“Niçja”,“Titi”, Cine” dhe “Kiçi”, pseudonimet e të arrestuarve në Shijak

October 22, 2018 14:31

“Niçja”,“Titi”, Cine” dhe “Kiçi”, pseudonimet e të arrestuarve në Shijak

Zbardhen pseudonimet e personave të arrestuar si pjesë e disa grupeve kriminale që kanë vepruar në territorin e Republikës së Shqipërisë, si edhe në vende të tjera të Bashkimit Europian si Hollandë, Gjermani, Itali, Turqi

Pesë prej të arrestuarve mbajnë nga 2 emra si dhe njihen me pseudonime si “Nita” “Çakja”, “Xhevi”.

Drejtori i Policisë së Shtetit doli sot në një konferencë për median ku informoi për 18 persona të  arrestuar për veprat penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ”Trafikim i narkotikëve”, në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal dhe organizatë kriminale, si dhe pastrim i produkteve të veprës penale .

Mes tyre janë dhe të ashtuquajturit “Të fortët e Shijakut”

 1. Jasin Kala, alias Jasin Avdyli, me pseudonimin“Cine”, nga Shijaku;
 2. Shkëlqim Avdyli, me pseudonimin“Kiçi”, nga Shijaku;
 3. Denis Llaftiu, nga Shijaku;
 4. Fatos Llaftiu, nga Shijaku;
 5. Hajri Seferi, nga Shijaku;
 6. Petro Kuci, alias Abedin Kuçi, nga Delvina;
 7. Ilirjan Prifti, nga Fieri;
 8. Elton Shehaj, nga Tirana;
 9. Armand Spiro, nga Tirana;
 10. Astrit Balliu, alias Avdyli, Sulejmani, me pseudonimin “Titi”, nga Shijaku;
 11. Altin Avdyli, me pseudonimin“Niçja”, nga Shijaku;
 12. Saimir Gjepali, nga Shijaku;
 13. Gjevi Ndoka, alias Xhevahir, me pseudonimin“Xhevi”, nga Lezha;
 14. Esat Mehmeti, me pseudonimin“Çakja”, nga Fieri;
 15. Saimir Sulejmani, nga Fieri;
 16. Orges Jahelezi, alias Artan Elezi, me pseudonimin“Nita”, nga Tirana;
 17. Elis Bahushi, nga Elbasani;
 18. Elis Guri, nga Shkodra.
 19. Artur Balla, nga Elbasani.

o.j/dita

October 22, 2018 14:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim