Nikolla dhe Berisha ulen në një tavolinë

July 21, 2015 19:44

Nikolla dhe Berisha ulen në një tavolinë

Gjatë kohës që po fliste për projektligjin, Berisha tha se ministrja e Arsimit përdori një fjalor jo të denjë në Kuvend. Berisha iu drejtua ministres me fjalët se ‘Zonja e ka marrë (diplomën) tek universiteti Kristal”.

Pas fjalës së Berishës, ministrja Nikolla u filmua duke shkuar pranë ish-kryeministrit Berisha.

Kamerat e televizioneve kapën për disa minuta takimin mes tyre, ndërkohë që biseda nuk u regjistrua për faktin se fjalën e kishte marrë deputeti i PS-së, Ervin Bushati.

2

July 21, 2015 19:44
Komento

18 Komente

 1. Kapter Jari July 21, 20:19

  Cfare kerkon te thote kjo Ministre me kete ?

  Lindita e ka kuptu se po desh Berisha ajo qendron ministre.

  O zot cfare debilesh mban kjo toke !

  Reply to this comment
  • tarrasi July 21, 22:27

   Kjo eshte nje shenje pozitive per politiken???!!!
   Berisha u bind???!!!

   Ndoshta ka shprese per shqiperine!!!???

   Eshte dicka qe sndodh shpesh sdime si te reagojme … jeme shume te genjyer e te zhgenjyer nga polika e ketyre 90 viteve te fundit. (ndoshta dhe me heret)

   ah sa mire do te ishte te kishim memorje te shkurter dhe te ishim “budallenj” te pakten do ishim te lumtur.

   Reply to this comment
   • Labi Vlore July 22, 08:15

    Ministrja Nikolla ka bere shume mire qe ka sqaruar Saliun,sepse Shqiptaret pikerisht per kete e votuan Ramen dhe qeverine e tij.Te sqaroje kriminelin e faktuar te 21 Janarit.

    Reply to this comment
  • andromeda July 22, 07:17

   Kjo ministre mua më duket shumë debile, sikur me qenë me sindromin ‘down’. Si mund t’i duket shefit të qeverisë ky xhest idiot?

   Reply to this comment
 2. TJ July 21, 20:25

  Kjo tregon, qe kjo ministre eshte si shume te tjere,ministra ,jane njeres si te gjithe ne! Berisha ,i semure mendor,mblodhi reth vetes me idiotet dhe servilet dhe perverse mercenare!

  Reply to this comment
 3. lato July 21, 21:05

  Ky niri u ban sir harrjeve.

  Reply to this comment
 4. mira July 21, 21:32

  Ky eshte nje mesim per keta qe jane gati te ndahen vella me vella per hater te “politikes, nderkohe qe vetem debilat nuk e kuptojne qe keta bejne pazare per cdo gje dhe shpirtin e tyre fusin ne pazar.

  Minstrja e shkret nuk bente dot replike se do te duhej te hidhet poshte batutat e shefit te saj per univewrsitete si kjo qe ka mbaruar Ministrja.

  A e moret vesh se kush eshte formimi i ministres?

  E afte te recitoje si kukull vetem te vjellat dhe shkarkimet e shefit te vet.

  Reply to this comment
  • Bureto July 22, 14:08

   Shpif se dicka do mbetet! Kjo ka ndodhur dhe me diplomimin e znj. Nikolla. Kur eshte hapur kristali, Nikolla ishte kryetare e njesise bashkiake nr 1. Ne universitetin Kristal apo ne UFO, sot Albania university, sic ka deklaruar vete , ajo ka bere vetem masterin. Nikolla ka kryer studimet per matematike ne Universitetin e Tiranes. Por ata qe nuk kane haber nga matematika mendojne se eshte njelloj si te diplomohesh per pune sociale apo edukim shendetesir. Harrojne se deget e shkencave nuk mund t’i mbaroje kshdo, per me teper me rezultate te larta. (keto i am mesuar nga ne interviste qe ka dhene znj.Nikolla ne nje nga studiot televizive, kur nuk a qene deputete apo ministre. Kjo sa i perket te vertetes. Por jo te vertetes se Berishes, qe per te demigruar kedo qe nuk eshte si ai, shpif, insinuon, fyen, genjen dhe cdo gje por vetem oer te verteta jo. E keni degjuar sot e 25 vjet qe thote me degjoni mue, kam fakte dhe shkresa te pakundershtueshme, kam ashtu e keshtu, por ato kurre nuk i ka vertetuar apo denoncuar aty ku duhet, sidomos kur a qene i plotfuqishem dhe mund t’u bente gjemen “zullumqareve”. Por ai s’ka patur kurre te verteten dhe te drejten me vehte. Edhe per ata qe s’ka lene gje pa thene, me vone kur ata per interesat e tyre kane pranuar bashkepunimin me te, ai i ka mohuar ato qe ka thene. Ja sa i pacipe eshte ky monster. Po jo me pak ata qe i ka share, fyer, denigruar me liber shtepie qe me pas i kane qene ne krah (F.Nano, A. Imami, N.Ceka, G.Ruli etj). Jo me pak jane edhe ne ata qe quhen “te majte”. Kujtoni cka thene Meta er Saliun dhe anasjelltas deri ne 2009, deri nje dite ara zgjedhjeve. Sali Gerdeci cirrej Iliri Dhe vetem kur te nesermen u pa ne krah te tij si zvkryeminister. Po keshtu Rama me Meten e komeia vazhdon. Epo keshtu e ka politika mund te thoshte dikush. Te dhj…. Mu ne politike do te thosha une per kete surrogato. I kane thene politikes prostitute. Per mua eshte gabim. Ky do te ishte fundi i shoqerive demokratike. Ppolitika mund te jete disi amorale, por kurresesi imorale. Prostitutat ushtrojne nje profesion publik te licensuar dhe si te tilla per nje pjese jane amorale, ndaj dhe me eufemizem i quajne punonjese seksi. po politikanet nuk u ngjajne as prostitutave se ata tradhetojne, e bejne fshehurazi, nderkohe qe shiten si te virgjer! Kjo perben fyerje te madhe per shoqerine. Por kjo eshte tragjikomedia jone. Jemi ne qe i votojme, kur te pakten kemi nje arme ne dore, voten me te cilen mund t’i shporim gradualisht, se me aksion apo revolucion (sic na meson Saliu dhe Xhozefina) nuk mund te ndodhe. Te pakten jo ne keto kushte ku ndodhemi, apirante perbanetare evBE dhe anetare te aleances euroatlantike NATO.

   Reply to this comment
 5. aqo July 22, 01:00

  Mira dhe ju te tjeret: Ministrja e arsimit eshte ministry me I mire ne qeverine Rama.Reformen nuk po e ben ajo individualisht,kunsultimi ka qene I gjithperfshires,me perjashtim te ca shkencetareve si Topallja,Halimi,Palloqja apo ai I Vici-dolit.
  Nikolla I tha vici-dolasit: boll se le nam,merr ato pare te rroges dhe numero kokrrat e tespijes.”Fukarenjte e parlamentit” u qajne hallin fukarenjve te popullit.Kjo eshte e lavderueshme.

  Reply to this comment
 6. lato July 22, 06:26

  “E bukura”dhe bisha.

  Reply to this comment
 7. Zoro July 22, 08:59

  Me habit kjo “kukumjacka” e arsimit. Saliu ka rene nga fiku dhe kjo shkon ne gjunje para tij.
  Hajde Rilindje hajde !?

  Reply to this comment
 8. TJ July 22, 10:01

  Jemi shqiptare! Shqiperia, ka nevoje per me shume dashuri dhe respekt!Eshte shenje qytetarie! Paloka, tregoi, se c’fare race jane keta mytebere te Saliut?! Ne boten e qyteteruar, pse duhet ,qe burri ose gruaja duhet te mendojne te dy njelloj?! Mban ere myk dhe llum berishan?!

  Reply to this comment
 9. Ajo July 22, 10:38

  Ata thjesht po luajne lojen e rradhes.

  Loja quhet : Si te bejme sikur zihemi dhe te ndajme leket duke ja u futur shqiptareve te varfer sa me thelle qe te jete e mundur.

  Reply to this comment
 10. Preza July 22, 12:11

  Edhe njehere kemi rast te themi se perzgjedhja ne qeveri e listes se Ministrave nga ana e Kryeministrit Rama, ishte para dy vitesh nje veprim e pakta mund te thuhet i pa menduar, me percaktimin e njerezve te pastudiuar, jo perfaqesues dhe me aftesi te kufizuara kulturale dhe profesionale.
  Veprimi i djeshem i Ministres se Arsimit na vertetoi edhe njehere qe nuk e kishim patur gabim, dhe nga ana tjeter, ne argumentin tone, shto edhe faktin se kjo Ministre, jo vetem eshte e paformuar ne karakter, por edhe me nje llogjike te cenuar, elemente keta qe e orientoje te kryeje veprime absurde te pajustifikueshme, dhe ndoshta te denueshme nga opinioni publik.
  Por per te qene akoma me te sakte, ndoshta ajo ka marre urdher nga Kryeministri, per te kryer kete veprim te ulet dhe poshterues. Edhe ne kete rast, vertetohet me se miri se kryeministrit, kur hartoi listen e Ministrave, nuk perzgjodhi elementet perfaqesues e profesioniste qe kishte Partia Socilaiste, por perzgjodhi disa marioneta te cilet nuk ja kthejne fjalen dhe miratojne çdo urdher qe ai jep, edhe kur keto urdhera cenojne rende dinjitetin e tyre.
  Nese do te kishte vend per tolerance do ta kishim trajtuar edhe kete pike. Por ne kete rast nuk mund te kete.
  Kjo eshte nje shfaqje tejet negative dhe na ben te mendojme se akoma nuk kemi nje qeverisje serioze ne Shqiperi, dhe se njerezit pa identitet, duke filluar nga Kryeministri yne i pa eksperience e i pa ditur ne punet e shtetit e te administrates, nuk mund te zgjidhin çeshtjet e shumta qe ka qeverisja e nje vendi te varfer, te pasigurte, e te vuajtur siç eshte vendi yne.
  Turp per kete grua pa dinjitet qe shkon e ferkohet tek krimineli i damkosur si i tille.

  Reply to this comment
 11. Profesori July 22, 13:28

  Gjesti i ministres eshte per t’u admiruar , por kujt po ja shpjegon se ??????

  Reply to this comment
  • Dajti July 24, 19:06

   Ti Profesori do te jesh burri i ministres Nikolla.
   Por mbrapa kuintave. Atje ne diskutim ishe kundra.
   Mos u bej i moderuar me kriminelet. Dhe mos inkurajo nje veprim ordiner te debiles qe kane vene ministre.
   Ajo e verteton nga dita ne dite qe jo vetem nuk e merriton por po perdhos ate pozicion e ate karrike.
   Noli i madh tha:
   Ti Lindite qe sdi kendim
   Je Ministre per arsim

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*