Nishani flet me gjuhën e opozitës: Të shembim bunkerët e krimit dhe korrupsionit

March 16, 2015 12:47

Nishani flet me gjuhën e opozitës: Të shembim bunkerët e krimit dhe korrupsionit

Presidenti Bujar Nishani ka qenë i vetmi që nuk ka folur deri në sot, pas akuzave se kryeparlamentari Ilir Meta ka urdhëruar vrasjen e dy deputetëve.

Kjo, edhe pse është presidenti i vendit.

Ai e ka bërë këtë gjë, me rastin e 24-vjetorit të Partneritetit ShBA-Shqipëri.

Vetëm se, Nishani ka folur me gjuhën e opozitës.

Shqiptarët larguan tiranët e diktaturës.

Sfida jonë është të shembim bunkerët e korrupsionit dhe krimit, bunkerët e rinj që që vendosen kundër popullit dhe partnerëve strategjikë…”, ka thënë Nishani.

March 16, 2015 12:47
Komento

15 Komente

 1. Emigrant March 16, 12:56

  I ke mare leje shefit kur flet se ne rast se ka njeri te inkriminuar ne ate parlament eshte shefi yt Berisha dhe kryeatri de jure i Partise tende Basha.

  Reply to this comment
 2. Ar March 16, 12:56

  Kerkoni doreheqjen e Nishanit!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 16, 13:39

   Frazeologji pa mustaqe e Nishanit. Frazeologjia tregon mungesë idesh dhe mendimi. Frazeologjia është e ngjajshme me një burrë të ri që s’ka asnjë qime në mjekër ose shkurt “qose”. Aq më tepër kur është e stërkopjuar nga të tjerët. Dita bën gabim që vetëm për hir të qënies president i boton Jarit, lecka të tilla frazeologjike! Tung!

   Reply to this comment
 3. Marenglen March 16, 13:13

  Koqe gomari!

  Reply to this comment
 4. Naftetari March 16, 13:27

  Bunkeri i korrupsionit dhe krimit duhet te filloje te shembet nga presidenca qe mban njeanshmeri politike ne veprimet e tije.

  Reply to this comment
 5. Goni me March 16, 13:42

  Te mbash te tille karikatura ne krye te vendit,tregon se ne si popullnuk jemi aspak te emancipuar,por vuajme pasojat e diktatures si mentalitet.Dhe pikerishtene kete linje,pra mentaliteti ne nuk kemi ndryshuar fare.Ne nuk na vjen turp qe populli yne perfaqesohet me nishanera ne nukperfaqesojne as veten e tyre e jo me popullin.Prandaj populli shqiptar ka akomaprobleme me vehten qe duhen ndrequr,pastaj te synoje tu bashkohet kombeve te tjera.Duhet LEVIZJE!

  Reply to this comment
 6. tirona March 16, 13:50

  PD deklaron se nuk ka besim tek drejtesia do te thote se nuk ka besim as te Presidenti Nishani qe eshte qe eshte ne krye te drejtesine ..
  Si ka mundesi qe Presidentit tone nuk i ben pershtypje ky deklarim i PD qe ne nje far menyre i thot presidentit qe je person pa autoritet dhe integritet per te qene ne krye te shtetit…
  PS duhet te kerkoj me force shkarkimin e Presidentit (ne respekt te pretendimit te opozites ) si e vetmja menyre per te vendosur autoritetin e Drejtesise….
  Un do te deshiroja qe ne seancen e radhes parlamenti ta kete ne rendin e dites shkarkimin e Presidentit dhe me siguri qe PD do e perkrah kete vendim sepse sic thone ata e kane humbur besimin te drejtesia…..

  Reply to this comment
 7. pro.... March 16, 14:12

  ..nuk i duhet bere publicitet askujt..jeta eshte e veshtire dhe vetem ata qe merren me politike i kane xhepat plot…dekriminalizimi eshte nje flale boshe qe pelcet pa zhurme sa del nga goja e nje politikani…Ja pyeteni Nishanin ç’fare kupton nga frazat qe nxjerr nga goja…Politika jone ka qene abstrakte keto vite demokraci

  Reply to this comment
 8. DRENICA E KUQE March 16, 14:37

  Bunkeret kane sherbyer per mbrojtjen e Shqiperise, o derri nishangji! Poshte Nishani, Sala, Luli e Isa ne Prishtine!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 9. LOVE March 16, 14:45

  Andej nga Katari si te shkoi vizita ty shoku Jari ?
  morem vesh qe babi i Emirit te Katarit mori dekoraten me te larte nga shteti shqiptar
  qe zakonisht u jepet njerzve qe kane kontribute te shquara ne shtetin tone
  une dyshoj qe baba i Emirit te dije nga bie Skiperia ,po dhe ti faj s’ke …dikujt i duhen dhene ato dekorata …shqiptare qe shquhen per sherbime ndaj atdheut nuk kemi …
  Dinjiteti i Kombit eshte Refugjat …..
  pra ta marri kush mund …fakt eshte qe Europa ju ka mbyll dyert dhe buxhetin dhe tani ju kane ngelur callmat e palara per ca lek ,por fakt eshte dhe qe andej nuk kontrollohen llogarite e parave ,as emrat e kujt i depoziton …
  u bete ca si shume ju pusht etaret tane qe bridhni andej
  Qe jeni katandisur si lypsare kete e dime te gjithe ,po dekoratat ju bejne dhe qesharak
  Nejse ju dhe palaco jeni ….dhe kjo deklarata e …tiraneve te diktatures e thene nga ty
  te ben me shume palaco 🙂

  Reply to this comment
 10. Moni March 16, 14:45

  Po mbase Nishani nuk jeton ne Shqiperi, ose nuk e quan veten president te saj qe flet si i jashtem i cili, nuk mban asnje pergjegjesi cfare ndodh ,e Shqiperi, ose qe nuk do t’ja dije per c’ka ndodh.

  Reply to this comment
 11. miroo March 16, 17:33

  nuk shembet krimi me nje kembe e me nje dore, duhesh te jesh sakllam e prap ha debat.

  Reply to this comment
 12. ss March 16, 17:33

  E kemi thene per Jarin nje cop hajvan eshte Samarin me dekorata e ka shkarkuar ne Katari Pa lere se politikanet e sotem jane per tu ngren mamat ne gur zmeril qe te marin formen e politikanit

  Reply to this comment
 13. max March 16, 18:00

  Kur flet dhe ky per korrupsion qe e kupton dhe shfrytezon detyren e presidentit vetem si mundesi per te xhvatur pronat,sic beri me favorizimin e aktit normativ ku flaku qindra familje ne rruge per te marre shtepite per vete. Ku eshte ndryshimi nga ligji komunist per shpronesim o rob me shume flamure?

  Reply to this comment
 14. ismeti March 17, 08:36

  ky gomar asht i pari qe duhet te largohet nga politika se bashku me malokun saloviq

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*