Gati Task Forca Speciale Antikrim, ja godina ku do vendosen

February 18, 2018 11:07

Gati Task Forca Speciale Antikrim, ja godina ku do vendosen

30 efektivët e parë të Task Forcës Speciale Antikrim prej një jave kanë nisur zyrtarisht punën.

Kjo strukturë është vendosur në ambientet e ish-Ministrisë së Shëndetësisë, ngjitur me Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Fokusi i kësaj strukture janë goditja e parave të përfituara nga aktivitetet kriminale, trafiku i narkotikëve dhe zbardhja e dosjeve të harruara ku prej tyre ka dhe vrasje të bujshme.

Kjo strukturë pritet që javën e ardhshme të prezantohet zyrtarisht nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Anëtarët e saj janë zgjedhur me konkurs dhe kanë kaluar fazën paraprake të kontrollit të pasurisë.

o.j/dita

February 18, 2018 11:07
Komento

3 Komente

 1. Ati February 18, 13:10

  Te dhjefsha forcen e ligjit. Ta dije populli se kush eshte emeruar atje. Vaj me det o krenar.

  Reply to this comment
 2. Adih February 18, 15:37

  Ati [email protected]…ju jap te drejte ,por mos harrojme, kete po e ben me vendosmeri Amerika dhe BE . Se po te ishte per keta politikanet tane te ketij tranzicioni post komunist ,nje mut te madh do kishin bere .(me fal sinqerisht per fjalorin )Te jesh me se i sigurte ,edhe keta do moniturohen .

  Ju pershendes Ati.

  Reply to this comment
 3. Avni Muldaka February 18, 16:03

  Thone qe kete elite barkmedhenjesh te policies se dhjere,do i drejtoj Agron Xhafa,jo direkt prezent po me celular!Hahahah gallate ne Shqiperi,po ku ka profesionist more te mjere te gjithe jane te dhjere me mut deri ne fyt.Behet ndryshim politik ri vijne hajnat ne polici Agron Kolici i pari,pastaj Rasim Borishi,me tej Shemshedin Prenci,Havmet Prenci,e ca zagar qe nuk po i permend.Nga krhau tjeter Tan Didi,Xhovalin Maloku,Vehebi Bushatlliu,Arben Dashi Lorenc Paganini,e shum deshtak te tjere qe jane me dhjetra!Po mir more qener drejtues te Ministrise se Brenshme,nuk ka njerez te rrinje te pa perfolur te shkolluar jashte(vetem ne Turqi jo se qe nga andej jane kthyer si Jenicer)Apo ju duhen militant si puna e atije qe ishte ne krye te SH.C.B-se Arben Skendo,qe ishte sponsor ne fushaten e Tahirit te droges…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim