Nishani: Shkarkimi i Zana Xhukës, ndërhyrje në kompetencat e mia

February 24, 2014 13:24

Nishani: Shkarkimi i Zana Xhukës, ndërhyrje në kompetencat e mia

Presidenti Nishani thotë se maxhoranca shkeli Kushtetutën në rastin e shkarkimit të kryeinspektores së ILDKP-së, Zana Xhuka. Në një intervistë për “Panoramën”, Nishani e ka cilësuar shkarkimin e Xhukës is ndërhyrje në kompetencat e kreut të shtetit dhe shton se për këtë do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese.

Nishani siguron se sa u përket emërimeve diplomatike, si s’ka ndërmend të “bëhet pjesë e kulisave politike”e ndërkaq ka dhe një këshillë për opozitën, që betejat politike të bëhen në parlament dhe jo jashtë tij.

 

 

February 24, 2014 13:24
Komento

35 Komente

 1. Naftetar Vjeter February 24, 13:28

  Shporreni kete vasal e sahan lepires nje sahat e me pare se vec penges eshte ky dhe te gjithe keta tipa qe u binden urdherave te partise dhe mbrojen te korruptuarit.

  Reply to this comment
 2. Horri i Bulevardit February 24, 13:46

  Kete rradhe jam shume dakort me kapterrin president, se mazhorancame numrat qe votuesit i dhane, duhej qe shkarkimin e pare ta bente ne presidence, per paaftesi te dukshme te kreut te shtetit, per njeanshmeri partiake te kreut te shtetit, per strehues te figurave te krimit ne presidence.
  Ka te drejte kapterri president.

  Reply to this comment
 3. SeVret Katovica February 24, 13:47

  Nishani ka te ‘drejte’ sikur te kishim shtet.
  Jam shume kurjoz te di se kur do integrohemi ,kur e ka vendosur Katovica.Duhet pyetur ‘filozof’ pellumbi.

  Reply to this comment
 4. TJ February 24, 13:50

  Jo vetem Nishanin.Filloni me Berishen dhe familjen e tij.Familje kriminelesh.

  Reply to this comment
 5. Tomorri February 24, 14:00

  O kapter te mungon vetem helmeta ,por çe do se nuk e ben dote vezene e atij qe i ngjanti o Nishanlli.

  Reply to this comment
 6. SHBA-BE February 24, 14:05

  NE SHQYPNI PIRATI SALI BERISHA U BE PAPE, KY PRESIDENT FLET PER LIGJSHMERI.

  ILDKP-ja po te ishte ligjore do te kishte nxjerre deri tani nga furra ca petlla te nxehta te pasurimit galopant te pushtetareve mafioze albaneze. Por Zana Xhuka eshte caktuar ne ate post per te ngrohur VEZET e pasurise se mafiozeve me pushtet dhe jo per t’i deklaruar ato, ne menyre qe keto VEZE te transformoheshin me pas ne llogari bankare ne Zvicer e Qipro, ne vila lluksoze e fuoristrada miliarderesh, pse jo ca LEKA per median servile dhe per tollova elektorale. Prandaj edhe Bujar Nishani me mire te mos ndjehet per ligjshmeri, atje ku ligjshmeria eshte shpallur qe nga Koha e Qepes e Enver Hoxhes si ARMIKU i Kllases.

  Reply to this comment
 7. b.kanani February 24, 14:12

  Ka te drejt gjysmagjeli se shkarkimi fillon nga ai dhe pastaj me te tjeret.Eshte pak e rend per opinionin kombetare dhe nderkombetare por ky gjysmagjel e ka hallall te shkarkohet se ka bere plote marrezira qekurse ka marre presidencen.Tani une nuk di ti rreshtoje por keta gazetaret qe kane ndjekur duhet tja rreshtojne dhe tja percjellin parlamentit per shkarkim se ky njeri nuk qendron me larte se presidenti i junakovic i ukrahines,ky po i tha berisha ndonje urdher te bene gjemen keshtu qe per te mos shkuar deri atje duhet hequr nje sahat e me pare.

  Reply to this comment
 8. mergimtari fv February 24, 14:52

  Pjeter memecit i erdhi goja !!!! mazhorancen e ka zene semundja e skorbutit qe po e merr per dore ky antikapat mental e fizik , mjere atyre fakireve qe votuan me shprese per ndryshim qe po u mblidhet lemshi i drejtesise ne fyt .

  Reply to this comment
 9. drejtesia February 24, 15:55

  O moj Shqyni e mjera Shqypni, kush t’ka qit me krye n’hi.

  Reply to this comment
 10. LORA February 24, 15:56

  Jaro i preve kangjellat mo?????? Ja si kangjellave te tua, ta kane prere faturen shqiptaret ty.
  Po te ishe ca me i holle nga mendja,(se nga te tjerat nuk flitet mo) do te ikje vete nga Presidenca.Meqe mendjen ja ke lene peng brekedhjerit te historise,,,,s’kemi c’te bejme ,,,do te marrim me “shqelma”,,,,,,si zana xhuken. TUNG.

  Reply to this comment
 11. Tomorri February 24, 16:37

  Po si del hapu fare more idjot i lindur se je vetem partiak dhe aspak president i unitetit kombtar,po as kaq nuk ta pret mendja mor kllire e Sali Berishes.Po tek e fundit ti je zgjedhur nga parlamenti dhe nuk je mbi parlamentin mor kllire,po edhe kete nuk e kupton,po ben gjasme si autoritar ,pika kur nuk te bie edhe ne tjetren me mire djepja thate se shejtani brenda.Po behu burre more nje here mor karagjoz njeri se president kurre se ke qene dhe se je.Kete shqiptaret e dine mire qe jane pa president se ashtu i ka katranosur punet kremineli,por prisni edhe pak dhe kjo pune do zere karar o per mire ose te hesfelte te veje,me nuk durohet gjithnje me tensione dhe nen hyqmin e tradhetareve te lindur dhe rritur ne PPSH.

  Reply to this comment
 12. Mark UK February 24, 17:14

  **************************************************************************************************
  **************************************************************************************************

  …. “Shqiperia ne RREZIK” !

  …. Z.Rama, Ju nuk mund te drejtoni Shqiperine nese nuk shkarkon urgjentisht:

  -Presidentin (kukull i varur nga Krimieli Sali Bisha)
  -Krye-Prokurorin Llalla (vegel komanduse i Sali Bishes)

  ****************************************************************************************************
  ****************************************************************************************************

  Reply to this comment
 13. dajti February 24, 17:24

  Ky lloj shvejku duhet shkarkuar i pari se na e neveriti ekranin kur del.

  Reply to this comment
 14. Loku February 24, 17:26

  Ore ky sakati i lutet perdit Berishes qe te jap dorheqjen po maloku se len me ik se don me e bo kurban qe te boj na nji rumuj masanaj.

  Reply to this comment
 15. Eli February 24, 17:32

  E rraf Berisha ne shpulla.cope Cari.

  Reply to this comment
 16. MARKO February 24, 17:42

  Mos futni duart ” ne kompetencat e Jari magjarit.

  Reply to this comment
 17. Aedinse February 24, 17:45

  Kur s’ke fuqi me pjerdh ti s’do mend qe do pjerdhin te tjeret se ai qe dhiste ne ven tat o bo per tu dhi per vehte

  Reply to this comment
 18. Jozi February 24, 17:48

  O SHPIRTI IM TI JE PER TE SHTRUAR NE SPITAL SE TANI TE KA KAPUR TAMAM

  Reply to this comment
 19. banis February 24, 18:00

  Kete radhe e vertetoj se eshte nje kapter i vertete i saliut

  Reply to this comment
 20. Marin Gashi February 24, 18:09

  Perderisa Edi rama nuk korigjon deformimet qe beri me Sali Berishem ne vitin 2008, kurre nuk ka per te patur qetesi Shqiperia; iku dora e djathte, vepron e majta.

  Reply to this comment
 21. eni February 24, 18:42

  Ky eshte presidenti qe ankohet per cdo gje!!!

  Reply to this comment
 22. strano February 24, 18:44

  Ky Tipi qe kemi per mender president jo vetem qe eshte nje vegel ne dore te Familjes mafioze Berisha por edhe nje i paafte fizik dhe mendor. Ky turperon vendin dhe shoqerine tone edhe nga keto pozita te ulta ku na coi hajduti dhe krimineli me i madh qe ka pasur ky komb Sali Bajg Berisha. Shporreni Jar musteqen nga ai post dhe vini nje…qofte edhe Agron Llakajn.

  Reply to this comment
 23. SADIKU February 24, 18:47

  TI shoku President je ba shume qesharak.TI duhet shkarkuar nji ore e sa me pare nga ky pushtet.Ku e njeh TI pushtetuten more zotni? TI je nji leve dhe shembelltyre e shemtuar e
  SALI BERISHESqe duhet te zhdukesh nga ajo karrike.TY DUHET TE VIJE TURP PER ATO QE FLET DHE POSTIN QE MBAN DUKE PERFAQESUAR SHTETIN.

  Reply to this comment
 24. Anderson February 24, 19:07

  President prej lecke, Jari K..i

  Reply to this comment
 25. titani February 24, 20:23

  IK more mustaqe mi. po kaq legen paske qene.tu ka thare truri ,siq tu ka thare dora.horr.

  Reply to this comment
 26. Pëllumb zaimi February 24, 22:15

  Nuk e mora vesh ku i kanë nderhyrë këtij: në kompetenca apo në mustaqe? O tê lërë kompetencat o mustaqet!? Nuk i mban dot të dyja një ulok i urdheruar nga nje shpellar malok (jo malësor)!?

  Reply to this comment
 27. Malo February 24, 22:33

  Ky i mjer eshte jo vetem injorant por edhe servil i perkushtuar te partia. Si i tille ky edhe do te ngelet si presidennti me i pa nevojshem per vendin tone. Prandaj ne vend qe te rregulloje imazhin kerkon qe te tregoje te fortin. E vemje alternatyive e pozites eshte qe ta dergoje ne shtepi, dhe te zgjedhe nje president te denje.

  Reply to this comment
 28. Bilal camurri February 24, 23:03

  Hedh budalli nje gur ne lume…

  Reply to this comment
 29. Adrian February 25, 00:14

  pershtatje nga bejtet e Sefer Dajes

  Ty mor Bujar qi te ka hum luga
  ene punet i merr me ngadale
  Ty ka pas me te hum ene cuka
  Por shyqyr qi e ke ner shale

  Reply to this comment
 30. ali February 25, 03:12

  A i keni lene me kopetenca ketij mustaqemuti ! Nxirreni zvarre nga presidenca kete
  bicimsez qe nuk vlen as per prtier te presidences ! Kujton se me nje te dhene dore
  e pershendetje te ndinje autoriteti nderkombetar dhe krekosesh si macoku maje
  kotecit ! Kudo qe te shkosh e cilindo qe te takosh Ti perseri mbetesh nje pleh , nje
  marionete e ndyre ne duart e nje skizofreni qe urrehet nga i gjithe populli !
  Ti zoti president cilet interesa mbron ? Interesat e popullit apo te nje deliranti qe
  nga pleqeria i shpeton shurra neper breke ? Ti je nje fanatik i ndyre i nje partia ,pran-
  daj duhet te lipsesh nje ore e me pare nga i vend ! Qenja jote ne ate vend i vene me
  diktatin e nje njeriu te vetem e shnderon ate vend te shenjte !

  Reply to this comment
 31. Jozi February 25, 06:08

  debil

  Reply to this comment
 32. patrik February 25, 09:12

  …qenie absurde!!!

  Reply to this comment
 33. Lexuesi. February 25, 22:59

  Ky vigan liberator/ fatet tona i ka ne dore/me mendjen e tij te ndritur/ ne krye te vendit eshte ngjitur.Do t’i sherbeje Saliberages/ si ne kohen e perralles/ se kujton qe njerzit hane bar/si gomari qe pellet ne are/qe ngre veshet dhe tund bishtin/kur Maliqi shkel mbi ligjin.Kompetencat ia kane shkelur/sepse Xhuken ia kane hequr/dhe tani do te dalin ares/pasurite e fshehura te Saliberages./pasurite e Xenit edhe te Gites/te klanit dhe piramides.Tek buzeqesh mustaqeliu/ duket si dertimen, i ziu/por dhe ky ka fajet e veta/eshte perlyer ne pune te fshehta/here per vete,here per te tjere/eshte qelbur dhe mban ere/me gjyqtare dhe ambasadore/ben shume prapesi ne kupole.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*