EMRAT: Vetting për 15 dosje, tre prokurorët që po verifikohen

January 23, 2018 12:46

EMRAT: Vetting për 15 dosje, tre prokurorët që po verifikohen

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit hodhi këtë të martë shortin në organin qendror të akuzës për efekt të procesit të Vettingut.

Nga shorti janë përzgjedhur 15 dosje për tre prokuroret e Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koçaj, Artur Selmani dhe Sokol Stojani.

Arqile Koçaj ishte një prej ish-kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm, ndërsa sot është kreu i Njësisë së Dekriminalizimit në institucionin qendror të akuzës.

Arqile Koçaj, Sokol Stojani dhe Artur Selmani

January 23, 2018 12:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim