Ninulla më e ëmbël për të vënë në gjumë fëmijën

February 17, 2016 10:38

Ninulla më e ëmbël për të vënë në gjumë fëmijën

Ninullat janë nga mënyrat më të mira për të vënë fëmijët e vegjël në gjumë dhe shpesh nënat ja këndojnë ato fëmijëve të tyre.

Por, ky baba ka gjetur një mënyrë speciale dhe shumë efektive për të vënë në gjumë djalin e tij.

Samuelin 5 muajsh nuk e zinte gjumi për shkak të një infeksioni në vesh dhe babai i tij, i gjendur në një pozitë të vështirë, vendosi të luante një ninullë në piano. Ai e puthi djalin e tij para se të fillonte të luante ninullën e famshme të Johannes Brahms, “Cradle Song”.

Në vetëm pak sekonda Samueli i vogël i mbyll sytë dhe bie në gjumë.

David Motola, muzikant, tha se djali i tij fjeti për 8 orë. “Unë kurrë nuk e kishte provuar këtë gjë më parë dhe nuk isha i sigurt nëse do të funksiononte”, tha ai.

Motola e publikoi videon në profilin në “Facebook” dhe menjëherë videoja u kthye në një hit në internet.

February 17, 2016 10:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*