Nishani darkë me biznesin, fton edhe Fullanin

February 19, 2016 19:44

Nishani darkë me biznesin, fton edhe Fullanin

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi këtë pasdite një darkë pune me përfaqësues të biznesit, që u zhvillua në Pallatin e Brigadave. 

Në këtë darkë, ishte i ftuar edhe ish-­guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani.

Nishani deklaroi biznesi shqiptar u ngrit nga hiçi dhe sot përbën një realitet në jetën e shqiptarëve.

“Biznesi i sotëm nisi pa asnjë trashëgimi, nisi nga hiçi, nga zeroja. Biznesi i nisur nga hiçi ka edhe sakrificat e tij. Shumë janë ndalur sepse sfidat nuk i përballuan dot. Juve që nuk u tërhoqët, por luftuat, shqiptarët ju falenderojnë. Zhvillimi i biznesit shqiptar tashmë është realitet”, ka thënë Nishani.

February 19, 2016 19:44
Komento

4 Komente

 1. kris 1 February 19, 20:47

  ka pare Nishani per darka e dreka.Ja rremben fukarenjve rilindasi i madh qe te haje Nishani e Fullhani

  Reply to this comment
 2. vezhguesi February 19, 21:11

  Byroja e hajduterise shqiptare , mjere ne te varferit !!

  Reply to this comment
 3. Hani pak mos hani shume m.... February 20, 02:20

  O Kapter Jari, si dashnorin e gruas ftoje ne shtepi, mos i perdhos institucinet shteterore dhe popullin me bajga dhe hajdute si Full-hani, maskara jo burre( se i tille nuk je) por mashkull pis.

  Reply to this comment
 4. Agroni USA February 20, 13:48

  Kapterr Jari,Vertet isnesi u ngrit nga hici sic thua sepse edhe ti nga hici e ngrite dhe u ngrite deri aty ku je,sepse pas 90-es ne Shqiperi erdhi koha e hicave dhe bisnesmenet me te shquar u bene hajdutet dhe politikanet pa harruar edhe ca vrases me pagese.Hov te madh mori dhe prostitucioni si ai fizik ashtu dhe ai politik si juaji. Dhe keto qe them i deshmove vete duke thirrur ne mbremje nje kryehajdut si Fullani qe indirekt del se paska qene bashkepunetore me ju ose thjeshte ka kryer detyren qe i keni ngarkuar ju te Shqup-it.Sa keq per kete vend qe e katandiset ku nuk ka ku te kafshoje me njeri.Ato vjedhje e korrupsione qe gjoja godisni tani jane fasada,sepse nuk late gje ju per keta qe erdhen mbas jush.Mallkimi i brezave do ju ndjeke edhe varreve ku do kini kockat dhe ndoshta dhe ato doua nxjerrin e do ua coptojne si shenje hakmarrjeje per ato qe po beni ende!U shofte fara juaj !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*