Nishani kopjon fjalorin e Berishës: Shitja e votave, masive pas 2013-s

June 5, 2015 20:20

Nishani kopjon fjalorin e Berishës: Shitja e votave, masive pas 2013-s

Presidenti Bujar Nishani ka filluar tashmë të dalë hapur duke folur me zërin e ish-partisë së tij.

Gjatë një interviste televizive në Vizion Plus, Bujar Nishani ka lëshuar një deklaratë që nuk dallon shumë nga ato që dëgjohen përditë në konferencat e eksponentëve të PD-së. Ai është shprehur se shitja e votave është bërë masive pas vitit 2013, kur në pushtet erdhi e majta.

“Nuk mund te them se vetëm 2013, edhe para 2013 por nuk ka qene ky fenomen kaq i shtuar dhe kaq evident gati, gati publik. Ka ardhur duke humbur relacioni korrekt dhe normal midis klasës politike në tërësi”, thotë Nishani.

 

 

June 5, 2015 20:20
Komento

1 Koment

  1. sopiqoti June 5, 23:05

    Kur ndigjova presidentin tone te nderuar te na trejtohet ne qytetareve,votusve me keshillen :.”…qytetar !mos shisni voten..” e ndjeva veten shume te ofenduar.Pse aq poshte kemi rene?ne kete gjendje eshte katandisur shoqeria e jone?Me eshte dukur sikur presidenti po na thote: “e,ju shqiptare mos shisni trupin” se pse vota eshte e shenjte.Sa poshte ka rene ky presidenti yne;nuk eshte i afte t’u drejtohet qytetareve te tij per probleme madhore POR per fenomenin e vjedhjes e te shitjes.P I K A.!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim