Nis programi kombëtar i gjelbërimit, Rama: Fillimisht rregullojmë hyrjen në Shqipëri

August 24, 2014 16:44

Nis programi kombëtar i gjelbërimit, Rama: Fillimisht rregullojmë hyrjen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur se ka nisur programi kombëtar i gjelbërimit, fillimisht me rrugën Rinas- Tiranë.

“Nis me rrugën Rinas- Tiranë programi i ri kombëtar i gjelbërimit. Hyrja në Shqipëri, jo më shfaqja e shijes së rrënimit!

Vetëm ky aks, 400 mijë m2 sipërfaqe e gjelbërt në të dy anët, 130 mijë bimë dekorative, 2300 pemë të larta,” shkruan Rama.

August 24, 2014 16:44
Komento

10 Komente

 1. Sotiri August 24, 16:46

  Shume mire bravo ! Vetem ju lutem mos shkulni pemet e Liqenit qe ti mbillni rrugeve te Vores.

  Reply to this comment
 2. LORA August 24, 17:09

  Qofte I bekuar ky projekt,per sjelljen ne normalitet te estetikes se Atdheut tone.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 24, 19:58

   Sakt Lora ? Shqipëria estetike është piksepari Shqipëri turistike dhe Shqipëria turistike fillon nga Shqipëria estetike? Deri tani Shqipëria turistike ka filluar nga Shqipëria shpellarike!? Vini rregulla të rrepta sepse harbuteria do t’i shkulë nga inati i prishjes se habitatit te tyre shpellarik!? Një pemë e shkulur një vit burg? Tung!

   Reply to this comment
 3. Jozi August 24, 18:48

  FOL EDVIN TE LUMTE GOJA SALI PLAKUT PO I SHPETON NEVOJA

  Reply to this comment
 4. Socialisti bythpambuk August 24, 21:33

  Ky vazhdon te jete akoma Kryetar Bashkie, nuk behet dot Kryeminister.

  Reply to this comment
 5. shaz manja August 24, 23:01

  po ku eshte e keqja o bythpambuk shqiperia eshte me e vogel se nje bashki ne vendet perendimore apo nuk e ke tradhetuar asnjehere atdheun ta konstatosh nje gje te tille .o e ben Rama nje gje te tille o nuk e ben kush tjeter ,apo e ben Lulushka qe lyen floket me leng mu…

  Reply to this comment
  • info analitike August 25, 07:15

   Pooo e ben Rama e ben! Ashtu sic ia beri lulishteve te Tiranes.
   Ironia e fatit eshte se edhe pallati ku ai banon me qera eshte ndertuar mbi nje lulishte dhe leja e ndertimit mban firmen e tij ashtu si edhe pallatet e tjera qe kane zhdukur lulishten prane ish Ekspozites “Shqiperia Sot”.
   Kaq seriozisht e ka marre Rama ceshtjen e barit rruges se Rinasit sa ka per tu cuar cdo dite ne 2 te nates per kontroll.
   Rama na u hodh kunder vendoreve qe kane abuzuar e shkaterruar duke qene nje nga fajtoret kryesore te rrenimit, po mire e ben perderisa gjen kujt t’ia shese sapunin per djathe.

   Reply to this comment
 6. tani August 25, 07:53

  Kete pune e ben mire ky. Ne jeten e meparshme do kete qene pemerrites. Nejse, te pakten te beje dicka. Peme peme, sa pa gje…

  Reply to this comment
 7. TROJA August 25, 09:13

  O Ku i ka çuar leket Fullani,a di te flase ky i gjati,apo i ka thene “Zoti te ka falur Fullan”
  Si eshte e mundur qe gazeta “DITA” ka rene kaq poshte me skandalin Fullani?.Ishte e para kjo gazete qe denoncoi,por per tu habitur,pas disa shkrimeve ka heshtur ne menyre te mistershme???????

  Reply to this comment
 8. pellazg 100% August 25, 09:46

  Fullani, Gjin Gjoni, Pango, Agron Cane, Elona Stavri, Agim Bendo, maloku Berisha, Luli i vocerr, Moni, Janulla, Tahiri, Tan Prifti, Harasani, Kaci zi, Llalla, Nishani kova, legena, tasa e kusi e kusare te tjere,
  do te ngelen perhere, ne jete te jeteve ne mendjet e zemrat e Shqiptareve.
  Kam bindjen se dhe Dita nuk i ka harruar, por ndonjehere dhe yjet rrine dhe veshtrojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*