershendes , je real ,U KTHYE DERA NGA ALEJA !

  Reply to this comment
 12. Tirona April 15, 20:00

  Shahisti ,ti qe shan benin C’TE MBAN
  PRAGU O skilje qelbesire !

  Reply to this comment
 13. Leskovik April 15, 20:07

  Tartufi injorant katundar.Enveri ja u futi 50 vjet ,atehere e mbanit koken ne m.t .Prapa kraheve shahet dhe mbreti.
  Katundar !me 1944 ishit 80 % ANALFABETE ,ENVERI JU COI 20 % ,O GOMAR !

  Reply to this comment
 14. Vjola April 15, 20:41

  TE LUMTE ARBEN .TE NGRIHEMI TE TERE PARA PARLAMENTIT TA MBYLLIN ATE INSTITUT FAMEKEQ KU ESHTE TUFA ME SHOKE .

  Reply to this comment
  • shqipe April 15, 21:45

   Me ju jam dhe une e ndruara Vjolë,por s’di nese do n’a lejoj ky ,qe qelb me shume se vet sali GJIRIZI,medemek,mender shahisti dhe nje si motra e tij,qe ende s’ka dale te flliq siç di ajo, “çenshurra “i thone,megjithese mbane dhe 34 linke!

   Reply to this comment
 15. Shahisti April 15, 22:44

  Degjoni ti o shqipe, o shalepegere, ti o Vjola o buçe e harbuar, Leskovik o bytheqire, Tirona, ti qe dukesh qe larg qe je Tirona- Fallco, te gjithe ju mutngrenesit e tjere te Enver Bythos qe qihesh ne bythe pastaj i bente deshmore ata qe e qinin se kishte frike mos i nxirrnin namin qe ishte bytheqire, mblidheni mendjen Enver Muti ka vajtur ne pidh te anese, me gjithe ata deshmoret koti qe i zurri plumbi ferrave. Saliun kot e shani ju, Saliu eshte shoku juaj, i shpetoi kelyshet e Enverit aq sa mundi, ndonje tjeter do t’ua kishte qire robt se gjalli, pra kot e shani malokun. Ju kujtoni se te gjith ne qe shajme Enver Mutin e shajme ngaqe jemi ballista, kolaboracionista. S’keni faj, ju aq dini, aq hashash u futi ne tru Enveri. Qe ta dini, Shqiperine e beri mut Enveri me kelyshet e vet. Na hani nje mut tashti e ikni pirdhuni shkruani neper gazeta se kjo u ka mbetur tashti.

  Reply to this comment
  • shqipe April 15, 23:21

   Poqese duhet folur me gjuhen tende te lyer ne b… te sali gjirizit,o shahist,o enë per pështymosje,Enveri te ka bere te 14-tën ty e e gjithe te pëgerës se ballit te by…

   Reply to this comment
   • shqipe April 15, 23:37

    Shahistiiii
    Nuk jam shalengjitur,i till eshte llulushka yt.une jam mashkull o mik muti dhe jam njeçik si “Sakat” andej, qe po t’ma shoç,do pataksesh,japo do te mar gojen se jam unikal…edhe te fala nga shtepia…

    Reply to this comment
    • Shahisti April 16, 14:01

     Nuk te thashe shalengjitur, po ti nuk di as te lexosh, te thashe shalepegere qe dmth shaledhjere, dmth qe te ka marre muti shalet. Dhe ou, qeke mashkull? Po c’ne qe quhesh shqipe, shqipe sikur ua venen vajzave se eshte gjinja femerore, apo ta kane prere loqken e te kane lene me vërrë.

     Reply to this comment
   • Shahisti April 16, 01:08

    Ta thashe , po ti nuk merr vesh, e ke koken plot me mutin e Enverit akoma, Saliu eshte shoku juaj, jo imi, Saliu eshte komunist butheqire, njelloj si Enveri, keshtuqe kot me ngaterron me Sali gjirizin or budall, po nejse qe ta marresh vesh heren tjeter po te bej edhe nje vizatim. Idiot.

    Reply to this comment
 16. era! April 15, 23:49

  Ti Tartuf e ti Shahist /Kina NENEN jua qifte/

  Reply to this comment
 17. kris 1 April 16, 01:30

  Kot qajme per Ata qe kenduam.Xha Brahua,xha veteran Peci dhe poeti do Te na ftojne Te votojme Te KEQEN e Vogel.Rilindjen!
  Votat tona plumb mbi popullin

  Reply to this comment
 18. Tropoja e Bajram Currit April 16, 06:26

  O Shqipni e lame n’ gjak/ Druejm per ty kemi ba pak/ E ne kjoft pak gjaku qe dham/ Çohem ne kame e vdesim prap…. Ky eshte betimi i deshmorve, qe sot ne 75 vjetorin e çlirimit te Atedheut nga bisha nazifashiste dhe bashkepuntoret e tyre,ben APEL!!

  Reply to this comment
 19. Tropoja e Bajram Currit April 16, 06:47

  O Shqipni e lame n’ gjak/Druejm per ty kemi ba pak/ E n’kjofte pak gjaku qe dham/ Ngrihem n’kame e vdesim prap…. Ky eshte betimi i Deshmorve te Atedheut,qe sot ne 75 vjetorin e clrimit nga bisha nazifasiste dhe bashkepuntoret e tij na ben APEL!!!

  Reply to this comment
 20. intelektuali April 16, 09:57

  NGRIHI O VIKTIMAT E ENVERIT NJE DITE
  TE SHIKONI SI TALLEN ME POSHTERSITE
  KRIMINELAT SI GAJASEN ME LLAHTARITE
  XHELATE, KASAPE, SADISTE TE PACIPE
  KUR PO LUTEN PER T’U PRANUAR TE DEMOKRACITE

  Reply to this comment
 21. anticensurë25642654 April 16, 11:34

  asnjë presje nuk i heq a ti shtoj vargjeve të tua o dukë,POR bateritë të lënë shpejt or ti!!
  i harrxhon në rrugën e drejtë,si një sprinter dhe më pas vazhdon avazin!!
  shan me të drejtë mashën tufë a dervish,flet ndonjë fjalë për ndyrësirën që i përdor,për timonierim në tepsi dhe më pas vazhdon avazin!!
  o dukë,o i pjerdhur nga senilitieti,problem është rama!!
  o i shkundur,o i mbetur fshatar në mentalitetin tënd,problem është rama,as tufë e as dervish,as sali e as monikë!!
  o dukë o senil i dreqit,rama duhet të largohet mor debil!rama duhet të zhduket nga PSja,në krye të saj dh enë krye të qeverisë së zgjedhur nga populli duhet të vijë një socialist tjetër!!ka aq shumë më të zotë,më të ndershëm se rama sa është turp të thuash se një copë dështaku të drejtojë një parti të tillë!
  o duk ti po bën lojën e dështakut në të gjitha drejtimet,ti po e ndihmon që pushteti të kalojë në duart e saliut!
  nëse je aq i tarshë sa mos e kuptosh,nuk është faji as timi as i shumë të tjerëve,por do të jetë faji tënd nëse saliu rrivjen në pushtet!!
  pastaj mos ha mut të thuash se “ju nuk mbrojtët ramën prandaj erdhi saliu”,jo dukë jo ti me bmrojtjen e dështakut po i jep pushtetin saliut!ti me këtë llum që po krijon do të na bësh ta shijojmë dhe një herë sundimin e saliut!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 11, 10:50

   koment i vjetër,por që si duket ka zëvëndësuar komentin e djeshëm që për habi nuk e pashë!!
   e postova sot dhe të shohim nëse do ta botojë duka!!
   “Ngrihi dëshmorë një ditë, të shikoni poshtërsitë!”-e trashëgimtarëve tuaj!!
   kjo do të ishte përgjigjia më e mirë për diaren me rimë të dukës!!

   Reply to this comment
 22. anticensurë25642654 September 11, 10:49

  “Ngrihi dëshmorë një ditë, të shikoni poshtërsitë!…”
  të shikojnë se si bijt e tyre kanë tradhëtuar idealet e tyre!!
  idealet për shqipërinë,jo komunizmin!!
  të shikojnë se si ti që po ju kërkon të ringrihen je një nga mborjtësit e vendosur të poshtërsive!!se ti nuk ke faoluar asnjëhëherë kundër tradhëtisë së palloshit me gërkun!!për varreza,kompetenca,nënshtetësi të janullës e kështu me radhë!që ti përveç mit’hatit nuk ke folur gjë tjetër!se ti sapo i ngrohet bytha super tradhëtarit trashëgimtar dobiç tradhëtarësh,ti hop dhe në ndihmë të tij!
  o dukë ti je nga të parët e poshtërsive!!
  po u ngritën do të të shohin ty të parin!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*