Nipi i Dasho Alikos, kryetar i PD në Gjirokastër. Basha: Tolerancë zero ndaj atyre që tentojnë përçarje

July 5, 2014 19:22

Nipi i Dasho Alikos, kryetar i PD në Gjirokastër. Basha: Tolerancë zero ndaj atyre që tentojnë përçarje

Roland Bejko është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike në Gjirokastër, pas votimeve që u zhvilluan sot në këtë degë. Bejko ka fituar me një diferencë të vogël votash ndaj kandidatit tjetër Shemshi Lamaj. 

Roland Bejko ka garuar për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare nën logon e Partisë Republikane. Aktualisht ai punon si pedagog në një universitet privat.  Ndër të tjera Bejko, i cili ka qenë kryetar i PD-së Gjirokastër edhe në vitin 1997, është dhe nipi i kreut të Komunës Lazarat, Dasho Aliko.

Në Kuvendin e PD-së në Gjirokastër, sot ishte i pranishëm edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili paralajmëroi tolerancë zero ndaj atyre që sipas tij “po tentojnë të përçajnë Partinë Demokratike”.

July 5, 2014 19:22
Komento

11 Komente

 1. Jozi July 5, 19:26

  KA MESUAR DHE KY IDJOTI TOLERANC ZERO QE ESHT KOKRA E MASHTUSIT KOKRA E HAJDUTIT KOKRA E KRIMINELIT

  Reply to this comment
 2. Aleko Gjoka July 5, 20:04

  Po si ka mundesi qe ne gjithe ate gjirokaster madheshtore te fitoj nje Lazaratas,aq me teper nje nip i kryetarit te komunes qe notonte ne detin e droges,kjo tregon se PD e drejton klani i droges dhe nenkuptohet se si del fituesi i PD te klanit te droges.!!??

  Reply to this comment
  • Altin July 5, 21:35

   Mos ja fut si kau peles. Ky ka qenë ndër të parët qe themeluan PD në Gjirokastër dhe, fakti që është nipi i dikujt tjetër, nuk do te thotë që është i perzier me drogën , krimin apo ku di unë se ç’fare tjetër. Mësohuni të shprehni emocionet pa u ndikuar. Pse duhet patjetër të jetë nga Gjirokastra e jo nga Lazërati apo nga Mashkullora? Apo Lazërati është fshat “drogaxhinjsh”? Ndoshta u duket më i bukur epiteti dhe u shkakton kënaqësi ta lexoni.
   Si në PD dhe në PS drejtojne klane, diku droga, diku monopoli, diku miqësitë, diku pushteti ekonomik dhe për shqiptarët e zakonshëm ngelet gishti i mesit. Mjaft u morët me Lazëratin, shikoni të zhdukni monopolet e vjetra dhe të reja qe po mbytin ekonominë dhe nuk lënë njerëzit të ecin përpara.
   Së fundmi do ti lutesha Shekullit të mos vendosë tituj kaq të politizuar dhe tendenciozë, familja nuk ka lidhje me politikén, nuk duhet të futni hundët atje ku s’duhet. Dhe nuk e kuptoj sesi nje gazetë që përpiqet të jetë ndér me te mëdhate dhe më të mirat në vend lejon fyerjen kaq lehtë, një person i zgjedhur duhet respektuar, pavarësisht nga bindjet politike, besimi, rraca apo kombësia.
   (Sa pë dijeni, nuk jam as me PD as me PS, pavarësisht se jam i majtë.)

   Reply to this comment
 3. gimi July 6, 00:54

  Me komentin e Aleko Gjokes kuptojme se PS nuk eshte gje tjeter vecse PPSH e dikurshme, pasi esht e njejta mendesi dhe psikologji. Ne kohen e PPSH po te denohej daja duhej te denohej edhe nipi; po te shpallej daja ose xhaxhai armik, i gjithe fisi duhej te quheshin te tille. Kjo tregon se Shqiperia ka per te bere vetem prapa, gje qe e vue re edhe tek fjalorii Kryeministri me ambasadoret tane, ku mdis te tjerave u tha se te gjithe ata kane vepruar me hir a me pahir kundra Shqiperise dhe se ambasadat tona jane mbushur plot hajvane. Keshtu qe ne shqiptareve na ka ikur shpresa per progres sepse vijojne mendesite e PPSH dhe jane ne pozicione shteterore bijte, nipat dhe mbesat e antareve te KQPPSH dhe te Byrose Politike. Kte na e tregon komenti i Aleko Gjokes.

  Reply to this comment
 4. info analitike July 6, 06:52

  Cfare nenkupton “nipi i Dasho Alikos” qe meqe eshte i hetuar Aliko atehere dhe kush ka lidhje gjaku me te detyrimisht bart damken. Po te jete keshtu vaj medet se si eshte katandisur PS-ja.
  Po bini gjithmone e me poshte me keto aluzione boshe e nese deshironi te sulmoni opoziten te pakten bejeni me argumente bindese e jo me kete nivel kaq te dobet.

  Reply to this comment
 5. Naci July 6, 08:30

  Nje fjale e urte popullore thote; nipi o po…rdha e dajos.

  Reply to this comment
 6. ismeti July 6, 08:48

  po normal kjo partia e droges vetem me kapo ban

  Reply to this comment
 7. Dashamiri July 6, 09:29

  Dujhet derguar policia ti kontrolloje shtepin per te pare nese ka arme dhe kanabis ketij nipit te kotrabandistit Dasho Alikaj. Per te tjerat le te merret dashamiresi i Millosheviçit ne krye te PD.

  Reply to this comment
 8. Hajdari July 6, 15:41

  Po ky tipi doli disa dite me radhe ne disa media dhe jepte leksione per drogen. Here thoshte aksioni duhet mbeshtetur, e here thoshte nuk duhej ushtruar gjithe ky presion mbi banoret e Lazaratit. Ky e paska pas hallin te behet kryetar i PD-se Gjirokaster. Droga qe ai e di ke ndihmonte dhe cfare i kushtonte Shqiperise nuk eshte me. Kryetari Alikoi po nuk hyri brenda iken pas pak muajsh. Kush do ta mbeshtetse kete tipin…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*