Nis seanca ndaj deputetit Armando Prenga

March 4, 2016 11:57

Nis seanca ndaj deputetit Armando Prenga

Ka nisur seanca gjyqësore për deputetin Armando Prenga, ku prokuroria ka kërkuar 75 dëshmitarë, lidhur me ngjarjen e Kurbinit.

Teksa Prokurori Altin Binaj thotë se prenga ka kanosur në tre raste në Lagunën e Patokut, dhe dy raste në komisariat, avokati i Prengës, Baftjar Rusi thotë se klienti i tij nuk ka qënë fare në komisariat.

Avokati mbrojtës pretendon se tek laguna deputeti është kërcënuar nga Gjok Cali. Sipas prokurorisë, konflikti ka nisur për motive pronësie.

March 4, 2016 11:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*