Nis puna për ndërtimin e kadastrës fiskale

March 14, 2018 20:58

Nis puna për ndërtimin e kadastrës fiskale

Në 1 Prill, Ministria e Financave do të nisë punën për ndërtimin e kadastrës fiskale.

Projekti do të përfshijë hedhjen në sistem të të gjitha pronave në Shqipëri, rezidencat e banimit, ndërtesat për qëllime biznesi dhe trojet bujqësore.

Kadastra do të jetë sistemi ku do të gjenerohet dhe do të vendoset një vlerë e saktë e pasurive të patundshme, që më pas do të shërbejë për tatimin e pronës.

Fillimi i punës për kadastrën fiskale, u bë i ditur për mediat nga Ahmetaj në takimin me përfaqësuesit e Agjencisë Suedeze për Bashkëpunimin Ndërkombëtar, të cilët do të asistojnë projektin.

Kreu i Financave e vlerësoi pozitivisht situatën ekonomike në Shqipëri, dhe tha se tashmë vendi është gati për të hapur negociatat me Bashkimin Europian.

s.a/dita

 

March 14, 2018 20:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*