Ngriti dronin me flamurin “Autochtonus”, Kroacia vendos ekstradimin e “Ballistit” në Serbi

July 28, 2017 18:52

Ngriti dronin me flamurin “Autochtonus”, Kroacia vendos ekstradimin e “Ballistit” në Serbi

Ismail Morina, i njohur si “Ballisti” që ngriti dronin me flamurin “Autochtonus” në stadiumin e Beogradit gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, do të ekstradohet në Serbi.

Ky ëhstë vendimi i dhënë nga një gjykatë kroate, ku Ballisti qëndron prapa hekurave prej 1 muaji. Ndalimi i tij ëhstë bërë në funksion të një urdhër-arresti të autoriteteve serbe të lëshuara ndaj tij, pas identifikimit si personi që ngriti dronin.

Raportohet se vendimi ëhstë dhënë nga gjykata e Dubrovnikut, ku gjyqtarët e çështjes kanë pranuar kërkesën e autoriteteve serbe.

Vendimi duhet apeluar brenda 3 ditësh, në të kundërt do ekzekutohet vendimi i marrë nga gjykata dhe Ismail Morina do të ekstradohet në Serbi.

July 28, 2017 18:52
Komento

5 Komente

 1. mateo July 28, 19:34

  Mos u shqetesoni se e gjithe kjo eshte nje loje e qelbur e ish UDB-se !
  Morina-ballisti eshte agjent i serbeve dhe propaganda e “SHQIPERISE SE MADHE” eshte serbo-greke,pra e armiqve te Shqiperise e jo e jona!
  Kurre nuk mund te behet Shqiperia e madhe ,bile eshte antishqiptare nje parulle e tille!
  Vetem armiqte e cShqiperise i fryjne kesaj parulle,ndersa akoma llapin se Enver Hoxha e paska shitur Kosoven tek Tito!
  He,more kelyshe serbe,po keto 27 vjet pse nuk po e merrni Kosoven?
  Pastaj pse derdellitni vetem per Kosoven,kur toka shqiptare qe iu shkeputen Shqiperise nga kongresi i Londres ishte edhe Cameria,gjysma e Maqedonise,gjysma e Malit te Zi etj?
  Pse derdellitni vetem per Kosoven?
  KURRE MOS ARDHTE DITA TE BASHKOHEMI ME KOSOVEN!
  Kosovaret e urrejne Shqiperine!

  Reply to this comment
  • Besniku July 29, 08:04

   Deri tek Kosova jam plotesisht dakort me ju Mateo.
   Ballistet e perdornin kete argument, gjate Luftes se Lavdishme Nc-Çl, per te justifikuar bashkepunimin me nazi-fashistet.
   Prandaj ngritja e flamurit ne Beograd nga Ballisti , ne dukje patriotike, sherbeu vetem per te acaruar mardheniet Serbi-Shqiperi, ne nje kohe kur kishin filluar bisedimit Rama-Vuçiç.
   Prandaj dhe dyshimi se UDB-ashet e milosheviçit e krijuan kete ngjarje eshte me se i justifikuar.
   Te shohim si do te denohet.
   Sa per Kosoven e ke plotesisht gabim. Ne jemi shqiptare, dhe te huajt kete kane bere gjithe jeten, na kane perçare lehtesisht duke u nisur nga ndryshimet fetare dhe ato krahinore.
   Per kete sot nuk duhet te biem prehe e tyre.
   Kosovaret jane popull trim dhe vuajtes te medhenj, por kurre nuk u dorezuan.
   Une uroj nga zemra bashkim te te gjitha trojeve, e sidomos me Kopsoven qe ka fituar pavaresine e kerkuar me gjak.
   Por kjo pa dyshim nuk ka per te ardhur kurre nepermjet ballisteve provokatore.

   Reply to this comment
 2. NjeQytetarOptimist July 28, 20:51

  Ta ekstradojne e shohim sistemin gjyqesor te Serbise. Te shohim c’fare nenesh te ligjit e kapin per nje ngritje flamuri.. E kerkuan si vrases dhe tani qe ligji te funksjonoj mos na dali qe ngriti nje pajisje ne ajer qe s’ka as ligj per te..

  Reply to this comment
 3. s.g July 28, 22:39

  Ky duhet ekzekutu por derri derrin nuk e han

  Reply to this comment
 4. demo July 29, 01:58

  Ti mor mateo je nje qen serbo-grek,nje zagar i copejve te sigurimit,klysh i 47,zarbo i sigurimit,Juve duhet shtypur koka,se ju jeni me serb se serbet..Kosovaret jane bashi i burrave te shqiptarise,kane 200 vjet qe mbajne gjalle kombin.Kosova e lire po ju verbon syte.Merr nje brisk Rubie dhe shkume sapuni dhe t`ja rruash mire Ballist Morines dhe 2 miljon shqiptareve kosovare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*