Nishani: Basha është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë

October 20, 2014 21:09

Nishani: Basha është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë

Presidenti Bujar Nishani është shprehur në favor të shtyrjes së vizitës së Edi Ramës në Beograd.

Nuk e quaj as të drejtë as të ndershme që të analizohen çështje pasi ato kanë ndodhur në një situatë të caktuar, apo realitet të caktuar. Gjykoj se shtyrja është me vend, apo e argumentuar për shkak të një seri rrethanash që erdhën. Kishim një qëndrim të kryeministrit të Shqipërisë për të realizuar vizitën, për fat të keq kishim një qëndruar të paqartë të dyzuar të palës serbe. Me një shtyrje të paargumentuar të vizitës nga ana e tyre. Pro mendoj se kjo shtyrje u ndikua nga situate”, thekson Nishani në një intervistë për A1 report.

Presidenti Nishani nuk harron as komplimentet për Lulzim Bashën. “Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë. E rëndësishme është në politikën e jashtme për fat të mirë ka një unitet qëndrimi. Jam i bindur që kjo politikë që kemi ndjekur ne në aspektin ndërkombëtar e ka sjellë Shqipërinë në tryeza të rëndësishme”, tha ai.

Gjate periudhes qe ishte Minister i Jashtem, Basha firmosi paktin famekeq detar me Greqine, i rrezuar me pas nga Gjykata Kushtetuese. Prokuroria ka hapur nje hetim per kete marreveshje, por deri me tani nuk ka patur hapa perpara.

 

October 20, 2014 21:09
Komento

47 Komente

 1. emigranti August 5, 15:52

  Eshte e vertete eshte Ministri i vetem i Jashtem qe firmosi paktin detar per ti falur Greqise nje pjese te ujerave teritoriale Kete nuk e ka bere askush dy veta kane bere pazar me trojet shqiptare Zogu dhe ky bukuroshi jot Ndoshta te duhet ndonje vend ne PD kur te te fusin ndonje shkelm nga ai vend qe te dha Sala

  Reply to this comment
  • Anderson August 6, 04:47

   Karagjoz me mustaqe dhe president, vetem ty te kemi pare. JE KOMPLET I PESHTIRE

   Reply to this comment
  • Qytetari August 6, 15:24

   Pse a nuk ishte sukse vizita e Lul Bashes në çadrën e Kadafit në libi. A nuk ishte sukse shitja e detit? A nuk eshtë sukses per Shqiperin që ishte minister i jashtem dhe kryetar Bashkie me shkollë të mesme. Sepse ai Lul Basha i berishajve u regjistrua në Universitet në Ollandë por nuk mbaroi asnje provim

   Reply to this comment
   • DinPaku October 20, 23:52

    Jam dakort me Nishanin ne kete rast, sepse ta shtynin apo ta benin viziten daten e planifikuar, kjo ishte nje dileme e pales serbe, ndersa pala shqiptare ishte dhe vazhdon te jete indiferente karshi kesaj dileme, asaj i takon vetem te jete ne pritje dhe ne gadishmeri karshi nje problemi totalisht serb, qe nga ftesa per vizite, organizimi, shtyrja apo anulimi ne rast se u teket dhe u intereson. Rames i takon vetem te prese dhe te pergatise qendrimin dinjitoz qe do te mbaje kur te shkoje atje, ne rast se vizita do te realizohet ndonjehere. Basha, si person qe ka shqetesim me te larte per punet e Serbise se sa per ato te Shqiperise, e ka ndjere qe vizita duhej shtyre sepse nuk ishte moment i pershtatshem per palen serbe, dhe ka patur te drejte edhe nga pikepamja e nje ministri te jashtem, natyrisht serb dhe jo shqiptar. Prandaj edhe Nishani ketu e ka fjalen, qe Basha eshte pa dyshim Ministri i Jashtem me i mire qe ka qene ndonjehere ne Shqiperi per Serbine.

    Reply to this comment
    • xhino October 20, 23:52

     O Jari, ik ore loqe

     Reply to this comment
     • dhori October 20, 23:53

      Presidentin tone edhe vella ta kesh e ke te pamundur ta mbrosh per shume nga ato qe thote e qe jane te ngjashme me kete komplimentin qe bene per z. Basha.

     • Arben October 20, 23:53

      OPO VAZHDONI LEPIJINI BYTHEN NJERI TJETRIT

      ORE, MEQE RA FJALA, SALIU PO E BENTE PRAPE GATI ZYREN TEK SHQUP-I

     • Fat man October 20, 23:53

      Kapter Jarin e dime qe eshte tru tallash, por eshte edhe bole pasi mbron antishqiptarin Basha duke e cilesuar si nje nga Min. e Jashtem me te suksesshem pasi i fali Greqise 255 km2 det. Si tradhetar Luezim Berisha vjen i dyti pas plehres Zog, qe u fali Jugosllaveve Shen Naumin.

     • Alban Dega October 20, 23:54

      Bujar Nishani eshte presidenti me i pafytyre qe ka pasur Shqiperia…Fytyra e tij eshte ajo e Sali Kadadit…

     • Heroi October 21, 08:30

      Ky ishte i pari qe e hapi siparin.Nga sot e tutje do degjoni superkomplimenta me tendenc idhullizimin e Lulzim Bashes nga shume te tjere brenda PD,perjashtuar Berishen.Perse do te thoni ju?!Po ta keni vene re,nder vite qeverisje nen Berishen qe nga krijimi i KOP-it pran PD,pra qe kur Luli hyri ne loje,aty ku eshte bere tradhetia me e madhe(Pakti Detar) firmoste Luli per mbijetes te Berishes,aty ku vidhej me shume (Rruga e Kombit) firmoste luli per pasurim te families Berisha,aty ku vritej ne bulevard per hesap te Berishes,ishin armet dhe varesit e Lulit.Ne mendien e Berishes,Luli eshte personi me i konsumuar i cili e mbylli ciklin me lojen e fundit me zgjedhiet brenda PD.Jo me kot u nderrua selia e partise!Seli e Re ,hero i Ri..Azemi i perkiste selise se vjeter,Olldashi u denigrua pas vdekies pasi vendi per Hero ne selin e Re eshte i zene me kohe.Berisha ate ja ka rezervuar Lulit.Pritet vetem nje destabilizim.Kurthi me ndihmen e Serbo-Ruseve qe u gatua ne Beograd duket se deshtoi dhe nuk solli ate pritshmeri tek Berisha.Diku do ta heqi qafe,pasi ai i beson vetem njerezve brenda families per kreun e PD,njekohesisht firmetari i te gjitha superskandaleve ne asnje menyre nuk duhet te perballet me drejtesine.Do keputet lidhja qe te con tek ai me siper,Berisha.Luli ne vetvete posedon shume kapacitete dinakrie,pabesie,mosbesimi.Pyetja eshte :A do ta haje Luli Bustin para SHQUPIT apo ne minut te fundit do e ktheje Plakun e SHQUPIT ne Bust,HERO?!Dikur,Ramizi e kthehu ne Bust, Enverin, me ndihmen e Nexhmijes,po Luli a do mund ta ktheje ne Bust, Saliun, me ndihmen e Argites?!Kjo eshte historia jona qe pas 44-es,vrit naten,ngriji Bustin diten.

   • Oketo October 21, 11:09

    Ke plotesisht te drejte : nuk ka kryer studimet e larta dhe nga feudalizmi kaloi direkt ne kapitalizem !! Persa i perket Nishanit : Kush e pyeti per Lulin dhe kujt i plasi ?

    Reply to this comment
 2. LIJA August 5, 15:54

  Perse nuk thuhet se kush do te perfitonte ne kete pakt,e perse behej ne fund te fundit!C’fare kerkimesh do te fillonin aty e ne interes te kujt?Pra me pak fjale as Saliu e as Karamanliau nuk fitonin gje nga ky “det ziu,tjeter kund fshifet miu!

  Reply to this comment
  • Samiu August 5, 20:23

   Dhe ti vertet mendon se Saliu personalisht nuk fitonte gje? po ai nuk la gje pa thene kunder atij kolonelit qe e ngriti problemin sipas ligjeve nderkombetare ne fuqi… edhe greket do fitonin …dhe ata vertet do fitonin si shtet kurse Saliu do perfitonte personalisht dhe familjarisht….

   Reply to this comment
 3. Thanasi August 5, 16:50

  Shume mire qe po procedohen. Kur do te denohen? Po pse vetem grupi pa kryetarin qe firmosi? apo ay e ka rregulluar! Kur do te procedohet gjithashtu Zoti LUL BASHA qe e fimosi? Apo….per PROCEDURE do ta kaloje edhe kete si ato disa qindra miljon dollare te rruga e Kombit?

  Reply to this comment
 4. doni August 5, 20:52

  futeni ne burg kurven

  Reply to this comment
 5. beni August 6, 14:15

  Berisha dhe Basha keto dy kriminele duhen patjeter te japin llogari per krimet e kryera.

  Reply to this comment
 6. Rimi August 6, 14:15

  Asnjeri nuk ka kuptuar rinisjen e ketij proçesi e hapjen e kesaj dosjeje nga Prekuroria.Kjo dosje eshte rihapur per shqyrtim per te riparuar gabimin ne fjale pra per tia dhene Greqise kete pjese tshme jo me nepermjet Karamanliut e Dores por nga Samaras e Evangjelos.Ky problem nuk prêt “TE AGAZHUARIT” e asaj kohe jane prape gati per investime urgjente e mezi presin fillimin e kerkimeve per gaz!A nuk erdhi para do kohesh edhe nje “mike” e shqiperise qe kerkoi qe te fillonin investimet menjehere!Kush nuk e mban mend qe pas 24 vjetesh “miqte” u kujtuan te bejne investime tek ne pasi deri me sot ç’ka donin e perfitonin!Dosje e koklavitur e dashur redaksi,per kete eshte vene dhalla ne krye te drejtesise.Me thoni ç’fare nuk eshte zbuluar e denuar deri ne kete kohe qe mbeti kjo dosje pa u shqyrtuar!

  Reply to this comment
 7. Aliu August 6, 14:20

  Neqofte se hetimi do te jete hetim( me h te madhe) do ti nxjerrin te hetuarit kokat drejtuese. Ne si popull te shqetsuar nga ky nenshtrim I pa imagjinushem i klases politike PD_ iste fut ketu edhe Like Metaqin kerkojme me force nga prokuroria qe te kryej hetim shkencor shembullor ,qe, gjithkujt ti vihet kapela sipas kokes ndryshe do te jeni perball popullit heret apo vone.Kjo eshte kujtese dhe jo presion sepse sado vone te shkoje dote dalin njerez te pergjegjshem qe doti vene shpatullat ketije VENDI.

  Reply to this comment
 8. Konti i Montekristos August 6, 14:20

  Ferit Hoxha kryenegociator, ketij i vodhen kompjuterin me shifren ne OKB dhe nuk pagoi asgje, se bashku me Gervenin qe eshte agjent grek,jane te shitur koke e kembe te Beogradi. Pune plehrash asgje me shume.

  Reply to this comment
  • Shqiptar Çam August 6, 18:04

   Tradhetia kombetare me kete lloj “mareveshje”, duket qarte qe Kryenegociatori I asaj falje te detit Shqiptar grekeve vorioepirote byzantine, “inderuar atdhetari” Ferit Hoxha u emerua menjehere Ambasador I mbrojtjes se te drejtave te Shqiperise, prane Kombeve te Bashkuara ne NY. “Atdhetarizem” me te madh nuk ka sesi te gjendet. Dhe vazhdon I qete, I pa shqetesuar edhe sot ne kete detyre.Eshte antar I LSI, pra vazhdimesi tradhetie. Deri kurre??!

   Reply to this comment
 9. AP August 6, 15:05

  U mbars mali e polli një mi !
  Zaten , si të gjithë malet tanë !

  Reply to this comment
 10. . August 6, 15:30

  ===========================================================

  Z.Rama,

  edhe sa kohe do lihet apo vazhdoje krimineli Sali Bisha dhe Ceta-Veriore PD me “kurthet dhe skenarët destabilizues” të Shqiperise ?

  ===========================================================

  Reply to this comment
 11. shqiptari August 6, 15:54

  po te ishime ne komunizeme do ti kishine pushkatusre ligji ligji dhe sisteme i forte sa ka nevoje ky vende pere zbatimine e ligjite pere tradhtarete e kombite dhe del nje antikombetare dhe thote zbatova ligjone kure tradhetone kombine dhe dalin shume politikane dhe sistemi gjuqsore dhe i mbrone ky eshte tradhti kombetare dhe duhene puakatuare te gjithe jo te marine pafajsi dhe ti demshperbeshe si armite e kombite plote nga 45 deri ne 90 qe sote marine para pere tradhti kombetare dhe sabotimet qe benine kam respekte pere zbatimine e ligjite qe beri ajo kohe

  Reply to this comment
 12. lis dushku August 6, 16:35

  Perjashto ekspertet civile dhe ushtarake te kohes se diktatures,keta qe kane dale nga Kristalet,nuk njohin as ligjet nderkombetare te ndarjes se kufijve detare.Nuk njohin para se gjithash vendimet e komisjonit nderkombetar per ndarjen e kufirit tokesor dhe detar midis greqise dhe Shqiperise te vitit 1922-24. Kufijte jane vendosur njehere dhe nuk ka pse diskutohen.I ka vendosur kolonel Telini.Tadhetari Sali Berisha i cfuqizoi ne parlament.Ri vendosni kufijte e meparshem.Te mos behet asnje vendim pa expertizen e kolonel Myslym Pashait!

  Reply to this comment
 13. dallkauku i vuçidolit August 6, 17:11

  fara e keqe e vuqidolit dhe b ….. q… i elbasanit

  Reply to this comment
 14. sapere August 6, 18:53

  Si e katandisi kjo “klase politike” injorante kete vend ne nje placke tregu.
  Sistemi diktatorial per thuajse gjysem shekulli i ruajti me fanatizem kufijt dhe kufijt detare te vendit.
  Nuk na i mirrte kurre mendja ne ate kohe se ky popull do te binte ne doren e nje bande pa piken e ndjenjes atdhetare qe jane gati te shesin cdo gje per interesat e tyre te uleta.
  Sot ka ardhur me te vertete ajo kohe qe te thuhet “Rane malet e u ngriten mochalet”.
  Por malet e Shqiperise do t’i ngreje ky popull edhe nje here.

  Reply to this comment
 15. Tiku August 6, 18:53

  Merreni qete more te uruar. Rama sot nuk tha nje fjale per Fullanin kurse ju prisni te futen ne burg Basha me Berishen. Enderra me diell. Rilindasi yne eshte nje i tredhur qe hallatet i ka ne duar te tjereve…Mos prisni me shume se batuta prej tij.

  Reply to this comment
 16. inf August 6, 18:56

  Une do flas per Turdiun ate qe u rrit ne qaf molle dhe ja beri mire Enver Hoxha se e paska ditur shume,mire qe paskan qene familje Tradhtaresh.
  Ket Turdiun e solli ne politike Sabri Godo e merrte Godo si perkthyes ne ate kohe ky llafoste inglisht dhe aty u njof me Amerikan me Shqiptaro=Amerikan me institute dhe perfundoji
  Dipllomet me kurset e Plepave dhe u caktua ne Zyrih Ambasador i Albanistanit .
  U dukte ne fillim si i urte dhe bente Rolin e Viktimes dhe kshu fitoi sa andej e ketej sa mori postin dhe nuk ja hapi kujt deren por rrinte me Kosovare e horra hante e pinte dhe Ambasadat i ktheu ne Bunker.
  Tani qelbesira Turdiu thote nuk kam qene aty kur eshte negociuar por kam Firmosur faljen e Detit Shqiptar Grekeve te qelbur e jevgjiterve te BE.
  Shoku turdiu jep dorheqjen dhe paraqitu ne Prokurori se je Armik Tradhtar i Nyte e i poshterr nuk te shpeton me ty as salija as xhozepina as Godo qe eshte ne Grope
  Ti je nji Tradhtar dhe do shkosh ne burg o dipllomati i SIGURIMIT TE SHTETIT O SPIUN..

  Reply to this comment
 17. jimi August 6, 20:04

  Nuk ma do mendja qe miss prokuroria { Llalla } ta mbaje dote kete barre! E shumta ajo munde te mbaje te tjera baarra por jo kete.

  Reply to this comment
 18. Lleshi August 6, 20:12

  Mos u karikoni kot o njerez ! Nuk do te kete dhe nuk do te ndodhe asgje ! Kjo procedure PS-iste – Llalloiste , eshte thjesht per te hedhur poshte llogaritjet e Myslym Pashait dhe vetem kaq ! Gjithcka do te justifikohet dhe lakohet rreth autorizimit te olotfuqishmerise nga Presidenti , pra me shkelje procedure por jo me dhurim territori ! Keshtu sic Llalla , nuk eshte as uje dhe as kos , do te dalin dhe “hetimet” dhe ne fund PS-ja fo te firmosi pi te njejtat harta , sepse sipas Prokurorise nuk ka patur tjetersim territori , por shkelje te procedurave !

  Dhe keshtu pra as Llalle dhe as kos , nuk do te kemi te denuar , por dhe hartat do te firmosen ! Gjarperi i zi i tradhetise ka bere fole prej kohesh ne kreun e “shtetit shqiptar” qe ka 29 vjet qe nuk eshte i shqiptareve ! Hajt bythe te forta per durimin e dhimbjes !

  Reply to this comment
 19. alfade August 6, 20:46

  PERGJIGJE. DALLKAUKUT TE VUCIDOLIT – PER PJESEN E PARE , JAM DAKORT ME TY , SA
  PER TE DYTEN DUA T’JU SQAROJ SE ”ELBASANESIT B…Q…. ” JU KUJTOJ SE NUK I PYET
  NJERI SEPSE DENBABADEN KETO 100 VJET SHQIPERI , ASNJE REGJIM NUK KA PYETUR
  PER SHQIPERINE E MESME , BILE EDHE KUR E KANE PERMENDUR E KANE BERE PER QESEN-
  DI SIC BEN TI TANI Z. DALLKAUK , ”ELBASANAS. B……Q… ” !
  SHTOJ SE TE GJITHE SHPELLARET E SHKEMBORET PAVARESISHT SE E QESENDISIN SHQI-
  PERINE MESME SI AJO THASHE ME SIPER APO ”LLOGJE KAVAJE …..” SIKUR TA ZEME SE
  EDHE SHKODRANET BEJNE LLOGJE POR NUK E THONE, E THONE PER KAVAJEN ,ELBASANIN
  TIRANEN ,ETJ.ETJ, TE GJITHE JU HANI,PINI DHE LIGJERONI NE KETE COPE TOKE TE BEKUAR
  QE PRODHON USHQIM PER TE GJITHE ,POR JO POLITIKANE SEPSE POLITIKEN E GJUANI JU
  ME ”DOGRA” NE DORE , PASTAJ BINI NJERI -TJETRIN DHE BEHENI GARDH MAFIOZ KU TE
  MOS FUTET NJERI NE VATHEN TUAJ KRAHINORE . KETE E KAM PROVUAR JO NJE HERE POR
  ME DHJETRA ….. NEJSE KJO ESHTE NJE HISTORI QE PERBEN VIJEN POLITIKE TE TE GJITHA
  REGJIMEVE NE TE GJITHA KOHRAT ! ……..

  Reply to this comment
 20. Grushti August 6, 22:19

  Ej,o cuna ne goca ,cer kujtoni ju se kon qen tshternu qi ta firmosin ate cop leter ,jo mer daj ju ka dash b…a.se tgjith kon perfitu kush i post e kush pare ne e kon qit shqipnin mtreg ta dajn copa copa kaicik e kaicik qi gja tmos duken se cer jon tu bo,po si ha poplli ato se sosh 1912 or cuna osh 2014,102 vjet mo vone,ne kto horra menojn se jon mpron tvet qi ja ka lon e oma vet qi i ka fitu mkuplara.Thirrni mor menjes si u shitka o u falka qoft toka qoft deti kush qeki ju o plena qi ju shko menja me bo kshu allish verishesh me i dhone grekut o nai tjetri cop toke o deti pri tokes o detit tshqipnis,kush ini ju mor bir bushtrash qi boni kto pazare ,a kini harru mer rezila se shqipnia e ka la me gjak trullin e vet qi kur e ka fal zoti e deri msot, ne jo ju mer plena po as ene nji nuk ka per ta shit shqipnin sa tket shqiptar qi e dun ne e qujn veten shqiptar

  Reply to this comment
 21. Zani Burimi August 6, 23:14

  Jam dakord qw Llalla ben sajesa se gjoja… deri sa nuk heton urdherdhenesit kuislinge, 2 B, Beishe atdheshitesin dhe Bashen e qelbur qe ben gjithe diten ham-hum neper ata TV e Opo Zise. Ama me habit fakti i ketij nenit 210 te K P qe denuaka 5-10 vjet ata qe bejne Tradheti te Larte ndaj Atdheut.
  Hajde se cfare Kodi Penal paskemi, o shqiptare! Pra aq sa denohesh per armembajtje pa leje, veper penale qe mund te fusesh ne burg 500 mije vete!
  Turp!

  Reply to this comment
 22. lis dushku August 7, 00:41

  [email protected] !Elbasanasit,Tironsit,Durrsaket jane ne toke te vet ,mos te kane q….locken ne b…
  Per kollovara ju kemi pas e s`late putane rrugesh pa kunore!

  Reply to this comment
 23. dallkauku i vuçidolit August 7, 07:39

  keta te dy persona nen grada nuk kan karakter nder respekt por vetem jane monstrat e shqiperise qe per 8 vite e paten kthy shqiperine si nje prostitute per 10 euro oren nuk ka ma posht po keta njerez kan motra -nena gra vajza -niper -mbesa -gjyshe sa te jene banditi i 21 janarit gjalle albania nuk ban hajer edhe sikue barak obama te vije ne shqiperi kan mafien me vete tritolin -gjyqtaret -prokuroret -bark derrat – por por nje dite do bjeri lul basha edhe sali protopapa me familje

  Reply to this comment
 24. alfade August 7, 09:03

  Shenim : me zotin ”Lleshi” jam dakort ! Keshtu do te ndodhi ,ne mos komshiu i jugut do te
  rrembeje edhe nje cope tjeter deti , vec asaj qe ka marre deri tani duke na e cuar perseri
  ”ujin nen rrogoz” ! O tempora o mores ! Historia me shqiptaret vazhdon duke dhuruar copa
  toke e copa uji derisa t’na heqin qafe fare , si cifuti ne shkretire ! Shoqeria shqiptare,zoterinj,
  eshte nje shoqeri e semure nga koka deri te kembet ?! Do zoti del nje Ataturk apo Cromuellth,
  apo ….. qe t’i qeroi hesapet nje here e mire me horrat , rrugacet , hajnat , vrasesit, mafiozet qe
  kane kapur shtetin e pushtetin dhe i kane vene shkelmin ne gryke popullit mjeran shqiptar,duke
  ia thithur gjakun si shushunja kjo bande mafiozesh te dale nga shpellat e Vicidolit !
  Shenim: duket se Edi eshte komplet i izoluar nga brenda ”vathes ” se tij dhe jasht saj per te
  ndermarre hapa te metejshme per sherimin e semundjes te kesaj shoqerie !

  Reply to this comment
 25. Lleshi August 7, 13:29

  QEVERIA E “RILINDJES” DHE “TRADHETIA” E MYSLYM PASHAIT ” !

  Nje artikull me kete titull do t’i sugjeroja gazetarit , qe te krijonte komoditetin mos te lodhesha une per ta shkruajtur . E do te trajtoja aty jo vetem çeshtjen e detit dhe territorit shqiptar , por edhe krimin e Myslym Pashait i cili desh na prishi marredheniet diplomatike me Megalidhene ! Jo vetem keto mynxyra te bera nga ky Megalidheshites me emrin Pasha , por edhe fatin e madh qe patem nga qe Fullhani nuk vrau veten !
  I trembur pa mase nga karakteri i Fullhanit , si njeri korrekt dhe me seder , si nje disident i vendosur ne kohen e monizmit , te mos harrojme se refuzoi te mesonte mesimet moniste dhe nuk morri asnje 6-shte por te gjitha 5-a , si nje njeri qe kishte kaluar nje traume kur Drejtori italian i BIA , vrau veten , kur nendrejtor Fullhani shpetoi paq nga kjo krize , menfova , te them te drejten se mos kjo kriza e dyte e BSH , do t’i jepte fund Fullhanit ! Por zoti dhe Çeveria na ndihmuan …. Lavdi

  Prandaj mendoj se artikulli duhet te dilte shume i goditur duke marre parasysh se tani Çeveria duke pasur ne stafin e saj njerez me pervoje si Ferid Hoxha , Kristaq Gerveni , Fullhani etj… Shqiperia ka nje ecje te sigurte perpara drejt …… zhdukjes ose parajses ! A nuk vene martiret ne parajse ?

  Beje gazetar se shkrim i bukur do te dali !

  Reply to this comment
 26. koco October 21, 01:20

  i turpeshem e shume indinjues ky vleresin i te qojturit president per vleresimin e pa fytyre te shprehur per Lulezim Bashen ??? si ka mundesi qe ky faqezi , vrastar ,hajdut te mare vleresimin maksimal nga ky edhe Krytar i K L D i cili duhet te jete nje nga te shkarkuatit dhe te denuarit nga drejtesia shqiptare si oportunist , renegat , anti shtet ligjor e faqe zi. besoj se e meriton grushtin prapa qafe , ky kameleon politik e i pa fytyre , vafsh ne djall berishist.

  Reply to this comment
 27. MALI I KUQ October 21, 02:35

  Ministri i puneve te jashtme “me i miri”!?

  Kur e pyten ne Mal te Zi mbi torturen e ushtruar nga policia malazeze mbi 18 malsor u pergjegj”: 1. Kejo eshte pune e mbrendeshme e Malit te Zi, edhepse Amnesty Internstional e kishte denuar torturen.
  Kut ishte Minister i puneve te mbrendeshme te Shqiperise 2. Vrau tre demonstruas duke “respektuar” lirine e fjales dhe shprehjes.
  U “zgjodh” Kryebashkjak i Tiranes me votat e vjellura nga kutiite e partise socialiste duke pohua se “QELLIMI” I VOTUASEVE ISHTE TE VOTONIN BASHEN POR I KISHIN HARRUA FLETEVOTIMET NE XHEP.

  Ja pra ky na qenka ministri me i mire i dhendrrit te Serbise Sali Berishes.

  Reply to this comment
 28. alfade October 21, 03:03

  Zoti President ! Per ju kam nje pyetje ,se ciles po i jap po vete pergjigje ?! Ku flet Ti revolton
  nje popull te tere , pipullin shqiptar , nje milion shuplakat qe ende nuk zini mend !
  Pse Basha eshte ministri i jashte me i miri ,sic deklaroni ju si president , i zgjedhur as nga
  populli jo se jo,por as nga parlamenti , por thjeshte nga nje njeri i vetem ,nje felliqesire me
  emrin ih-kryeminister hajdut e vrases …
  Basha !!!
  1. Ministri i jashtem me imiri pse i shiti detin komshiut te Jugut ….
  2. Pse vodhi 240 milion dollaret e ‘!rruges se kombit” ……
  3. Pse vrau 4 njerez te pafajshem ne bukevardin e Tiranes ….
  Pse ? Pse ? …..
  Sot Ju jeni president ashtu sic ju ka emeruar diktatori me i neveritshem i popullit shqiptar ,po
  neser kur te qeroheni nga ai post fare i pa merituar si do t’i pergjigjeni atij populli qe ju urren !?
  Kete mos e harroni kurre zoti PRESIDENT !!

  Reply to this comment
 29. MANUSHAQA October 21, 05:52

  GOMAR NISHANI

  Reply to this comment
 30. orienti October 21, 09:09

  -..shoh se semundja me ne fund i paska prekur edhe trurin,..nemos po duhet denuar per,shtremberim informacioni..,ose shperdorim detyre me qellim.{nuk mund qe karrikja e te parit ti jape te drejten e diziformimit dhe autotarizmit mbi popull.Ai vend gjithmon ka qene i shenjte kur ika sherbyer kombit,por jo gjithmone ka pasur njerez te qe i kane sherbyer kombit.Ka edhe felliqesira te tilla qe fyejne kombin.}

  Reply to this comment
 31. Flamurtari October 21, 09:24

  Ministri i mire i Nishanit, duhet urgjentitsht te shkoje para drejtesise per krimet që ka bërë

  Turp për president që kemi, tejet i politizuar. Kurre ai nuk duhet te beje vleresime per
  politikanet shqiptare apo te huaj, sepse institucioni qe ai duhet te perfaqesoje eshte i depolitizuar.
  Nishani eshte ndoshta presidenti më turp i Shqiperise ne te gjithe koherat.
  Si mund te besh vleresime per nje politikan – ministër, kur:
  1. Si minister, i ka shitur Greqise pjese nga territori i Shqiperise, madje per kete eshte hapur nje proces gjyqesor ku Basha eshte i pandehur.
  2. Si ministër, ka abuzuar me Rrugen e Kombit, me një dëm për popullin shqiptar prej disa qindra milion euro dhe i eshte mbyllur gjyqi per procedure nga gjyqtaret e korruptuar te drejtesise berishiste.
  3. Si minister, ka urdheruar per vrasjen e popullit te tij te pafajshem ne 21 Janar dhe që me patjeter do te shkoje para drejtesise.
  4. Si serbofil qe eshte ka ndihmuar me zell “drejtesine serbe” per te denuar aktivistet kosovare e shqiptare per çlirimin e Kosoves.
  Per keto edhe dhjetera te tjera, qe nuk ja vlen ti permendesh, vleresohet si ministri me i mire nga ai qe nuk perfaqeson shqiptaret ne pozicionin qe i ka caktuar Berisha.

  Reply to this comment
 32. mir October 21, 09:52

  shume kurajo ke jar nishani….une do kisha dhene doreheqjen, ofendime te pa pame dhe ti rri akoma pres. rep. …ti qofshe. imagjino kur te dalesh ne pension , do te ngasin me shkop.

  Reply to this comment
 33. Toni October 21, 10:35

  HANDIKAPAT palo-president hesapi e cte presesh me…

  Reply to this comment
 34. Hm... October 21, 10:40

  domethene te falesh trojet e te pareve te ben ministrin e jashtem me te mire!!!! Nishani, mes idiotit dhe Shvejkut…eh dikush duhet te beje ndonje roman satirik per ty mor mjeran….po te la peshqesh Berisha, cfare te bejme….

  Reply to this comment
 35. Beni October 21, 18:48

  Njerez te peshtire Cyryku i ashtuquajtur president i ben elozhe nje tradhtari te kombit ,nje hajduti e nje krimineli qe tani duhej te vuante denim kapital per tre veprat penale te kryera ne kete vend qe ka nje drejtesi te dhj….qe duher reformuar menjehere ,po keto i themi ne idiotet ne komente se te sipercituarit u ngopen duke vjedhur e duke rrjepur ,e “”Rilindja”ben sehir.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim