Nis lufta e brendshme, Kryetari i PD në Shkodër sulmon Topallin

June 29, 2015 17:59

Nis lufta e brendshme, Kryetari i PD në Shkodër sulmon Topallin

Pas humbjes së thellë në zgjedhje, brenda Partisë Demokratike kanë filluar edhe përplaset e forta.

Grindjet brenda selisë blu kanë nisur nga bastioni i demokratëve e cila u tregua edhe në këto zgjedhje.

Kryetari i PD-së për Shkodrën e ka cilësuar Jozefina Topallin si “Ambasadore shëtitëse” të Razmës.

“Fitorja në Shkodër nuk erdhi as nga “Ambasadoret shëtitës” të Razmës, apo Gjirit të Lalëzit, por nga puna e jashtëzakonshme e strukturave të Partisë Demokratike Dega Shkodër. 
Shkodra të voton kur punon drejt, kur punon me përkushtim, kur je i vërtetë, ashtu siç edhe të ndëshkon kur gabon, kur nuk respekton dhe kur je larg realitetit…….”, shkruan Ramoz Çoba në profilin tij në facebook.

Ramiz Çobaj ka qenë një nga deputetët që Topalli kishte emëruar në shkodër, në kohën kur ajo konsiderohej si e plotfuqishme për atë zonë. Por ardhmja e Lulzim Bashës në krye të PD-së duket se ka ndryshuar balancat.

Tashmë, Ramiz Çobaj ka dalë në krahun e Lulzim Bashës, ç’ka u vërtetua edhe nga ky postim.

Dy ditë më parë, Jozefina Topalli do të sulmonte Bashën si përgjegjësin kryesor për disfatën e së djathtës në këto zgjedhje. Me sa duket, Basha ka zgjedhur që t’i përgjigjet indirekt Topallit përmes kryetarit të PD-së në Shkodër.

BASHA

June 29, 2015 17:59
Komento

17 Komente

 1. Zhelefina June 29, 18:08

  Nuk duhet lene me nje ane edhe kontributi i cmuar i TOM (KO)DOSHIT, i cli nuk kurseu asgje, duke i vene ne dispozicion te Ramiz Corbes . Zhelefina thjesht kerkon qe te abuzoje dhe nxjerre perfitime personale.

  Reply to this comment
 2. Elida lini June 29, 18:12

  Vdeksh o lulzim basha e ke shkaterruar PD

  Reply to this comment
 3. Pipi June 29, 18:26

  Po cfare u be me kete Tom malokun qe turbulloi vendin me skenaret e filmave policeske?

  Reply to this comment
 4. Murlani June 29, 18:39

  Shikoni foton dhe analizoni secilin drejtues te PDse dhe bashkise Shkoder se çfar bene per qytetin e tyre keto 24 vjet qe drejtuan , shkatrruan çdo pasuri te Shkodres punuan per pasurimin e tyre duke lene Shkodren pa investime , pa pune , pa asnje invesim per sportet e kulturen megjithse eshte qyteti ku nxjerr talenta per gjithe Shqiprine , meriten e vetme qe ka kjo kupole drejtusish eshte se kane gjete menyrat e mbajtjes se pushtetit edhe kur shumica nuk u beson si ne kto zgjedhje qe votoj per znj. Keti Bazhdari , numri i votava nxorri perseri ne krye vazhdimsine e rrumpalles 24 vjeçare .

  Reply to this comment
 5. sala June 29, 18:40

  Ramiz coba ka qene oficer policie ke krimi ekonomik kur ishte kryeminister I Meta dhe nuk e ka njof fare opoziten Tani fitoi ne saje te popullit shkodran qe eshte demokrat dhe thote qe fituan prej meje Se po te dilte ndryshe do bente si te tjeret qe thone qe ju a kane blere votat E ca nuk degjon edhe Jozefinen do e bejne komuniste dhe bashkpuntore E Rames Njesoj si Berisha Dhe Lulushi kush i del kundra e denigron

  Reply to this comment
 6. Zoro June 29, 19:04

  Jo kryetar partie te behesh o Ramiz, por edhe kryetar qeverie, cere polici do kesh.

  Reply to this comment
 7. ToskageegaF June 29, 20:36

  Shkodra eshte djepi I cultures dhe I trgtise shqiptare.ajo ka

  .Shkodra ishte mbush me konviktor pas climrimit dikushe ne shtepin e femise dikush ne konviket Tom Kola ,ne shkollen pedagogjike e gjimnaz.Ushqimi I paket dhe jo cilsor caj,marmalate, supe, fasule e makorona vjetra te unrra 600-800 gr buk ne dite qe I takonte 260 ne vakte te veshur e mbathure keqe
  Por Poulli nga zermirsia I ndihmonet me aqe sa mundnin pak me shume koviktort e shtepise se femijes se njfeshin dhe nga uniforme,por ase konviktoret nuk I lenin me duare thate.
  KUR DILNIM NE PAZAE SHKODRANET TREGTARET NE DYQANE E KUPTONIN QE NXENSIT HYNIN NE KOTE SEPSPE NUK KSHIN PARA ISHIN JETEIMA
  KONVIKTORET E SHTEPISE FEMIVE ME THOTE NJE SH.E ASAJ KOHE KISHIM RROBA UNIFORM TE ZEZA DHE SAPO AFROHESGIJM NE TERETARET NA JEPNIN SEJCILI DICKA 1 MOLLE,1 DARDH 1 KALAVESH RRUSHI,PAK ,GESHTENJA ,ARRA NE DYQANE NA JEPNIN PASTA.KONVIKTORVE U JEPNIN ME PAKE POR NUK I LENIN PA GJE.
  ATA NA JEPININ NEVE E NEVE U JEPNIM TE TJERVE
  PO SOTE MOS E THASHT ZOTI ME TE DHEN KUSH GJE
  SKA SOLIDARITET,SKA BASHKPUNUIM ,MIRKUPTIM,NUK ESHTE AJO DASHUNI E ME PARSHME SHKODRA GJITHMON KA QENE BAMIRSEe DHE LUFTEN E NDIHMUAN POR FILL PAS LUFTES JU A VUNE HEKRATE APO I PUSHKATUAN SPIRO PANO E ZOI THEMELI eDHE BABAJN E KSAJ VAZES K.SHKODRANI E PUSHKATUAN NE VITIN 45 PA DREJTSUSHTE ,LAN 4 JETIMA PA BABE ,NENA NUK KISHTE MUNDESI TI MBANTE.
  SHKODRANET I NDIHMUAN PER TE VIJUAR STUDIMET .
  PO SESE KJO LUFTE KAQ E ASHPER E SHQIPTARVE KUNDER NJERI TJETRIT NDERI EDHE MIKU KUNDER MIKUT
  KUSHERIRI KUNDER KUSHERIRIT,BABAJ KUNDER DJALIT E NIPI KUNDER HALLES,VLLAJ KUNDER MOTRE((ENERI JO VETEN QE E KISHT BURRIN E MOTRE BAHRI OMARIN POR DHE I KISHTE NXJERR BURSEN E NDIHMONTE ME PARA,E MBAJTI NE TIRANE ILEGALE SHPEJT E PUSHKATOJ E MBAJTI 2 ,QENDRIME LUANIN(OMARI) E AFRONTE QE TE MOS FLISTE ME. MORTAT ,NUK MERREJ FARE-KETO GJERA TI SQAROJNE FAMILJA HOXHA PO CFAR KANE BER ME NJERI TJETRIN NUIK NA INTERSON SEPSE CDO MESIM TE KTHEJET NE PSIM .I MESUAN POPULLIN ME LUFTEN E KLASAVE E PSUAN ME LUFTE KLASASH NE FAMILJE
  DALE KJO ESHT FILLIMI ,GRATE DO MBROJN BURRAT E TYRE E NIPRIT GJYESHRITE.
  SE SA DO VAZHDOJN KJO LUFTE .
  MIR QE MALLNA E ZOGUT NUK PATI SHUME DJEM E VAJZA SE DO ISHTE SAKATOSUAR SHQIPERIA.
  SHKODRA qene kryeqendra me e madhe jo vetem e gadishullit IlirIk por I europes
  Flota qe kishte “Mbretrsha e Detit” -Teuta nuk e ka sot asnje shtet europjane ajo u beri zap gjith kundershtARVE POR DHE ZAGARET,GRABUTQAERET QE PO U THEMI SOTE TERRORISTAT E SHTETI ISLAMIK.
  SHKODRANET TRGAUN KULTURE NE VOTIME
  BOLL KANE VUAJTUR NE ATE SISTEM DIKTATORIAL
  sI DHE NE SISTEMIN SOCIALISTE SHKODRA U DENUA ASHPER,GJTH VERIU NUK PATI ASNJE UDHEHEQES NE POZITA SESPE I PUSHKATUAN I FUTEN NE BURGJE I INTERNUANE,INTELEKTUALET QE NGELEN I SKALIFIKUANE.NJE SHKODRA(KUDER QE LA STUDIMET NE ITALI E U KTHYE ME QEMALSTFEN-KUDAR GJT LUFTES E NENPUNE I LARTE DERI VITET 70 N.LL.) PER TE MOS SHKUAR NE FASHST KA NDEJT DISA MUJE I NGUJUAR DERI SA NDERHYNE DISA SHIKE DHE E DERGUAN NENEPUNES TE THJESHT NE NDERMARRJE TE NDRYSHME.
  TANI BESOJM SE QEVERIA E PARTIT NE PUSHTET KANE MARR MESIM QE DUHET PUNOJN ME DREJTSSI E EPRKUSHTIM PER VOTEN E DHENE
  pAMVARSISHT KUSH KA DHEN VOTEN QEVERIA ESHTE E SHTETIT SHQIPTARE DHE JO E SIMPATIZANTVE.LARG LUFTES KLASAVE E MIQESIARAVE.pOPULLI SHIKON DHE JU VLESONE
  SHPERSOJM QE GJITHSHKA DO SHKOJNE PER MBARE.
  ISHIM KONVIKTORE NE SHKODER

  Reply to this comment
 8. gjeramadhi June 29, 20:47

  ky basha eshte debil fare ketij nuk i ka lezet asnje fjale , ms eshte i droguar ?

  Reply to this comment
 9. me ne fund June 29, 20:53

  O GEGTOSKE,,, PASKE VUAJTUR SHUME,, MOS JE NGA SHTEPIA E FEMISE,,, SEPSE NE ATE PERIUDHE TE GJITHE KEMI NGRENE MARMALATE,,, DHE PRANDAJ FITOJ QEVERIA NE PUSHTET QE MOS TE VAZHDOJME TE HAME MARMALATE AKOMA,,,NUK DUA TE OFENDOJ,,, THJESHT NJE KURIOZITET,,, MEGJITHATE KJO ESHTE FILLIM I MBARE PER PD,,,, ME NE FUND. REVILUCION NE. PD,,, DUHEJ,, ME NE FUND DIKUSH PO E KUPTON QE KESHTU NUK ECET PERPARA,,, KUR FLET ZHELEFINA KA FOLUR SALIU DHE BASHA ME. KLANIN E HAJDUTEVE,,, PRA MOS TE HEQI BYT,,,MENJANE SE NUK SHKON,,, SHOKET E IDEALIT TE VJEDHJES NUK TRADHETOHEN,,,, KETE GJE DUHET TE BEJNE DHE SHUME KOLEG TE PD,,,,, PD. KA NJEREZ ME IDEAL DHE HORIZONT,, NDRYSHE NE 2017… DO JENI VETEM SHOQATE,,,,,

  Reply to this comment
 10. lato June 29, 21:25

  Kshu i pafsha!

  Reply to this comment
 11. mali June 29, 22:08

  Po pse ja fut kot mor Tosk gega , ti shkruan sikur gjate historise ke fjete gjume dhe je zgjuar vetem nje here ne pese vjete ,.Shkodra eshte e majte se ne Shkoder u krijua i pari grup komunist me kryetar Zef Malen , Shkodra eshte e majte se nga konvikti Malet Tona dolen idealistet e pare qe do te udhehiqnin LANÇ, dhe me vone do te i prinin rinise dhe popullit per te ndertuar Shkodren e vendin me rruge me ura me hekurudha , me fabrika me uzina e kombinate , me hapjen e tokave te reja duke e trefishuar ,me bonifikimin e kënetave e mbjedhjen e vreshtrave . Ne Shkoder punonin ne fabrika , uzina e ne fermen e Shtojit afro 40 mije punetor , po shkolla , e din sa ishte numri i studentave ne Shkoder , por me ardhjen e demokracise qe te gjithe e mireprisnim ndodhi ajo qe nuk duhej , te prishej e te rrenohej çdo pasuri e ndertuar me djerse e sakrifica te jashtezakonshme , nen parullen idiote ti shkatrrojme se i ka bere komunizmi dhe kemi arritur qe sot ne Shkoder te mos prodhohet as sapun e mos te flasim per perpunimin e duhanit , artistikja opo uzina e telave e shum e shum tjera . Po marr shembull Posterriben qe kishte tre fishin e tokes bujqesore me sot ku vaditeshin me kanale ujitëse kuse sot eshte kthyer nga politika qorre e Fazanit me shoke ne nje toke pa uje e me rinine qe brell neper bote si fefugjate e perjetshme , dhe per çudi njerezit na paskan votuar perseri per shkatrrimtaret e tyre , ne vend qe te ndergjegjësoheshin mjaftushem te ndryshohej qeverisja ne Shkoder e kudo qe nuk eshte qeverisur mire vazhdohet te mbahet pushteti i pa merituar 30 vjet rrjesht ne luften gjoja kunder komunizmit megjithëse PDj-a ka numrim me te madh te ish komunistave qe kane shkatërruar edhe ne sistemin e tyre çfar u ka dale para .

  Reply to this comment
  • Tofge June 30, 03:38

   nuk esht vendi per paetit sepse sapo htp mjera bene .qellimi ka qene me gjithse ne kushte te vesgtira dicka u be.jam kunder parullave cekut bardh dhe shkatrruneve qe u bene.mendoja po kto mina.dinamit qe vuhej kush I bente denim qe ngryseshim por nuk e denim a do gdhiheshim
   pys njerin tash ne siaspor kush I vinta gjith ati si tjetradinamite ne nsertes e banimit mu pergjigj po kush vec forcave politike u ndrujt me gjithse jemi ne dias0 prap kishte frik me thene Ps ose P or tha

   Reply to this comment
   • Tofge June 30, 03:58

    Po prap me mire kane heger konviktoret se sa 90% e popullsis qe ishin ne fshat e hanin buk e lengq shkonin e kerkonin leg djathi tek njeri tjetri qoft halla trangulli turshi apo shkonin ne ndonje shtepi se I zinte nata ne rrug dhe thirrnin o I zoti I shtepise nuk pergjigje kush
    I thoshte heren e dyte a po me lene-merr musafir buken e kam me veti.pra ndryshimet jane bere izolimi mos marrja kredie bene qe te deshtojn ai system sepse ne saje te dashurise per partin linden inisiiva katastrofike*u hoq oborri e bagtia) qe ndoshta ase ,o.nuk e diti qe ekononija ne fshat shkoj ne zero edhe sot punohet keq flasin koder pas bregut percaje e sundo ( por veti shellire leng djathi a e di

    Reply to this comment
 12. Kopaçe June 29, 22:25

  Luli nje cope mu.. ti e ngjitur ne lepucen e shpellar Berishes.

  Reply to this comment
 13. D O K L E A T I June 29, 22:30

  Shkodra ka gabua. Perseri votoi per Berishen e Bashen. Ata ishin me te demtuarit nga komunizmi. Ende mendojne qe fjala demokraci eshte antikomunizem. Nuk kuptojne ende se Partia Demokratike nuk ka lidhje me demokraci. Nuk do e kene lehte te jetojne vite me radhe me leshin e Josephines. E as me menekenin Bashen. As ligjeratat e Berishes nuk kan me kualitet.

  Votuasit kan nise te pyesin. A ka ndonje procedure qe do lejojne rizgjellje te mehereshme.

  Reply to this comment
 14. Pragmatisti June 30, 09:33

  Duke pare kete qendrim te pa “lekundur” te shkodraneve duke deshmuar se vetem ata kane qene anti komunist dhe djathtiste te perbetum, mu kujtua ai ushtari japonez qe kishte mbetur i vetem roje ne nje ishull te izoluar dhe nuk dinte se çfare po ndodhte dhe si po ecte rrota e historise. Shkodrani si japonezi qe spranonte realitetin e ri te pas lufte dhe i qendronte besnik perandoris se humbur, madje kur e kuptoi kotesin qe kishte kaluar, deshi te bente harakirin. Ruana zot nga dogmatiket.

  Reply to this comment
 15. grazi June 30, 11:52

  25 vjet tu votu, si ne kohen e dulles.popull shkodran po votohet josefina,me p.d. ju kane lene si ne kohen e qofte largut ,paskeni qene servil te medhej.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*