Nis votimi për presidentin e FSHF-së, i pari voton Takaj

February 7, 2018 11:56

Nis votimi për presidentin e FSHF-së, i pari voton Takaj

Ka nisur votimi në Asamblenë e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku do të zgjidhet presidenti i ri i institucionit të futbollit dhe Komiteti Ekzekutiv.

I pari që votoi ishte Ardian Takaj i Skënderbeut, i ndjekur nga Sinan Idrizi i Flamurtarit.

Mësohet se presidentët do të votojnë në radhë sipas renditjes aktuale të Superiores.

Për postin e Presidentit garojnë kreu aktual i FSHF-së Armand Duka, i rivalizuar nga Bashkimi Fino, ndërkohë që në garë është edhe një kandidat i tretë Shpëtim Hala.

l.h/ dita

February 7, 2018 11:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*