Nis prishja e banesave në Shkozë, policia zbarkon në zonë

September 19, 2017 09:51

Nis prishja e banesave në Shkozë, policia zbarkon në zonë

Policia ka zbarkuar këtë mëngjes në zonën e Shkozës, aty ku gati një javë më parë u përplas me banorët që kundërshtonin prishjen e banesave të tyre për të lejuar zbatimin e projektit të zgjerimit të rrugës, një projekt i ARRSH-së dhe Ministrisë së Transporteve.

Policia ndodhet në vendngjarje për të shmangur ndonjë revoltë të banorëve. Këta të fundit protestuan edhe para Ambasadës Amerikane, si dhe i dërguan letra selive kryesore diplomatike në vend.

Ndërsa pak ditë më parë ata u ulën këmbëkryq në rrugën tek ‘Ura e Shkozës’ dhe nuk lejuan qarkullimin e automjeteve për disa orë. Banorët shprehen se presin përgjigje nga shteti për dëmshpërblim, para se t’ju shemben shtëpitë e ndërtuara me mund e sakrificë.

 

September 19, 2017 09:51
Komento

3 Komente

 1. ??? September 19, 11:04

  Po pse o budallenj, shteti e ka fajin se hidhni para ne lume juve? Kur ndertuat a aplikuat ne bashki per leje ndertimi? A pyetet nese ka nje plan urbanistik ne ate zone? Ne qofte se jo, atehere i keni hedhur parate ne lume me deshire. Truri eshte gje e madhe, nuk ke cfare i ben!

  Reply to this comment
  • Arben September 19, 20:21

   O VELLA, SEPSE MENDOJNE SI PUNA JOTE,

   I GJEN, KJO QE I GJEN.

   TE ME VIJE DIKUSH NE SHTEPI,

   TE ME THOTE DIL NGA SHTEPIA JOTE,

   DO TE JAP SA LEK TE TE DUA

   DO TI JAP KUR TI DUA.

   HAKA ESHTE NJE PLUMB KOKES,

   NUK KA NJEREZ KETU NE SHQIPERI,

   JANE LOPE, PRANDAJ NDODHIN KETO

   GJERA KETU.

   Reply to this comment
 2. ALI ABDULLAI September 19, 18:42

  ORE TE VONUAR. A JENI JU PER ZHVILLIMIN TUAJ APO NUK DONI RRUGE, UJE, DRITA, KENDE LOJRASH DHE TE TJERA INVESTIME PER T’JU FUTUR JU NE RRUGEN E QYTETRIMIT?
  ASGJE NUK VJEN PA NJE KOSTO. VETEM TE JETUARIT SI NJE QEN ESHTE E LIRE.
  MBLIDHNI MENDJEN DHE HAPNI SYTE NGA E ARDHMJA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim