Nishani “pajtohet” me ndryshimet në qeveri, dekreton Ylli Manjanin

November 10, 2015 17:00

Nishani “pajtohet” me ndryshimet në qeveri, dekreton Ylli Manjanin

Presidenti i Republikës, përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për shkarkimin e Nasip Naços, i dorëhequr një ditë më parë dhe përmes një dekreti të dytë emërimin në vend të tij si ministër i Drejtëisë të Ylli Manjanit.

Nasip Naço paraqiti papritur dorëheqjen paraditen e së hënës dhe në letrën e bërë publike ku shpjegonte arsyet e këtij vendimi, thuhej se këto arsye ishin personale.

Po të hënën, kryeministri Edi Rama pranoi emrin e Ylli Manjanit të mbërritur nga Lëvizja Socialiste për Integrim si pasues të Naços. Kjo lëvizje në kabinetin qeveritar të kryeministri Rama është interpretuar në media si presion i Ilir Metës ndaj Edi Ramës për rikompozim të qeverisë.

November 10, 2015 17:00
Komento

2 Komente

  1. Tarrasi November 10, 20:02

    Hajde Jari Jari tani dukesh si pellumb dhenderr Elbasani …

    Reply to this comment
  2. Xhilman Kanapari November 11, 06:00

    Hahaha, Jari duket si djale i urte, soj vollejbollisti.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*