Nikolla: Begaj do të shpërblehet për triumfin

November 14, 2014 20:39

Nikolla: Begaj do të shpërblehet për triumfin

Dy kampionët e rinj të botës në peshëngritje, Daniel Godelli dhe Romela Begaj, kanë mbërritur në Shqipëri ku janë pritur në aeroportin “Nënë Tereza” nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla.

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, shprehu vullnetin e qeverisë për të hapur një faqe të re për sportin në Shqipëri. Në këtë kontekst, Nikolla nënvizoi se është gati një fond prej 6.5 milionë dollarësh për të ndërtuar palestrën e re të peshëngritjes.

Nikolla deklaroi se po punohet edhe për një status të ri për sportistët që do të sillet së shpejti në parlament.

 

November 14, 2014 20:39
Komento

4 Komente

 1. Vladimir November 14, 21:48

  Pergezime Lindita. Ata te dy jane krenaria e jone dhe meritojne pritjen Tuaj.

  Reply to this comment
 2. artur November 14, 22:54

  bravo te dy. Panvarsisht se nuk jam tifoz i peshengritjes si sport, dua thjeshte tju pergezoj per arritjet e juaja personale si fillim, ashtu sikurse te ju falenderoj sepse na beni krenar te gjithe shqiptareve kudo qe jemi. Suksese te metejeshme

  Reply to this comment
 3. arketarja November 14, 23:44

  bravo zonjaj ministre.
  keta jane heronj te sportit dhe duhet te stimulohen,
  Dime qe shteti ka mungesa te medha ne fonde,kjo
  nga shkaterimi
  i ekonomise,
  arsimit
  . sportit,
  dhe korrupsioni
  nga ish drejtuesit
  ju kujtoj
  se 6 miljon leke te vjetra jane terhequr,
  nga fondi i kontributit te nxenesve
  personalisht nga ish drejtoresha e shkolles 9 vjecare Edith Duram,
  dy dite para sa te dilte ne pension,
  verifikoni me nje specialit tuajin ne llogarine e kesaj shkolle ne raifaisen bank,
  pasi te arketohen
  dhe jepjani ketyre sportisteve me medalje .

  Reply to this comment
 4. Kiki November 15, 03:48

  Ju lumte te dyve qe na bene krenar me fitoren,te shperblehen se e meritojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*