Nishani dekoron Berishën me Urdhrin e “Flamurit Kombëtar”

December 8, 2015 21:23

Nishani dekoron Berishën me Urdhrin e “Flamurit Kombëtar”

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vlerësuar ish-kryeministrin Sali Berisha me dekoratën e “Flamurit Kombëtar”.

Dekorimi i Berishës është bërë me motivacionin e pjesëmarrjes në protestat e dhjetorit të 1990 dhe kontributit të dhënë në rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimeve euro-atlantike.

Së bashku me Berishën, janë dekoruar edhe Lëvizja Studentore e Dhjetorit dhe Musine Kokalari.

Në Shqipërinë e bunkerëve, studentët krijuan oazin e parë të lirisë, nga u nis orteku i ndryshimit”, – tha Nishani gjatë fjalës së tij.

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu dhe ajo e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, nuk morën pjesë sot në pritjen e presidentit Nishani me rastin e 8 dhjetorit.

Mediat raportojnë se kjo ka ardhur për shkak të mos distancimit nga dhuna në mitingut të sotëm të kreut të shtetit.

Në faqen e Presidencës thuhet se “Dekorata e flamurit kombëtar” u jepet personaliteteve shqiptare dhe të huaja për merita të jashtëzakonshme për lartësimin e shtetit dhe të kombit shqiptar. / Dita /

December 8, 2015 21:23
Komento

66 Komente

 1. lm December 8, 21:28

  TRINOM PLEHRASH………………………………………………….

  Reply to this comment
  • ilir December 8, 22:15

   ISIS ne veprim

   Reply to this comment
  • DIELLI mbi KORAB December 8, 22:25

   ISAli Berisha sa hyni ne Presidenc ju drejtua Jarit.
   -Po ku je moj kukull??
   Jari i Odetes ju pergjigj:
   .Ktu jam ,ku me ke vendos ti o Doktor.
   ISAliu vazhdoi —:
   -Epo te pata than un ty mor kapter se ti je pul e urt qe edhe pse nuk pon veze por na duhesh prandaj sisha budall un qe te bera Gjel koteci.
   ha aaaa qeshi ISA-liu dhe pasi mori dekoraten per shkatrrimet qe i ka be Shqiperise keto 25 vite,shkoi te defrente me,… Grida Dumen.

   Reply to this comment
   • Pellumb Zaimi December 8, 23:44

    Dielli mbi korab ? E sakte kjo bisede dekoruese. E konfirmoj edhe une nga burime shume te besueshme. Nderime per saktesine e informimit !

    Reply to this comment
  • feniks December 9, 00:37

   Kjo palo dekorate eshte njelloj si zgjedhja PRESIDENT e kriminelit Berisha ne 1997 ne kohen kur ishte SHPALLUR GJENDJA E JASHTEZAKONESHME!

   Reply to this comment
  • Andi Karroqe December 9, 07:02

   Dy sakate ne nje foto! Njeri bel e lart, tjetri bel e poshte! Odeta nuk di cfare te beje, te shkoje lart e te degjoje idiotlleqet e Saliut, apo te hedhe syte poshte nga loqet e fishkura te Jarit.

   Reply to this comment
  • XIXA December 9, 23:31

   Kapterit duhet ti vije turp per veprime te tilla, duke ditur qe sali berishen e urrejne 80 % e shqipetareve. apo ky mustaqeliu don ti hedhe benzine zjarrit.

   Reply to this comment
 2. kanan tafili December 8, 21:34

  Sikur edhe 100 dekorata te jap kapterr jari , ti NUK i shpeton burgut o pleher …

  Reply to this comment
 3. Vëzhguesi F. December 8, 21:40

  Dekorimi i atij qe instaloi ne Shqiperi ideologjine shkaterruese,kriminalo- vrastare, mafioze dhe te korrupsionit, i atij qe perdhosi dhe denigroi Shqiperine dhe personalitetin e çdo shqiptari, qe dogji, vrau pas shpine dhe me kurthe, burgosi, shiti trojet shqiptare, atij me emrin me te urryer Sali Berisha, eshte jo vetem nje abuzim me detyren nga pseudokryetar i shtetit, nje spekullim i piste dhe amoral qe kryehet nga amoralet dhe sakatet me pushtet, por dhe nje karshillek i hapur ndaj atyre nenave shamizeza, bijte e te cileve jane viktime e ketij sozise se shemtuar te Adolf Hitlerit.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA December 8, 22:23

   Plotesisht dakord me ty i nderuari dhe i respektuari Miku im,
   Mbare Shqiperia i pa sot edhe nje here LIVE, Primitivet dhe Ordineret e Sali Pisqolles…!
   Por ajo qe nuk kishin pare shqiptaret qe nga 1944-tra, ishin FLAMUJT E ZINJ TE FASHIZMIT…. Ne mes te Tiranes…
   Nje Turp i madh per Kombin tone Antifashist!
   Le ta lene Flamurin e ISIS -it Paranojak dhe ja pafshin hajrin ata qe e bejne sehir!
   Demagogjia edhe Sharlatanizmi , F a s h i z m i, kane dale sheshit….
   T u r p, T u r p, 1000 here Turp…!
   Ata djem nenash qe i falen Atdheut jeten e tyre ne Lulen e rinise, po ta shihnin kete Skene, do rrotulloheshin ne varr…

   Reply to this comment
   • Tartufi December 9, 00:09

    Histori e nje turrme te skllaveruarish deri ne themel.
    Qesharaker ne jeten e tyre,prej te shtipurish pa meshire.
    Kjo eshte pjesa e llumit te ketij populli,qe eshte shume e madhe.
    Lamasher qe shperndajne dekorata,e qe marin dekoratat.
    Kjo ndyresi eshte fatkeqesia e ketij populli.

    Reply to this comment
   • Pellumb Zaimi December 9, 00:11

    Qehajaji dekoron beun . Ne fakt e meriton nje dekorate saliu. E meriton per nder e meriton. Kjo dekorate nuk e ka emrin “Flamuri Kombetar” por “Plumb ne lule te ballit “. Madje edhe kaq eshte pak.nKjo dekorate duhet te riemertohet ” Raketa ne lule te ballit “.Gjithnje pak jane dhe keto dekorata por skemi c’te bejme. Keto kemi tani per tani. Lexojeni ate frazen e Vezhguesit F ” …karshillek ndaj nenave shamizeza… ” dhe do te me jepni te drejte . Post scriptum/ E kam te paqarte miqte e mij komentues sesi nje kre shteti mund te dekoroje me flamurin e Kombit. Ku e gjen ky te drejten te paraqitet si perfaqesues i Flamurit te gjithe shqiptareve dmth i “Flamurit Kombetar”? Dhe per me teper te dekoroje me kete flamur te shenjte nje tradhetar per te pakten trecerekun e Shqiptareve ? Dekorata e Flamurit Kombetar nuk duhet te jete absolutisht ne duart e nje shtetari edhe ne rastin kur ky nuk eshte qehaja si Bujari ? Nderime!

    Reply to this comment
    • Komiti 3 December 9, 00:19

     Hiqjani nga duart dekoraten e Flamurit Kombetar nje partiaku te partise fashiste. Dakord me Pellumbin. Saliu meriton plumbat e nagantit tim ne LULE .

     Reply to this comment
     • Kuakuarakua December 9, 00:25

      Te jepet dekorata “Raketa ne lule te ballit”! Ha ha ha ha… Duhet te zhduket me rakete ky qelbes. Nuk duhet ti mbetet asnje shenje. Mire e ka Pellumbi ?

     • kukuvajkat December 9, 00:30

      Per saline duht te krijohej dekorata “Tritoli ne bythe”. Kete meriton por jam dakord dhe me te tjerat pervec flamurit Kombetar qe nuk duhej ti jepej kurre

    • titi December 9, 08:49

     Jo more Pllumb nuk dekoron qehajai beun,por komunisti president dekoron sekrekarin e partis qe ka raportuar me qindra nga shoket e tij dhe me pas ky karierist shkaterroi dhe vodhi Shqiperine.
     Ky kujtoi se sheqerja ja la Shqiperin si placke lufte qe tja ndante shpellareve.
     Dhe ky palo presidente e dekoron per gjithe keto shkaterrime ,vrasje dhe percarje qe ka bere ne kete vend.
     Poshterimi i radhes qe i behet ketij populli.
     Njera pale dekoron kriminelet e komunizmit,pala tjeter dekoron komunistet kriminel te ashtuquajtures demokraci.

     Reply to this comment
     • SABJA December 9, 19:18

      JA KU U CONE MIOPLLIKU I JOT OR “TIT”!NJE NGA MERITAT QE KA SALI KRIMI ME JARIN ESHTE SE KONTROBUAN PER REZIMIN E KOMONIZMIT,NDAJ EDHE FABRIKA QE I MONTOI E I HODHI NE VEPRIM I QUAJTI “BURRA SHTETI” EDHE PSE VRANE!SALI BERISHA KA QENE FASHIST I INFILTRUAR NE PARTINE E PUNES NDAJ EDHE SOT ESHTE MONUMENT E SKA BIRE KURVE QE TA FUSE NE BRUCE PASI GEZON STATUS TE VECANTE DHE PSE JO EDHE DYSHTETESI!KOMUNISTET OR RRYP MIRE KEQ BENE SHTET,NDERTUAN VEPRA,NUK KISHIN DALLIM NGA POPULLSIA ME PRIVILEGJE:KREJT E KUNDERTA NDODH SOT ME KETO VEMJE QE EDHE TI SI VIKTIME E RADHES AKOMA EDHE PSE KANE KALUAR 25 VJETE NUK E KE MARRE VESH SE KRYEKRIMI SHQIPETAR NUK KA NDJENJE KOMBETARE SI EDHE BASHKEPUNTORET E FASHIZMIT,QE NUK KA ASNJE LIDHJE ME KOMUNIZMIN,QE SI AI EDHE AI QE E FUTI NE LOJE JANE PJELLE E SISTEMIT QE SOT TRUMBETOJME ME TE MADHE SI DEMOKRACI POR QE NE FAKT ESHTE “SHKERDHATOKRACI”!NDAJ LUTEM BOLL ME ME KOMUNIZMIN KUR FASHIZMI ESHTE SHESHIT E DREJTON KETE VEND E NDIHMUAR NGA .MIQTE QE U BENE 25 VJET QE S’PO NA HEQIN GISHTIN NGA BYTHA!SHQIPERIA ESHTE BERE SOT PARAJSE E HAJDUTEVE E FERR I TE VARFERVE SE NE FUQI NUK ESHTE KOMUNIZMI POR FASHIZMI E KAPITALIZMI!

  • Kariz Matik December 9, 07:33

   C’mund te thone “vezhguesit me nje sy” per uljen kembekryq te Rames me vandalin Berishe, ne pervjetorin e instalimit te demokratures neokomuniste permes manipulimit te popullsise me “Levizjen e studenteve” te malokeve te moshes 30-40-vjecare???

   Po per vleresimet qe i beri Rama idhullit te tij kriminel ne kuvendin e Kosoves???

   Po per arrestimet e femijeve 5-vjecare per shkak se prinderit e papune dhe pa përkrahje ekonomike nuk mund te paguajne dot faturat e larta te energjise elektrike ???

   http://www.balkanweb.com/site/5-vjecarja-ne-qeli-edi-rama-monstruozitet-por-te-besh-politike-me-kete-cfare-eshte/

   Reply to this comment
 4. Aliu December 8, 21:41

  E dha urdherin Sala e zbatoi Nishani pa nishane.

  Reply to this comment
 5. Pensionisti December 8, 21:44

  Presidenti I leshit, o figure e deformuar fizikisht, moralisht.. Ti nuik je as kuklll kartoni e Jo me president… Ne kete dite te shemtuar shume, ne mungese te plote te qytetarise na Ben dekorim.. dhe per me teper ngaterron levizjen studentore idealet e pastra te lirise me qoftelargun, me mallkimin e demokracise ne kete Shqiperine tone, me ndyresiren Sali Berisha, qe ju shofte fara…

  Reply to this comment
 6. hahaha December 8, 21:48

  Parodi Sharlatanesh

  Reply to this comment
 7. LORA December 8, 21:51

  A ja kalon kjo shemtia e rrotes se jarit asaj te vetzgjedhjes president te mortjemadhit brekedhjere ne marsin e 1997-es,kur I tere vendi gjemonte nga krismat dhe kercitjet
  e flakeve te ferrit ?????
  Kolloqithje kodoshesh ekzemplare,,,,ne karriget qe paguajne taksat e shqiptareve,,,,vaj medet.

  Reply to this comment
 8. . December 8, 21:53

  Nishani ia kthen Berishes me motivin: Ndera ka nderen.Ti ma vune une ta vuna.
  Mos keqkuptohemi:Ti ma vune bithen mbi karrigen e presidentit.
  Une ta vuna flamurin mu ne bithen tande.
  Konkretisht Nishani dekoron Berishen per faljen e detit grekut.Merite e mshefet e jashtzakonshme personalitetit per merit te larte “Tradhetar i kombit”.

  Reply to this comment
 9. Treviso December 8, 22:04

  Ushtari qe po ruante bustin e diktatorit nga uliganet ne vitin 1990 sot po ai ngrehet dhe i dekuron keto uligane!

  Reply to this comment
 10. shqiptar sharri. December 8, 22:04

  ORE,SAKAT E I GJYMTUAR,EDHE I MADHI ZOT TE KA PARE SE CFAR NJERIU I PA NDER JE DHE HARBUT,DHE TE KA DENUAR E SAKATOSUR DHE TE KA LEN PER NISHAN TE QAMETIT ORE IDIOT.
  PO,cfare te mire i pruri sali berisha serbi,dhe musine kokolari kombit dhe shtetit apo cfar i prure ti sakat kty populli dhe te behesh kryetar?!!!Asgje ju,nuk i keni sjell popullit dhe shqipris,ju vetem dam e gjam i keni sjell kti populli dhe shqipris,prandaj mos thuaj se me motivacionin,PER NDERTIMIN E DHE PERPARIMIN E SHQIPRIS QE I BERI KY NJERI I NEVERITUR,DHE SE KY NAE PASKA BERE SHQIPRIN NE NATO,MOS E THUAJ ORE SAKAT,SE NE NATO SHQIPRIA ESHTE PRANUAR,ME KERKESAT E SERBVE DHE AMERIKANVE,QE SHQIPRIS NJIHERE TI SHKATROHET USHTRIA DHE TI SHITEN ARMET,DHE PASTAJ LE TE BEHET ANTARE E NATOS,PA USHTRI PA ARMATIME PA TANKSE PA TOPA,PA RAKETA,PRA VETEM ME NJI USHTRI ME AMBULLANCA DHE KAMION PER TRANSPORT NJERZVE.Pse,po mashtroni kombin se natoja na mbron neve edhe perate neve nuk na duhet ushtria?!Pse,more tradhtare rrenacak e mashtrus popullin e keni vere ne gjum se nuk kemi nevoi per ushtri te madhe si te enver hoxhs,po apo e shifni se putini i rusis nuk pyet per nato,more te poshter,e mori krimen,e mori nji te treten e ukraines,mori osetin dhe turqis menjihere ja vrau nja 30,puntor te transporteve mor pisa,dhe natoja e la ne mut turqin edhe pse turqia eshte mby 50,vite antare e natos,pse po mashtroni ore te poshter flliqsira si ti nishan i dynjas si sali serbi,dhe politikanet qer te djathte e te majte te gjith jeni hajna mashtrus dhe tradhtare te kombit.TURPI JU MBULOVTE TE GJITHVE JUVE,QE NGA MA I VOGLI KRYEKOMUNAR E DERI TEK TY NISHANLI,DHE SALI SERBI ME KRYESIN E PARTIS FASHISTE.

  Reply to this comment
 11. DRENICA E KUQE December 8, 22:11

  Per protesten e sotme, sigurisht, ose per djegien e Shqiperise ne ’97!

  DRENICA E KUQE!

  Reply to this comment
 12. Po,Po December 8, 22:14

  ÇFAR MUND TË PRESËSH TJETËR NGA NJË MARIONETË NË DUART E BANDITIT

  SALUSHOVIÇ VIÇIDOLOVIÇ BERISHOVIÇI ?! ËSHTË VETËM NJË SHPËRBLIM I

  VOGËL , PËR NDERIN QË I BËRI ,DUKE E KATAPULTUAR , NGA NJË KAPTER

  USHTRIE , NË PRESIDENT TË REPUBLIKËS . KY ËSHTË KONCEPTI QË KËTA

  MONSTRA KANË PËR SHTETIN .

  Reply to this comment
 13. petraq December 8, 22:26

  nishani ja shperblen se ai saliu e ka vene president.sa per popullin dihet qe nishani dhe saliu jane sherbetor te kolaboracionisteve me nazi fashizmin kershtu qe e duan popullin pa vesh e pa goje.

  Reply to this comment
 14. hahaha December 8, 22:26

  shtet legenash ,
  se ne nji shtet tjeter i kishin cu ne fund te detit jo kta po gjithe pederat e asaj bote .
  nji tufe shkerdhatash mbajn peng jeten e 3 miljon shqiptareve te cilet shetisin e kerkojn azile neper bote si cigane .
  mblidhi mer Brenda nji nate me ushtri e pastro kombin nga antishqiptaret ,
  o b..q.. pushtetare

  Reply to this comment
 15. Shkerdheni i Saliut December 8, 22:41

  Kjo eshte Shqiperia Sot, nje kapter Sakat nga Trute dhe Fiziku dekoron tutorin, e tij armiku i betuar, kriminelin dhe agjentin SERB. Lartesim ne groposje te Shqiperise dhe te shqiptareve, burgu e pret kete Kriminel bajge dhe legen, cfaredo dokorate te marre nga nje sakat eshte e paligjeshme. Po kriminelin Azem qe shkoi per lesh, perse nuk e dekoron, jep edhe ndonje dekoratae per Shkerdhenin dhe daje Fazllicin, o Jar Cari.

  Reply to this comment
 16. irsa December 8, 22:43

  Po si s’u gjend nje dore t’ia numeroj ketyre mu ne balle! Qerrohu qenef mos qelb flamurin e shqiptareve!

  Reply to this comment
 17. Shqiperi e madhe December 8, 22:49

  Turp turp turp Sali Serbi do plumbin ne ball

  Reply to this comment
 18. Arber December 8, 22:55

  Qeni dekoron te Zotin qe e beri President, por asnje Urdher nuk ia shlyen duart e gjakosura kryekriminelit dhe kryehajdutit Sali Berisha!

  Reply to this comment
 19. demo December 8, 23:09

  C`keni me Jarin?Ai pershesh po ha!

  Reply to this comment
 20. dolce&jari December 8, 23:49

  Prositua nderon Prostitorin!

  Reply to this comment
 21. vendaliu December 8, 23:52

  C’JANE KETO QE PO SHOHIM DHE DEGJOJME !! ESHTE PER TE VENE KUJEN , NJOLLOSET FLAMURI I LARE ME GJAK NE GJOKSIN E GJAKSORIT ME TE PASHPIRT , QE KA PARE HISTORIA !! O ZOT VERE DORE TI PER SHQIPERINE , SE POLITIKANET KANE MARRE FUND NE KETE VEND !! CMENDURIIIIIIIIII !!!!!!!!

  Reply to this comment
 22. gjermani i fundit December 9, 00:44

  Kaligula beri konsull kalin e vet, cyryku dekoroi cyrykun per merita cyryklleku, harram urdhrin e Flamurit atij qe vetem flamurit nuk i sherbeu asnjehere.

  Reply to this comment
 23. alphade December 9, 00:46

  Ky palomut presidenti nuk di cka ben ! Iu kane errurr syte nga mllefi prandaj eshte futur
  ne rrugen e marrezive.!! E gjithe banda e PD eshtengritur ne kembe jo sepse u ”dhimbset”
  populli, por duan me cdo kusht te mbrojne plakun e shemtuar Mere, permjerrsin ne breke,
  shemtiren e shemtirave, vrasesin e shqiptareve te pafajshem, hajnin e kriminelin me te
  pashpirt….! Monstren dhe ”Drakulen Shqiptare” . Nuk varet nga dekoratat e nje palo pre-
  sidenti fati i nje katili qe pergjate 25 vjeteve ka mbjelle ne Shqiperi vetem zi , vrasje,grabi-
  tje,hajni,. Mbi kete kopuk te Vicidolit rendon nje mal Tomorri me krime. Dekoratat qe i ka
  dhene uloku president do ja heqe populli ketij shpirtziu e ogurziu. Ky eshte dhe mbetet
  perpos ketyre TRADHETARI E ATDHESHITESI ME I MADH I POPULLIT E KOMBIT SHQIPTAR.!

  Reply to this comment
 24. tropojani December 9, 00:59

  Po çfare turpi te dekorosh nje njeri si Saliu qe vetem te zeza i ka sjelle shqipnise .Turp ,turp per presidentin tone. Ku ishin studentet e 90 qe bene levizjen dhjetorit 90 apo i ka derguar Saliu ne azil siç ka bere me Izetin bodigardin e tij qe tani thote me mire te kisha ruej dhite se Saliun.

  Reply to this comment
 25. Kris 1 December 9, 01:59

  Dekoraten mire e dhe ,
  e vare mu ne Hale

  Reply to this comment
 26. cilieta December 9, 02:05

  Kapterri dekoron komandantin e toges.

  Reply to this comment
 27. fanol bardhi December 9, 02:08

  Kur nderon i q’nderuari

  Reply to this comment
 28. mirel December 9, 02:41

  Si duket e kishin vene me bast per Bunkerin:
  Nishani- “Po e dogje, te jap decorate.”
  Berisha- ” Per nje bunker!? Une po te dua djeg gjithe Shqiperine. “

  Reply to this comment
 29. Aleksander THANA December 9, 02:48

  Nje i papergjegjshem dhe nje i pergjegjshem qe duhej te ishte pergjigjur e duhet te pergjigjet per gjithe krimet e tradhetine antikombetare.

  Reply to this comment
 30. D O K L E A T I December 9, 03:06

  Zoti Bujar Ni shani,
  Kur do vish te me dekorosh edhe qenin tim. Me teper shperndave Veri dekorata sesa ke vota. Me keto dekorata ini duke pere cirkuse. Pi ju ndane edhe ish shpijuneve dhe per qellime politike.
  PO JU NDAN DEKORATA MALESOREVE TAMAN SI DIKUR KRALJ NIKOLLA.
  ” Ajde Malisore u moje dvorove”
  Po cfar merite ka ky plak i cmendur, a vetem se te beri ty president, dhe Shqiperine e beri shtet islamik. Taman e ke gjete diten kur e dekoron, kur na kritikon BE dhe SHBA per sjellje shtazarake ku udheheqes eshte Sali Berisha

  Reply to this comment
 31. Shqipe December 9, 03:36

  Per flamurin e zi qe Sala ngriti sot nje mes te Tiranes, besoj e ka fjalen musttaqemuti.

  Reply to this comment
 32. Darvin Popa December 9, 04:24

  Nji dore kriminelesh e mbajne peng SHqiperine,gjejne shesh dhe bejne qef,kjo tregon se “KRYEMINISTRIA” digjet ,ne anen tjeter “kurvat”krihen ,ku eshte qendrimi prokuror,LLalles apo edhe ky ushtar I HAXHI QAMILIT eshte ,prandaj populli te kerkoje vete me referendum qe te behet REFORMA NE DREJTESI ,dhe tia u shofim trimerine ketyre CUBAVE te shqupit ,me vone.

  Reply to this comment
 33. rudi December 9, 04:43

  sipas disa burimeve jo fort te besueshme ne daten 14mars 2016 k.l.d.Do dekoroje jarin nismetari esht gjin gjoni per kontribute madhore jo si president por si ish minister i brendeshem qe zbertheu ne detaje ceshtjen orgocka si dhe do ti dhurohet nje ore dore floriri po nga nismetari per kontribute ndaj rikthimit ne detyre te gjonit!

  Reply to this comment
 34. jari turpi i kombit December 9, 07:13

  ik o sakat shqupi se i ke ditet e numeruara hale -jashqitje -sakat

  Reply to this comment
 35. fteri December 9, 07:46

  Kohe tradhtaresh dhe zagaresh hijenat lepijne njera tjetren ne kohe rreziku per ti dhene zemer ne shkyerjen e prese ,shqiperia eshte nje pre e hijenes S.Berisha ,dhe nje shesh betejash ,shkrumbi barbare per 24 vjeçaet .Dhe nje triumf lavdishem ne veshtrimin e Nishanit Sakat nga trupi dhe koka qe dekoron S.Berishen ,krimineli ,kriminelin.######

  Reply to this comment
 36. Moza December 9, 07:48

  Kukudhi dekoron lugatin

  Reply to this comment
 37. Pomerpo December 9, 08:02

  Jar-Sakati i shtoi vehtes edhe nje cilesi tjeter: TRADHETAR!!!
  Me kete veprim ai perdhosi FLAMURIN KOMBETAR.
  Turp per faren qe ka hedh i ati, s’paska qene fare por hire gjize.

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 11:45

   Hirre gjize po na, e ka bere zap faren e shqiptarit.
   Ne jemi vetem per llafe kot.
   Mire te dale ndonje serb, turk a grek te na vere para te shqyejme njeri tjetrin, vetem per kaq jemi te zote.

   Reply to this comment
 38. Kusaxhe December 9, 14:57

  Sales i takon ,per arsye se eshte nga te vetmit qe shkaterroj. vendin bravo president ………..

  Reply to this comment
 39. Tomorri December 9, 15:54

  Nuk po e kuptojme se çfar do me ky popull.A ka tradheti me te madhe,ja ku e kini te servirur nga kapter Nishanlliu.Pse neve presim per shqiperi ne Europe,me ke me kete mender president.Lista e krimeve te Saliut ka kapur numerin 260 e ca krime te tera per ndjekje penale nga gjykata e krimeve te renda,por ja se çfar i servir popullit shqiptar ky moster i veçante ne llojin e tije.Jam i bindur dhe mbetem me shprese se dita qe do te gjykohesh edhe ti Nishani pa tjeter qe do te vije.Gadafi ne kohen e tije ka deklaruare:Per mua nuk egziston gjykate ne bote te me gjykoje,ky raste ka qene kur ne Itali ju ngrite nje kamping madheshtor me disa hareme ,por e verteta nuk vonoi dhe perfundimi dihet,prandaj te themi edhe ty Nishanlli kujdes se e ke marre shume kaluare.

  Reply to this comment
 40. i ri December 9, 16:19

  SANCO PANCA ,DEKORON ROSINANTIN,,,,, ,,dhe komedia vijon,,,,,,,,,,!

  Reply to this comment
 41. tirona December 9, 18:15

  Nishani e paska humbur fare toruan ,ka ngateruar protesten e 90 me te djeshmen… Berisha shetiste me fiatin e sigurimit kur u hodh busti I enver hoxhes ,por nuk mungoj dje tek bunkeri sepse mendoj qe mund te beheshe dicka e madhe qe do te sfumonte 8 dhjetorin e 90 tes ….Berisha dhe shume te tjere duhet te ishin tek qyteti studenti ate dite dhe te nderohej I gjithe ai brez heronjsh qe ndryshuan historine e ketij vendi….
  I shihja ( Bashen me Berishen ) tek rrinin e sodisnin ata te rinj qe luftonin me bunkerin me idene se po luftonin komunizmin dhe mendoja pse pikerisht tani kur ballkani eshte kaq i trazuar PD kerkon shkaterrim….??? Kush nga ata djem dhe vajza qe luftonin dje me bunkerin kane vuajtur periudhen e komunizmit qe ndjehen kaq te provokuar nga bunkeri ..? Kush nga drejtuesit e PD ndjehet I provokuar nga bunkeri kur asnje nga drejtuesit nuk ka qene ne fillimet e levizjes studentore.?? E vetmja merite qe ka berisha eshte eleminimi nje nga nje heronjve te 90 duke pas parasysh dhe eleminimin dhe te Mesila Dodes se fundmi ..Nuk e di dhe sa kohe do I duhet Shqipetareve te fllakin tej naivitetin dhe ndjenjen e prijsit qe prin kopen… Kush ishte qellimi I protestes gjendja ekonomike e njerezve apo lufta kunder komunizmit …? ?? Apo destabilizimi i vendit qe i shkon per shtat Serbve dhe Rusve ..???
  Sa shqetesuese aq dhe qesharak ky nderim i Berishes nga Nishani…!!!

  Reply to this comment
 42. jani doktori December 9, 19:35

  Kllaunet besnik te draper çekanit dekorojne njeri tjetrin me rastin shkatrrimit te vendit tone.Bota po tallet me shqiptaret te cilet kane ne krye te vendit nje pesident daum,dhe nje krye opozitar shkatrrimtare,dhe nje qeveri te pa fuqishme per te vene drejtesin ne vend.

  Reply to this comment
 43. Guri December 9, 19:56

  Presidenti nderon antishqiptarin me te madh, qe shkaterroi Shqiperine. Jane te gjithe te nje kallepi.

  Reply to this comment
 44. DRENICA E KUQE December 9, 20:33

  Nuk jane tradhtaret per t’u dekoruar, o “Presodent” mjeran!… Me mire do ishte t’i dekoroje gomaret qe e ndihmuan bartjen e armeve per luften e UÇK! Nuk i sojnisin korbat pendlat e shqiponjes!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 45. KORÇARI December 9, 23:22

  Doli SHURRA DHE DEKOROI MUTIN

  Reply to this comment
 46. Z/Kallami December 9, 23:35

  Berisha i shtrine duart Yzmeqarit te vet:
  Ku je moj harrushe Malit,na nderove me qendrimet drastike ne favor te stanit demokratik.
  Ishe dasht te kisha vue ma heret ne ate karrige.Po nuk prishe fort pune mbasi je ne kohen ma strategjike ne detyre.Te cilen po e kryen me “largpamesi” e me plot “krenari”.
  Kjo vertetohet edhe nga diplomacite e huaja.Si nji President adapt per qendrim disekuilibri ne maje te karriges presidenciale.Nji president cirku i vertet.

  Reply to this comment
 47. Preng Pjetri December 10, 05:29

  Nuk e pranon ungjilli.
  Nuk e thote kurani.
  E firmos Nishani.
  Te shpallet shejt shejtani!!

  Reply to this comment
 48. Mark uk December 10, 07:55

  Sido te thuhet nga nestalgjiket ne histori ngelin.Ahmet Zogu,Enver Hoxha e Sali Berisha.Nuk eshte e nevojshme te flitet se per cfar.Kto i dine edhe femijet tashme.

  Reply to this comment
 49. koco December 10, 09:46

  Shume me vend ” Shenjtor ” ky djall Nishani shpall vet Monstren vet Shejtanin ?!Turp per faqe te zeze . pune banditesh koka e krimit shteteror .

  Reply to this comment
 50. fteri December 12, 18:33

  Per here te pare jam dakoret ;Largoje dy judet nga ENVERI dhe je ne rregull Mark Uku !.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim