Nishani ankohet se nuk e kanë lejuar të pushojë në rezidencat e Dhërmiut e Vlorës

July 26, 2015 16:10

Nishani ankohet se nuk e kanë lejuar të pushojë në rezidencat e Dhërmiut e Vlorës

Ka preferuar bregdetin e Shëngjinit, kreu i shtetit, Bujar Nishani për të kaluar ca ditë pushime. Në një hotel të vogël familjar pranë zonës së niohur si Rana e Hedhun, shumë plazhistë vendas dhe të huaj këto ditë kanë parë të pushojë pranë tyre, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani me bashkoshorten Odeta Nishani.

Tepër sportive, ndryshe nga ç’ishin mësuar ta shihnin në aktivitetet zyrtare, Presidenti Nishani nuk ka refuzuar edhe foto e takime me shumë pushues. Edhe pse Shengjini, dhe hoteli modest tek Rana e Hedhun, ishte zgjedhje e vetë Presidentit të Republikës dhe zonjës së tij, mësohet se nga drejtoria e shërbimeve qeveritare kreut të shtetit i është refuzuar mundësia për të qëndruar ne rezidencat qeveritare.

TV Klan bën të ditur se me një shkresë zyrtare kjo drejtori, i është drejtuar kabinetit të Presidentit të Republikës se as në rezidencën qeveritare të Vlorës dhe as në atë të Dhërmiut, Presidenti i Republikës nuk mund të shkojë, pasi këto dy rezidenca janë pronotuar për gjithë sezonin veror nga Kryeministri Rama dhe kreu i Kuvendit  Meta.

b

 

July 26, 2015 16:10
Komento

30 Komente

 1. kanan tafili July 26, 16:15

  U kepute ne bythe o kaperr jari duke punuar per kete popull….thuaj sales se ndoshta ka ndonje vend te lire ne jale.. e beji ndonje gojore plakut matuf….

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati July 26, 19:13

   E turpeshme te mos lejohet Presidenti te pushoje ne rezidencat qeveritare , tregon mungese serioziteti te shtetit tone

   Ca qeverie eshte kjo more , qeveri halabakesh ?

   Reply to this comment
   • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) July 26, 19:55

    Nuk besoj se asht e vertet.Presidenti i Republikes ka status te veçant dhe mund te pushoj ne vendet qe jan apostafat per ata qe jane ne poste drejtuese..
    Kto jan pordh me rigon te Jarit te Odetes dhe te TV Klanit te Frangajt.
    Edi Rama dhe Like Hajduti nuk munden me prenotue per gjith veren rezidencen qeveritare.Kjo do te ishte e TURPSHME per qeverine socialiste.

    Reply to this comment
    • bimi July 27, 04:34

     Nuk ka gje se piktori dhe hajduti jane mesuar ta hane turpin me buke. Edhe nje gote vere ne fund, sic thoshte Ndrenika tek Gjinoja…

     Reply to this comment
   • xuxi July 27, 07:30

    Nje president alabak pak e ka edhe kaq!

    Reply to this comment
  • padepozita July 26, 20:58

   Si nuk u vjen zor ketyre hajduteve qe pretendojne te bejne pushime ne kurriz te popullit. Por cjane keto rezidenca njehere. Ato te diktatures. Cduhen keto???!!

   Reply to this comment
 2. Shqipe July 26, 16:26

  E padrejte te lihet Presidenti ne hotel privat. Boll te mendosh qe do haje mengjes, dreke e darke mes pijanecesh cfaredolloj dhe pse jo, mbase edhe mes prostitutave qe mund te jene strehuar aty. Edhe sikur kjo te mos ndodhe, shteti me dinjitet duhet ti jape te parit te vet nje banese pushimi, pas tere asaj pune te lodheshme qe ka bere gjate vitit. Mos u merzit Bujar, se cdo e keqe ka edhe nje te mire. Do jesh me afer popullit, deri sa te shkrihesh bashke me te ne vitin 2017. Atehere, keq ke me e pas….se helbete nuk do kesh asnje lloj salltaneti. Shif Rexhepin, sorrollatet rrugave pa nje dyshke ne xhep. Mbase ti ke menduar per kete dite. Ndryshe, fillo e mendo.

  Reply to this comment
  • Bureto July 26, 19:18

   S’e besoj se ka ndodhur keshtu. por edhe sikur, gjithsesi kjo tregon se sa serioze jemi si shtet. Nga ana tjeter dinjitetin dhe seriozitetin e nje personaliteti nuk e vendos karrigja, por statura e tij. ne kete rast nuk me duket se Nishani e permbush kete kriter. Le te presim reagimin zyrtar. Jo çdo lajm qe jep Klani eshte i vertete. Por edhe sikur Nishani ka bere gabim me ate zgjedhje. Sot per dot, ai eshte Presidenti dhe te sillet edhe ne kete rast si i tille.

   Reply to this comment
 3. lavdosh July 26, 16:32

  nuk mund te shkoje se jane prenotuar me pare nuk eshte njesoj me eshte ndaluar. Beni me kujdes ju gazetaret. A mund te bujtoni ne nje hotel qe eshte 100% i zene?

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati July 26, 19:15

   Nuk mund te behen Prenotime ne vilen e Presidentit ,

   Ne vilat qeveritare ne Vlore, vila ne buz detit qe quhej vila e Mehmet Shehut , ka qene gjithmone Rezidence e Presidentit te Republikes, ndaj nuk ke te drejte qe ate vile ta japesh me prenotime per depudete e kryeminsitra, ,

   Reply to this comment
   • ali July 27, 07:29

    Na plasi trapi se jari-k..ri nuk ka vile per te pushuar ! Shkoni pushoni vet o njerez mos i qani shume hallin jarit e odetes !

    Reply to this comment
 4. Labi Vlore July 26, 16:35

  Kur shikoj kete foto ndjej njekohesisht dy ndjesi.Me vjen per te qeshur,por edhe per te qare,per Presidentin qe na la peshqesh,Sali Shpella.

  Reply to this comment
 5. Toni July 26, 16:37

  Po ikore palaco palo-president me ndyresire qe ka pare ky komb..

  Reply to this comment
 6. i ri July 26, 16:39

  Shume e ke edhe kaq.Per ty ka vend per pushime ne SH.Q.U.P.,aty afer ke edhe Lanen,,,!

  Reply to this comment
 7. leshi July 26, 16:56

  me mir do ishte te bregu lumit dhe e ka shum plehera

  Reply to this comment
 8. Dita July 26, 17:33

  Mos pengo dekretimin e ligjeve (pas pushimit)

  Reply to this comment
 9. lato July 26, 17:52

  250 miljon leke shtese per presidencen ti dhane me vendim shtese(“Horrit te Bulevardit” ja preu fondet Sali Berisha).Gjin gjonet i shpetove,KLD- e sigurove,governatorin e emerove,ambasadoret i emerove,ca i refuzove,dashke dhe plazh qyl zotrote????Te ishte Rama si Saliu ta kishte prere ujet e vise qe ne fillim.Rri se boll u qave,se na plase shpirtin duke qare!!

  Reply to this comment
 10. SS July 26, 19:17

  Shikoni pamjen qe ka mar Jari Si nje femij qe i ka lepir macja akulloren dhe uniformen sportive mjaft terhes si zhapik me tuta plazhi

  Reply to this comment
 11. nikaja July 26, 20:50

  nuk ka njeri pa halle ne shqiperi vetem qe halli hallit nuk i ngjan edhe ky i shkreti paska nje hall

  Reply to this comment
 12. shqipja July 26, 21:33

  po cfare prallash tregoni ju te gazetes .
  jari jari ky president kukull i padeshirueshem ka shkuar ne vilen e tij private .
  e mos na flisni brockulla se presidenti i ka te ndara vilat .
  beni ndonje artikull a kane buke te hane njerzit e ku i kalojne pushimet ne kete vape femijet.
  mjaft me keta m…politikane qe e sh
  shkateruan kete vend .

  Reply to this comment
 13. Kris 1 July 26, 22:38

  Kemi president te bukur…”.

  Reply to this comment
 14. Agim Cani July 27, 03:16

  …na turperove shkollen Skenderbej….

  Reply to this comment
 15. Enkel July 27, 09:37

  Kompetencat të cilat i ushtron Presidenti i Republikës janë nder te tjera :

  Komandant i Forcave të Armatosura: Presidenti i Republikës është komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura. Këshilli i Sigurimit Kombëtar është organ këshillimor i Presidentit të Republikës.

  Shpall Gjendje Lufte: Në rastë agresioni të armatosur kundër Republikës së Shqipërisë, Presidenti i Republikës, me kërkesë të këshillit të Ministrave, shpall gjendjen e luftës. Në rastë kërcënimësh të jashtme ose kur detyrimi për mbrojtje të përbashkët buron nga një marrveshje ndërkombëtare,Kuvendi, me propozim të Presidentit të Republikës, shpall gjendjen e luftës, vendos gjendjen e mobilizimit dhe të qmobilizimit të përgjithshëm ose të pjesshme

  Kur ky individ nuk eshte ne gjendje as te ushtroje autoritetin e tij per te bere thjesht pushime imagjinoni si mund ti bej detyrimet te lartpermendura.

  Presindent pa ” koqe “

  Reply to this comment
 16. CANI July 27, 10:43

  Kjo tregone se mafija shqiptare e ka kapure shtetin ,Rama e Meta i kane privatizue villat e shteti ,nuke i lejohet Presidentit te pushoje ne ato villa qeveritare eshte nje krim kunder presidentit .

  Reply to this comment
 17. fteri July 27, 11:04

  *****Nishani ka zgjedhur plazhin me te mire te pa shfrytezuar si ishe ushtarak ,ka qene zone e artilerise begdetare te shengjinit nje nga perlat me te mira te vendit. Zone shume e pastert ,dhe thote me diskreminuan !..e habitshme kjo ankese e presidentit tone nazemadhe me shume favorizime,skat nga trupi ,sakat nga trute .Te shkoje ne gji te Lalzit te Saliu ,e pret me krahe hapur. ######.

  Reply to this comment
 18. demo July 27, 11:45

  Thashe une,qe ky eshte jefk Libohove!

  Reply to this comment
 19. demo July 27, 11:45

  Thashe une,qe ky eshte jefk Libohove!

  Reply to this comment
 20. as July 27, 12:25

  Fukara i shkreti, te gjeje nje plazh publik, ku lahet populli dhe te defrej me te. Pse qahet kot, a e don popullin, a lodhet per te etj atehere pse duhet te ndahet nga populli

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim