Nikolla propozon heqjen e licensës edhe për universitetin ku kreu Masterin

August 4, 2014 19:41

Nikolla propozon heqjen e licensës edhe për universitetin ku kreu Masterin

Ministria e Arsimit, Lindita nikolla, ka propozuar sot heqjen e licensës për 17 universitete private.

Mes tyre është edhe Albanian University, që deri dje mbante emrin UFO.

Interesant është fakti që Nikolla ka kryer në korrik të vitit 2010 studime Master në Administrim Publik pranë “Albanian University”.

Kjo është e shënuar edhe në biografinë e ministres Nikolla./b.l

 

August 4, 2014 19:41
Komento

17 Komente

 1. mitro August 4, 20:17

  Kjo eshte brilante.

  Reply to this comment
 2. Keka August 4, 20:19

  Si ka mundesi???

  Reply to this comment
 3. Skeptik... August 4, 20:23

  kjo pune bie ere qe 10 km larg……. universiteti i Cilit i Cacit etj etj qenkan ne lartesine e duhur kurse keta jo!!! per mendimin tim eshte selektive. me nje llogjike te thjeshte i bie qe keta studente qe jane ne vazhdim te studimeve ne universitetet qe do mbyllen duhet te shkojne te “falen ” tek Henri Cili ose te Anastas Angjeli ose ndonje tjeter.

  Reply to this comment
 4. TUTKUNI NGA PODGORICA August 4, 20:33

  MULLAH AGAÇI DHE AKSIOMA E ZGERDHIRJES

  “Beni si them une e mos beni si bej une” gerdhiste mullahi para turmes kryqkemb’ulur ne token e thate te nje dite dosido. Vapa perveluese trushponte pa meshire mendimet e te pa menduarve qe pesonin te mefshte rrefimin agaçor. Taplleku i çudiste baoret pa ze, i bente letargjike pa patur as edhe me te voglen deshire, ndiheshin si te kerbaçuar pas vdekjes zot’ore.

  Kembengulja kokedhimbedhenese e Agaçit mullah, i beri te zgjoheshin ashtu, ne vetedijen e humbur mes rrefimeve urdheruese te tij e zagushise shtrenguese te rilindjes se vdekur. Dikush peshperiti gati ne gerhime, te benin edhe ata si bente Agaçi mullah. Ne fund te fundit edhe ata deshironin te mesonjtoheshin ne mejtep, xinxifet e shumte qe sollen ne jete.

  Do benin dhe ata te njejten menxyre, te kembenin shkollimin jo me parate e vjedhura nga Agaçi mullah, po me veze, lope, fasule e qepeujka per tu mbjelle, se dru per te shkembyer nuk i gjenin dot ne ato toka te thata ku pluhuri velezonte gjithçka.

  Histori e vjeter e kopsitur pa butone, nga “mullah Agaçë” moderne te genderuar ne Lindita, e Mrika, e Jozefine, e Joride. Ferrman-mejtepet ne kembim te nje thesi me patate, i shndruan ne doktorata te paguara me Fullan-habine e parave te pjellura nga syleshe te irrituar, me aksiomen e vjeter te mullahit Agaç, “une u doktorova nga qenefe ne qenef, ju nxirrni shpirtin te beheni si une.”

  Dhe ne fund nje selfie me zgerdhirje mullahAgaçore!

  Reply to this comment
 5. GRAMOZ August 4, 21:11

  si ka mundesi????

  Reply to this comment
 6. Miri August 4, 21:19

  Masteri i syve te vet, qe ti dalin kallup. Kjo karafilja e ka mare masterin ne seline e PS. Mortja qe si ha te gjithe. Pret ndryshim ai vend nga xhanavaret, zhulavecet e delenxhite.

  Reply to this comment
 7. lis dushku August 4, 21:33

  Vendimi me i drejte,qe ka marre Rama ne 330 ditet.Mbylli dhe 17 te tjerat vitin tjeter,se Shqiperia,sa nje lagje e Londres,s`mund te kete 60 universitete!

  Reply to this comment
  • dorela August 5, 09:52

   Italia me popullsi mbi 63 milion, ka vetem 3 universitete private. Duhet site e holle per ata qe hyjne ne universitete. Jo cdo kush duhet te behet me universitet. U mbush vendi me njerez qe kane mastera, por qe nuk dine as te shkruajne. Pushka top ju befte qeverise.

   Reply to this comment
 8. ben August 4, 21:56

  Ministrat duhet te jene me shkolla te huaja, vetem atehere besojme se jane te afte. Kjo ka bere UFO-n dhe pastaj master tek Albanian, merreni me mend cfare kualifikimi ka……

  Reply to this comment
 9. asdreni August 5, 00:45

  Kjo pune duket fare hapur se ku do ti dale koka.

  Mbyll gjysmat e privateve, pakeso kuotat e publikeve me 15 000. Ku do vene njerezit?

  Tek mite e Rames, ata 5 universitete private qe kane ngelur.

  Reply to this comment
 10. Sokrati August 5, 07:38

  Licensa universitetesh qe hiqen me nje te rene te lapsit te kesaj Lindite prej Mirdite. Hallal qumshti i lokes kesaj ministre malokes.

  Reply to this comment
 11. gjok August 5, 07:45

  Eshte gabim te mbyllesh te gjithe universitet me nje te rene te lapsit.Ne kto njezet e kusur vjet kane ndodhur qudira nga me te dryshme,ne te gjitha fakultet shtetrore jne leshuare diploma fallco vetem e vetem per te ruajtur vendin e punes……………GJin Gjoni nuk e ka arsimin e duhur por e kemi ne maje e piramides se drejtesie do ta marre ne provim zonja ministre apo do te jape edhe vete provim per masterin e marre tek privati .Te gjithe universitetet duhet vlersoheshin nga auditi nderkombtare pastaj te dilej ne perfundime.Se munde te kemi dhe keshilltare qe japin keshilla ministrit apo dhe deri kryeministrit qe jane bylmeza si ne kohen e qazim mulletit.E rendesishme eshte qe nese ke mbaruare mesues te punosh ne mesuesi, nese ke mbaruare per bujqesi atje te ingranohesh,dhe jo veterineri punon inspektor ne zyren e punes,mesuesi punon ne zyren e punes,dhe agronomi punon mesues ne sistemin nentvjeqare apo mesuesi i fiskultures behet drejtor i pyjores,polic etj.Kto i din apo nuk i din zonja ministre se i bie me qujte keto reformasi ato tallavat.

  Reply to this comment
 12. shqip August 5, 08:13

  Po kthehemi te Enver Hoxha tani si me Universitetet ashtu dhe me çdo gje tjeter.
  Dhe mire do bejne,me rregulla e jo zgjidhur.

  Reply to this comment
 13. I drejti August 5, 15:01

  E kam postuar komentin edhe ne titullin tjeter te perafert. Po e ridergoj se me duket i rendesishem.
  Zonja Ministre, ju sa me pare duhet te dorezoni diplomen e Masterit qe keni kryer ne nje Universitet, qe po nga kontrolli juaj, rezulton i parregullt. Nuk gjykoj menyren se si ju e keni kryer Masterin, nese keni ndjekur programin e parregullt apo jo, dhe nese keni marre ne kete program te parregullt pike te larta, te mesme, apo te ulta.
  Çeshte kjo dalje ku thua se te drejten per te studiuar ne UFO Universitet ta ka dhene Qeveria ” Berisha ” ? Kjo eshte nje arsye e dyte qe ne fakt duhej te ishte arsye e pare, qe ju te dorezoni diplomen e parregullt te Masterit te parregullt te konstatuar nga ju dhe ekipi juaj.
  Nese do te dorezoni diplomen e Masterit, qe ne fakt tashme eshte automatikisht e rene, ju mbeteni vetem me shkollen e larte, te cilen e keni perfunduar me pare.
  Edhe per kete arsye, ju nuk mund te qendroni ne postin tuaj. Ne Shqiperi pavaresisht oshilacioneve ka shume profesioniste te ditur e me kualifikime te shumta e te rregullta te kryera brenda e jashte vendit.
  Mesa duket ju nuk paskeni asnje kualifikim.
  Si mund te mbani akoma detyren e Ministres se Arsimit, kur nuk i zoteroni cilesite e nevojshme per te qene Ministre. Nese me thoni qe jeni ne nje post politik, ju nuk jeni shquar per ndonje politikane kalibri apo si kuader i Partise Socialiste.
  Ju duhet te jepni doreheqjen nga posti dhe te shkoni tek niveli juaj i Minibashkise.
  Verej qe Qeveria eshte mbushur me lloj lloj emrash qe nuk jane as politikane e as profesioniste. Kapakun nivelit te ulet te Qeverise ja vuri emrimi i fundit per portofolin e Ministrit te Marredhenieve me Parlamentin, i zonjes Ermonela Felaj, qe nuk e di se nga u gjet, duke plotesuar Qverine ” bravo çuna e bravo goca “.
  Zonja Ministre ju duhet te jepni doreheqjen, pas skandalit alarmant te parregullsise ne universitete, ku edhe ju u diplomuat prej tyre. Ju nuk jeni viktime, as edhe ata studentet bythepambuk qe shkojne ne keto universitete per te tallur trapin. Viktimat e verteta te ketyre universiteteve jane prinderit e varfer e shpesh here injorante qe shkelin mbi vete, thjesht qe te jene konform vetes dhe femijve te tyre, duke thene, bera sa munda per femijen tim, pa e kuptuar qe parate po i harxhon per nje gje pa vlere, dhe pa dashur te pranoje se femija i tij nuk behet me i mire e me i ditur, dhe gjithashtu do te kete ne dore nje diplome me te cilen askush nuk e merr seriozisht dhe nuk e merr ne pune.
  Zonja Ministre jepni doreheqjen.
  Nje tjeter person me i afte e me i kualifikuar duhet te jete ne vendin tuaj, por edhe reforma e nisur do te jete me e plote dhe do te kryhet me me teper kopetence.

  Reply to this comment
 14. I drejti August 5, 19:55

  Ju falenderoj Pellazgu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim