Nis marshimi i protestuesve të opozitës, ja kush e mori fjalën i pari

February 16, 2019 11:06

Nis marshimi i protestuesve të opozitës, ja kush e mori fjalën i pari

Me parulla në duar, me slogane kundër Ramës dhe Qeverisë së tij, protestuesit po i afrohen godinës së kryeministrisë e cila është ndërkohë e blinduar, nga forca të shumta policie, FNSH, dhe efektivë të pajisur me maska kundra gaz.

Burime nga PD-ja sqarojnë se protesta nuk do të ketë fjalime nga kryetarë partish.

Protesta do të hapet nga një vajzë e re nga Shkodra. Më pas do të marrin fjalën përfaqësues nga ata që mbrojtën Teatrin, nga banorët protestues të Unazës se Re, të cilët janë në qendër të protestës.

Do të ketë përfaqësues nga biznesi i vogël, një pedagog, fermer, artizan dhe sipërmarrës i ri. Më pas, qytetarët do të jenë të lirë për të shprehur revoltën e tyre, sipas PD-së.

o.j/dita

February 16, 2019 11:06
Komento

3 Komente

 1. Epiriot me Shpirt e me Zemer February 16, 11:20

  Kush ja nis valles ma i pari
  turkosllavica nga Skutari
  prapa saj krejt podgoricani
  jemosllavot dhe turkani
  krejt kelthasin per demokraci
  keta qe stepat kishin shtepi
  barbarike bashke kerlyket
  kipcaket edhe magjypet
  qe po zbrisnin nga Debari
  kok shtyperit e kaukazit
  Epiriotet rrine e veshtrojne
  dyndjet barbare shikojne
  ka ardh koha per drejtesi
  te fshihet emri Shqiperi
  te ringrihet prap Arberia
  te zoteve tu takoje shtepia
  mos te ndahet kombesia
  as shteti edhe as historia
  E Epirioteve eshte lavdia
  poshte edhe larg malokeria
  fiset skythe fiset barbare
  nga stepat turkosllave
  ka ardh koha te frenohen
  Arberise mos ti imponohen
  ndaje kufirin mes per mes
  me mire pak por te sakte
  sesa shume edhe per lume
  na mjafton vetem Toskeria
  do kerkojme edhe Arten
  te ribehet prape Arberia
  se na turperoi skytheria

  Reply to this comment
 2. grate tiranse February 16, 11:40

  hajde proteste Babalesh do te flasin kokepalaret e Iirit te marin pushtetin me force , 100 protesta te bej Luli me Monen kur nuk vjen ne pushtet se i kane duart me gjak

  Reply to this comment
 3. Zorro February 16, 15:17

  Meqenese ne shkrim se kush e mori fjalen i pari po e deklaroj une:
  -I pari fola une me nje…. pordhe!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim