Nis në Apel gjyqi për Gërdecin

November 9, 2012 20:55

Nis në Apel gjyqi për Gërdecin

Nisi sot në Gjykatën e Apelit gjyqi ndaj të pandehurve të çështjes së Gërdecit. Fillimisht nga ana e Gjykatës u bë shpallja për njoftimin e gjyqit Luan Hoxhës, i cili mësohet se ka marrë azil politik në SHBA ku edhe vazhdon të qëndrojë.

Një fakt të tillë e konfirmoi edhe policia, e cila deklaroi se sipas sistemit TIMS rezulton se Hoxha ka dalë nga Rinasi dhe nuk ka hyrë më në Shqipëri. Avokati i tij Lah Ibrahimi u zëvendësua me një avokat kryesisht, ndërkohë që seanca gjyqësore u shty për t’u dhënë kohë palëve të plotësonin ankimet e tyre, duke qenë se ishin barë ende pa u zbardhur vendimi.

November 9, 2012 20:55
Komento

1 Koment

  1. Valter November 12, 18:07

    Si puna e 14 shtatorit do shkoje dhe Gerdeci, nuk e kuptoj pse lodhen

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*