Ngrihu or popull?!

PETRIT ZILI November 7, 2013 15:20

Ngrihu or popull?!

Se bashk’ me verën

Po ikën vapa

Zoti na ruajt

Ç’dimër vjen prapa

 

Dimri po vjen

Rro’ ta shikosh

Do dimërojmë

Me arkën bosh

 

Ç’na keni  bërë

more Sali?

Thoje  punojmë

Për Shqipëri

 

Sali na le

Pa asnjë lek

Qejfi ta ka

Skenarin grek

 

Sikur të bëhej

Ai skenar

Veten do hiqje

Si shpëtimtar

 

I ike  hijes

Dole në dritë

Mendjen ke ndarë

T’bësh opozitë

 

Notin e bën

Në ujin vorbull

Ndaj dhe thërret

Ngrihu or popull!

 

Jemi mësuar

Të gjith’ me gara

Veç Gjermaninë

Kemi përpara.

 

Me gërdecarë

Nën një jelek

I shtyt’ ca vite

U bëtë me  lekë.

 

Punët kurdisët

Mishi të piqet

Mbështollët  hellin

Që të mos digjet.

 

Bërtisje fort

Me zë t’ariut

Ia jepni votën

Skënder-Saliut

 

Je zemërgjërë

Sali, t’ na rroç

Me qeverinë

Të bashkëpunoç.

 

Shpesh po na thonë

Ca dashamirë

T’merresh me të

Nuk bën hair

 

Nuk i dëgjojmë

Shoku Sali

Pa shkuar ti

Për Drejtësi

 

 

Këndoje këngën

Xhan’o Xhemile

Gjejeni vetë

Kush bën me hile.

PETRIT ZILI November 7, 2013 15:20
Komento

1 Koment

  1. erald November 9, 00:02

    duhet te ngrihemi ke shum te drjte xhaxhhi saliut spo i iken tymi drejte e nga te iki tymi drejte kur ne krye te qeverise eshte edi rama qe spo le hajdut perjashta po i fut nji e nga nji kete frik ka edhe xhaxhi sali po mos ki merak o sali se e ka radhen zoti njazi me vone edhe ristani pastaj ti o sali kapedani

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?