Nike paraqet:Hijab i parë për të gjithë sportdashësit muslimanë!

December 5, 2017 12:04

Nike paraqet:Hijab i parë për të gjithë sportdashësit muslimanë!

Në shkurtin që lamë pas,Nike që operon në Lindjen e Mesme,nxorri në shitje veshjen hijab por në versionin sportive dhe nën logon e tyre.Ky test I bërë në atë rajon u prit mjaft mirë dhe ndaj Nike Pro vendosi që ta lanconte tashmë në të gjithë botën.

Duket se është vlerësuar kjo risi e kompanisë nga të gjithë por sidomos sportdashësit muslimanë.

Ky produkt është krijuar mbi idenë se sporti është për të gjithë,pa përjashtime të asnjë natyre.

a.k/dita

 

 

December 5, 2017 12:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*