Nishani nuk pranon propozime nga Rama për guvernatorin e ri?

October 27, 2014 09:54

Nishani nuk pranon propozime nga Rama për guvernatorin e ri?

Presidenti Bujar Nishani  do të nisë konsultimet këtë javë për guvernatorin e ri.

Ai do të takohet me Ramën dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha, ku do t’iu parashtrojë atyre një listë me kandidatët e mundshëm për guvernatorin e ri.

Por, sipas te perditshmes Panorama ai nuk do të pranojë asnjë propozim nga Rama, që ndërkohë ka thënë se do t’i propozojë Nishanit emrin e një femre për guvernatore.

Dhe ky propozim nuk do të jetë Rudina Seseri, siç është përfolur në media.

Kjo e fundit ka mohuar të jetë e interesuar të kthehet në Shqipëri për të marrë drejtimin e Bankës së Shqipërisë.

 

October 27, 2014 09:54
Komento

15 Komente

 1. Qytetari October 27, 10:09

  Po Ilir Floriri a do e pranoj atje. Duhet të jetë i LSI-së që të mos mbetet më as valutë, Iliri mori floririn

  Reply to this comment
 2. Toni October 27, 11:37

  bujar nishani kapterr hesapi po emero ODETEN me zevendese megin e pleres jozefine dizenjatorja,po ti ke maru mor qyqare,shikoje sa ordiner je po perdoresh si preservativ nga serbi sali sekretari i PPSH-se…

  Reply to this comment
 3. Rik Balsha sr. October 27, 11:53

  KU NE TE S’EMES I MORI PARATE

  Rudina Seseri, qe ne deklarimin e pasurive si deputete e Partise Socialiste ne vitin 2010-te tregoi pasurine e saj te dyshimte:

  Ajo disponon nje apartament banimi 120m2, ne Boston, blere me nje vlere prej 890.000$, nje vile banimi ne Farke, 220.000 euro, nje apartament banimi 94m2 ne Tirane, me vlere 42.000 euro si dhe investime ne burse prej 70.515.14$. Nderkohe qe disponon makine Toyota me vlere 17.000$, nje makine Mercedez Benz 14.000 euro dhe nje llogari bankare me vlera, 13.600$ dhe 72.000$. Por edhe kredi bankare, 427.670$ dhe 71.302.61 euro.

  Dhe nuk ka pse te rikthehet ne “vendin e krimit” andaj shtrengon fort pasaporten e saj amerikane. Siç beri simili i saj Harasani, gjashte here i denoncuar ne prokurori per grabitjen e aseteve te KESH-it. Kohe me pare mori guximin dhe “driten jeshile” nga Edi AuNirthte Rama te “vizitoje” Shqiperine, duke e ditur qe nuk do i futej asnje gjembe ne kembet e tija kuterbuese.

  Eshte kthyer me kohe ne mode posedimi i qytetarise se dyfishte nga hajdutet e pasurise kombetare. Shumica e deputeteve ne Kuvend kane qytetari te dyfishte, per te mos folur per Malltezet, Berishet, Visho Ajazet, Grida Dumet e Olsi Ramet e turnit.

  “Fin che la barca va” – kendonte nga fundi i viteve tetedhjete te shekullit qe lame pas, italianja Orieta Berti. E kane perfeksionuar deri ne majelartesi gangsteret mashtrues qe na drejtuan e na drejtojne, me fajin tone te te besuarve ndaj çdo genjeshtre, te ketyre skrementeve te shoqerise ku jetojme te iluzionizuar deri ne haluçinacion.

  Vazhdo Edi AuNirthte Rama te tallesh me kete popull qe s’eshte i yti, ke ne krah hajdutin tjeter fazqezi te arit te bankes shqiptare, te korruptuarin e pafaqte qe per para mohon edhe te emen çepaniote.

  Reply to this comment
  • Dorela October 27, 14:23

   O Riku sa mire i beke hesapet e te tjereve? Di gje me sa 6 shifra e ke rrogen po mbarove Harvard university dhe po punove per Microsoftin?
   Pastaj Rudina ka dhe burre, plus qe vete vjen nga Seseret e Krujes familje e pasur. Shikoni Gjin Gjonet e Fullhalete.. e lereni Rudinen ne pune te vet.

   Reply to this comment
  • Rik Balsha sr. October 27, 15:24

   PO TE ISHTE DOREL(li)-A MBIEMRI YT

   me kenaqesi do te pergjigjesha, si pinjolle e te fameshmit Johnny Dorelli – alias Giorgio Guidi, po ti nuk je e tille. Me e shumta ke veshin e zhvilluar per ti rene kapakeve te tenxhereve me garuzhde prej alumini, qe te zgjosh nga varri edhe gjelat e Laprakes te nendhefutur pas “nderrimit jete” per zmadhim te melçise se zeze.
   Eshumparasja paska punuar per Microsoft-in ne Shqiperi? Me çfare mansionesh, meqe qenka laureuar ne Harvard-in e Bostonit (je e sigurte ?) per ekonomi, ka shitur paketa te programeve Office ne ndonje dyqan te ngritur pa leje, mbi trotuaret e ngushta te pazarit te ri, apo ka perkthyer ne shqip keto programe?

   Sido qe te jete pjesmarrja e saj ne kete aventure mikrosoftiane, shihet edhe sot me nivelin afer zeros te perdoruesve, ne çdo skaj te institucioneve publike dhe private, me te cilat qenka pasuruar e jot’bolleshmja Rudine e Sesereve te Krujes.

   Jam mese i bindur qe edhe ne investimet ne burse te deklaruara te kete humbur para, se elbete nuk kane qene te sajat. I pat rene edhe Visho Ajazi nje uverture te tille, sepse vazhdojne te shohin Shqiperine dhe shqiptaret si gjysherit e tyre analfabete, me profesionin e vetem qe kishin – ate te lidhesve te gomareve prane mullareve me kashte.

   Mos humb shendetin ne mbrojtje te ketyre gjemsave pseudoshqiptare, e ardhmja ka qene, eshte dhe do mbetet vetem ne duart e atyre qe e duan me shpirt e sakrifikojne edhe pa u pasuruar per kete vend te rraskapitur.

   Reply to this comment
 4. Lëmi Llukës October 27, 11:57

  Edi ,
  Këputi një shkelm bythëve këtij , presidentit të Saliut !
  More , do i pastrosh zyrat e shtetit nga këta rrugaçë apo ç’mëndje ke ?!
  S’kemi nerva të dëgjojmë dërdëllitjet e këtyre rrugaçëve , bollë 25 vjet !

  Reply to this comment
 5. treporti October 27, 12:07

  O kryeminister,po shihe mire qitapin kush e emeron guvernatorin,sipas ketij timit e emeron parlamenti.!

  Reply to this comment
 6. Sali komunisti i pabese dhe serb October 27, 13:18

  Bojaxhiut Edi ja piu lengun edhe Kapter Jari mustaqe perc rrot Cari. Guvernatorin do t’a propozoje Korbi Argita dhe e miraton tru tallashi dhe uloku Jar. Familja e Adolf Berishes do te ruaj te paprekura transfertat bankare ne vendet e ” Parajsave Fiskale “, ku ben pjese edhe serbi Damir Fazllic.

  Reply to this comment
 7. sokol kolonja October 27, 14:18

  sa te jete ne krye te presidences Bujar Sali Berish Nishani ,nuk kemi per te bere prokopi.

  Reply to this comment
 8. Eri October 27, 14:43

  Evis Sulka esht emri besoj…punon ne BB ne Kosove dhe Tirane. Esht kot si kandidature nese do jet kjo. Rama ja fut kot.

  Reply to this comment
 9. Sali komunisti i pabese dhe serb October 27, 15:20

  Rama ka per propozim si Guvernator te BSH nje femer, ndersa emri Evis eshte mashkuall, mos ja fusin kot.

  Reply to this comment
 10. MERIMANGA E KUQE October 28, 19:21

  NISHAN MAVRIU E DITE ZIU E MENDON SE RAMA ESHTE AKOMA NE OPOZITE E PRETE PROPOZIME NGA I NDJERI SALI SE I KA NGELUR ORA 12 TE VARFERIT NGA FRIKA

  Reply to this comment
 11. . October 29, 00:51

  Pse nuk pranon ky gjytyrymi, si punon dora apo veshet.
  Zoti do te vije hakut more gavet e vjeter ushrie.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*