Nishani: Basha është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë

October 20, 2014 21:09

Nishani: Basha është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë

Presidenti Bujar Nishani është shprehur në favor të shtyrjes së vizitës së Edi Ramës në Beograd.

Nuk e quaj as të drejtë as të ndershme që të analizohen çështje pasi ato kanë ndodhur në një situatë të caktuar, apo realitet të caktuar. Gjykoj se shtyrja është me vend, apo e argumentuar për shkak të një seri rrethanash që erdhën. Kishim një qëndrim të kryeministrit të Shqipërisë për të realizuar vizitën, për fat të keq kishim një qëndruar të paqartë të dyzuar të palës serbe. Me një shtyrje të paargumentuar të vizitës nga ana e tyre. Pro mendoj se kjo shtyrje u ndikua nga situate”, thekson Nishani në një intervistë për A1 report.

Presidenti Nishani nuk harron as komplimentet për Lulzim Bashën. “Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është ndër ministrat më të mirë të Jashtëm të Shqipërisë. E rëndësishme është në politikën e jashtme për fat të mirë ka një unitet qëndrimi. Jam i bindur që kjo politikë që kemi ndjekur ne në aspektin ndërkombëtar e ka sjellë Shqipërinë në tryeza të rëndësishme”, tha ai.

October 20, 2014 21:09
Komento

12 Komente

 1. Emigranti October 20, 21:14

  Eshte e vertete eshte Ministri i vetem i Jashtem qe firmosi paktin detar per ti falur Greqise nje pjese te ujerave teritoriale Kete nuk e ka bere askush dy veta kane bere pazar me trojet shqiptare Zogu dhe ky bukuroshi jot Ndoshta te duhet ndonje vend ne PD kur te te fusin ndonje shkelm nga ai vend qe te dha Sala

  Reply to this comment
 2. Anderson October 20, 21:18

  Karagjoz me mustaqe dhe president, vetem ty te kemi pare. JE KOMPLET I PESHTIRE

  Reply to this comment
 3. Qytetari October 20, 21:25

  Pse a nuk ishte sukse vizita e Lul Bashes në çadrën e Kadafit në libi. A nuk ishte sukse shitja e detit? A nuk eshtë sukses per Shqiperin që ishte minister i jashtem dhe kryetar Bashkie me shkollë të mesme. Sepse ai Lul Basha i berishajve u regjistrua në Universitet në Ollandë por nuk mbaroi asnje provim

  Reply to this comment
 4. DinPaku October 20, 21:36

  Jam dakort me Nishanin ne kete rast, sepse ta shtynin apo ta benin viziten daten e planifikuar, kjo ishte nje dileme e pales serbe, ndersa pala shqiptare ishte dhe vazhdon te jete indiferente karshi kesaj dileme, asaj i takon vetem te jete ne pritje dhe ne gadishmeri karshi nje problemi totalisht serb, qe nga ftesa per vizite, organizimi, shtyrja apo anulimi ne rast se u teket dhe u intereson. Rames i takon vetem te prese dhe te pergatise qendrimin dinjitoz qe do te mbaje kur te shkoje atje, ne rast se vizita do te realizohet ndonjehere. Basha, si person qe ka shqetesim me te larte per punet e Serbise se sa per ato te Shqiperise, e ka ndjere qe vizita duhej shtyre sepse nuk ishte moment i pershtatshem per palen serbe, dhe ka patur te drejte edhe nga pikepamja e nje ministri te jashtem, natyrisht serb dhe jo shqiptar. Prandaj edhe Nishani ketu e ka fjalen, qe Basha eshte pa dyshim Ministri i Jashtem me i mire qe ka qene ndonjehere ne Shqiperi per Serbine.

  Reply to this comment
 5. xhino October 20, 21:44

  ik ore loqe

  Reply to this comment
 6. dhori October 20, 21:45

  Presidentin tone edhe vella ta kesh e ke te pamundur ta mbrosh per shume nga ato qe thote e qe jane te ngjashme me kete komplimentin qe bene per z. Basha.

  Reply to this comment
 7. Arben October 20, 22:20

  OPO VAZHDONI LEPIJINI BYTHEN NJERI TJETRIT

  ORE, MEQE RA FJALA, SALIU PO E BENTE PRAPE GATI ZYREN TEK SHQUP-I

  Reply to this comment
 8. Fat man October 20, 22:23

  Kapter Jarin e dime qe eshte tru tallash, por eshte edhe bole pasi mbron antishqiptarin Basha duke e cilesuar si nje nga Min. e Jashtem me te suksesshem pasi i fali Greqise 255 km2 det. Si tradhetar Luezim Berisha vjen i dyti pas plehres Zog, qe u fali Jugosllaveve Shen Naumin.

  Reply to this comment
 9. Alban Dega October 20, 23:39

  Bujar Nishani eshte presidenti me i pafytyre qe ka pasur Shqiperia…Fytyra e tij eshte ajo e Sali Kadadit…

  Reply to this comment
 10. matteo October 21, 12:28

  Per fatin e keq te te gjithe shqiptareve, pa dallim ideje, krahine e feje, ky qe kemi eshte president i nje grupi shqiptaresh, te cilet e vune ne ate pozicion dhe presin prej tij t’u beje qokat e radhes. Per fat te keq te ketij vendi, qe s’gjen qetesi nga bijte e mbrapshte te tij.

  Reply to this comment
 11. SuloKapedani October 21, 21:34

  I pa afti gjithmon lavdèron atè qè i pèrshtatet atij dhe ngjashmèria èshtè e madhe, luli spiun i serbève kur ishte nè kosovè ,hajduti i kombit ,shitsi i detit vrasèsi i 21 janarit, hajdut i votave dhe shkatèrrues i Tiranès.Ja pra si mos tè jetè mè i miri i Nishanit dhe i salès.P.D. koleksioni i kriminelève.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*