Nishani kthen për rishqyrtim Ligjin e Turizmit: Ka paqartësi me pronat në proces gjyqësor

August 10, 2015 11:08

Nishani kthen për rishqyrtim Ligjin e Turizmit: Ka paqartësi me pronat në proces gjyqësor

Presidenti Bujar Nishani kthen për rishqyrtim në Parlament ligjin e miratuar në seancën e fundit parlamentare “Për Turizmin”.

Në relacionin që i ka dërguar kuvendit së bashku me dekretin, kreu i shtetit shprehet se “Ligji ka paqartësi edhe në rastet, kur prona e konsideruar shtetërore është de facto pronë e një pronari, që pret të ekzekutojë një vendim përfundimtar, apo është në procese gjyqësore deri në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut si rezultat i abuzimit të autoriteteve shtetërore me të drejtat e tij të pronësisë, apo qoftë edhe rasti kur pronari pret prej vitesh përmbylljen e një procesi administrativ të tejzgjatur për kthimin e pronës së tij që nga qeveria mund të jetë përfshirë në zonat e miratuara me përparësi zhvillim turizmi”.

August 10, 2015 11:08
Komento

11 Komente

 1. Sadiu August 10, 11:14

  Nishani! Po thoni Berisha me mire, ku ka kerçik Nishani, eshte nje lolo i mjere.

  Reply to this comment
 2. informatori August 10, 11:18

  Kjo nuk perben asnje te pa pritur . Ky President , shumicen e vendimeve te Parlamentit , i ka kthyer mbrapsh dhe megjithate , jane miratuar me nje votim te dyte . Tashme , dihet nga te gjithe se kujt i sherben ky palo burre .

  Reply to this comment
 3. info-analitike August 10, 11:49

  Shume mire qe ky ligj eshte kthyer mbrapsht sepse nuk mund te kete asnje zhvillim pa shkuar prona tek i zoti. Boll me fushaten e fletushkave per zaptuesit.

  Reply to this comment
  • Toni August 10, 16:29

   info-lesh mosssss more po pse aq kare me syze sic je ti vete edine ti kete milet,ky palaco ne foto kur ishte min i bredshem car boni lesht apo syte e tu,Tjetra po 8-vitet e suksesit kur Shqiperia renditej pas Gjermanise ne ekonomi pse nuk u be gje per pronat qe te shkoje tek i zoti por fitoi fazllici-argita-zeni-famija berisha-etj keshtu me rradhe duke renditur edhe plera te sojit tend,nuk ja vlen te merreh me mbeturina te rangut tend,tung..

   Reply to this comment
 4. informatori August 10, 14:43

  Ty info-analileshi , nuk eshte se te dhimbset Shqiperia e shqiptaret pronare dhe i jep te drejte pseudo-presidentit te Republikes . Ti je armik i Edi Rames dhe Qeverise se tij dhe te pelqen çdo gje qe behet kunder tyre . Po kujt ja kerkon pronen ti zagar berishian , Qeverise Rama ? Kush eshte komunisti famekeq qe me ligjin 1451 , i ndau pronat e shqiptareve , pa llogaritur as pronare e as tapi ? Ky ligj nuk mund te korrigjohet kurre tashme , sepse pelcet lufta civile . Si nuk lexuam prej teje ndonje analize , apo mendim te pa anshem , por vetem mllef , urrejtje sharje e ofendime per Edi Ramen ? Çfare te keqia i ka bere Edi Rama Shqiperise ne vetem dy vjet qeverisje ? Ti e di shume mire qe , po te rradhitesh vjedhjet , mashtrimet , vrasjet dhe te gjitha bemat antishqiptare te Sali Berishes , nuk i nxe as nje liber i tere , e jo nje koment gazete . Sot ishte ne Dita nje artikull per Berishen nga Andrea Stefani , ku permendeshin vetem disa nga “veprat” antishqiptare te tij . Ike more , mbeturine berishiane , shko e komento ne gazetat fashiste “55” dhe “RD” .

  Reply to this comment
 5. riti August 10, 16:05

  Presidenti ka te drejte ,pa e pare ai kete pune nuk mund te firmose e vulose ,Puna eshte cdo firme te zvarritet sa me gjate dhe mundesisht te behet sikur do te firmoset dhe te mos firmoset asnjehere se po te firmoset ajo duhet te vuloset,Presidenti ka qene ushtarak dhe ai ka dhene besen se do te rrije aty deri ne sekondat e fundit ,edhe po qe i pa afte me ndenjur aty, Vetem keshtu cojme ne vend betimin e bere para partise tone te dashur,

  Reply to this comment
 6. Kopaçe August 10, 16:35

  President i leshit te Marikes…

  Reply to this comment
 7. info-analitike August 10, 16:54

  Ja dhe dy rilindes te “qyteteruar” qe si argumente kane vetem “leshin”. Une i kam argumentuar me kohe pozitat e mia dhe keto budallaleqet tuaja vetem sa me perforcojne bindjen time se Rames tashme i shkojne pas vetem njerez si ju qe nuk duan te arsyetojne e te shohin cfare po ndodh. Vazhdoni keshtu se militantet bejne vetem punen e qenit.

  Reply to this comment
 8. futjakot August 10, 18:08

  Ckeni me presidentin,cfare ju ka bere.Mos u nervozoni qe nuk i firmos ligjet se kushetetuta e ka te qarte si ti firmose si mos i firmos ate se pjerth njeri,lereni te duket i devotshem para sales, mos ja zini persheshin ne fyt

  Reply to this comment
 9. informatori August 10, 20:29

  Po , more info-leshi , si nuk e shikojme se çfare po ndodh , neve ne kete dynja jetojme . Po ndodh , p.sh. , qe , para nje muaji , Edi Rama dhe koalicioni i majte , shpartalloi per here te dyte ne dy vjet PD-ne (partine delinkuente) , e cila pesoi nje katastrofe elektorale , te pa pare ne Shqiperi prej 25 vjetesh . Ja , kjo po ndodh , nuk e dinje ti ?

  Reply to this comment
  • info-analitike August 11, 06:29

   informator,
   a e ke lexuar ligjin se cfare thote? A e ke kuptuar? Sa per perralla me me partizane e gjermane e me lojera lufterash ato vazhdoji vete se dukesh qe ke mbetur kalama nga mendja.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*