Nis muaji i Ramazanit, mesazhi që jep kryeministri Rama për besimtarët

May 27, 2017 09:18

Nis muaji i Ramazanit, mesazhi që jep kryeministri Rama për besimtarët

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën kanë nisur sot muajin e shenjtë të Ramazanit, agjërimin që zgjat një muaj.

Përmes një mesazhi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Rama ka zgjedhur të urojë besimtarët myslimanë me një foto të Xhamisë së Gjin Aleksit në Delvinë.

Mesazhi i Ramës

rama2

 

May 27, 2017 09:18
Komento

2 Komente

  1. thjesht May 27, 10:29

    mesazhi per islamin nga ti dhe te gjithe idiotet e botes si ti, eshte : islmami, eshte perpjekja, per te ringjall krishterimin, pasi bota e krishtere, e udhehequr nga roma dhe bizanti, po humte rendesine, dhe per t’a ringjallur, besimtaret e devotshem, ne rastin konkret, te botes arabe, u perpoqen t’a riformulonin, duke i dhene tone radikale, si psh : ndeshkimin mbi toke, te jo besimtareve dhe jo si e formuloi krishti : llogari perpara zotit qiellor, pas vdekjes . kjo beri, qe sot, te egzistoje kontradikta, midis besimit te vertete dhe atij radikal . kete kontradikte di t’a zgjidhesh ti dhe te gjithe ata si ti, apo shkohet me tezen spekullative dhe te neveriteshme : te dyja “fete” jane nje lloje ….

    Reply to this comment
  2. H.I. Mariotti May 27, 10:52

    E çfare i duhet kryeministrit te uroje per Bajramin? Shqiperia eshte nje republike laike! Primtivizem. Jemi shume vite drite larg Europes….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*