Nikolla: Çdo diplomë që njihet në Shqipëri, do të njihet edhe në Kosovë

October 31, 2015 18:36

Nikolla: Çdo diplomë që njihet në Shqipëri, do të njihet edhe në Kosovë

Mbi 1 mijë studentëve nga Kosova të cilët janë diplomuar në universitetet private shqiptare nuk iu njihen diplomat.

Problemi ka kohë që zvarritet dhe ministritë e të dyja vendeve ende nuk kanë gjetur një zgjidhje për këtë situatë.

E pyetur nga Kosovapress për këtë çështje, ministrja shqiptare e Arsimit, Lindita Nikolla tha se janë në bisedime me ministrin Bajrami për t’i gjetur një zgjidhje kësaj situate.

Aktualisht, tha ajo, janë ngritur disa grupe pune për të verifikuar rast pas rasti këto diploma, por ajo konfirmoi se çdo diplomë që njihet nga shteti i Shqipërisë do të njihet edhe nga Kosova.

October 31, 2015 18:36
Komento

9 Komente

 1. DASHAMIRESI October 31, 18:55

  “Bravo” zonja minsitre….Na dhe lgoxha lajm !.Diplomat e univeriteteve tona,qe s’i njeh kerkush ne bote,do te njihen ne Kosove. ÇDO DITË QË KALON,PO BËHESH EDHE MË QESHARAKE,SE SA E MENDONTE EDHE AI MË OPTIMISTI. Ti,je model i nje nëpunëse te larte te shtetit,që nuk je e afte për asgjë,përveçse të krijosh çdo ditë probleme të reja.Nuk arrij te kuptoj,se çfar të mire sheh tek ti Edi Rama,përveç paraqitjesn si femër e këndëshme.

  Reply to this comment
 2. Pena October 31, 18:58

  KUR NUK KE PER TE THENE GJE …, ESHTE ME MIRE TE MBYLLESH GOJEN, ZONJA LARASKE !

  Reply to this comment
 3. Demi October 31, 19:07

  Ministre arsimi me idiote, me e paafte, dhe me bibe se kjo nuk me kane zene syte.
  Nga c’bodrum e nxorren kete??

  Reply to this comment
 4. mali October 31, 19:23

  Njesoj eshte ne te dy vendet, te papune do jene njesoj.
  Po ti moj laraske mjerane je vetem nje buratine qe te shtypen butonat nga cubat dhe horrat qe kane marre peng Shqiperine.

  Reply to this comment
 5. info analitike October 31, 19:32

  Dmth. Cili po zgjeron numrin e klienteve studente edhe ne Kosove.

  Reply to this comment
 6. Pellumb Zaimi October 31, 20:13

  QYSH Diten qe shpalle saline demokrat te madh as surratin nuk ta shoh dot moj shurrane dreqi . Mutacion bjond i pulave te zgjebosura.Ptu !

  Reply to this comment
 7. Virtual November 1, 09:40

  Pse e keni kapur te gjithe me Linditen xhanem? Ajo e shkreta dhe burrin ne shtepi e pati kunder ligjit te arsimit te larte! Por nuk ka gje, rendesi ka ta mbeshtesi ai burri i qeverise…

  Reply to this comment
 8. . November 1, 11:09

  shume e drejte

  Reply to this comment
 9. tr November 1, 13:38

  Po ato te universitetit UFO (Albanian University) ku Ju keni bere masterin, ajo kjoska e madhe ne mbrapa muzeut kombetar, e kam fjalen, a do te njihen ne bote?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim