Nis kthimi i emigrantëve drejt vendeve ku jetojnë, radhë 2 km në Kakavijë

Redaksia Online January 3, 2013 09:15

Nis kthimi i emigrantëve drejt vendeve ku jetojnë,  radhë 2 km në Kakavijë

Pas festimeve me familjarët në atdhe, emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt vendeve ku jetojnë. Kështu, radhë të gjata janë shënuar në pikat e kalimit kufitar me Greqinë.

Në Kakavijë ka pasur radhë deri në 2 km gjatë orëve të natës, ndërsa situata është rikthyer në normalitet paraditen e sotme. Në Kapshticë kanë kaluar drejt Greqisë 2881 shtetas shqiptarë dhe janë futur në Shqipëri 1826 të tjerë.

Ndërsa në Qafë Thanë kanë kaluar drejt shtetit fqinj 698 shqiptarë, ndërsa në hyrje janë regjistruar 804 shtetas.

 

Redaksia Online January 3, 2013 09:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim