Nishani: Po më vijnë kërcënime nga mazhoranca e re

Redaksia Online August 17, 2013 12:11

Nishani: Po më vijnë kërcënime nga mazhoranca e re

Presidenti Bujar Nishani ka akuzuar mazhorancën e re, se ka nisur një fushatë shpifjesh, kërcënimesh dhe shantazhesh ndaj tij. Nishani thotë se këto sulme janë bërë të përsëritura gjatë ditëve të fundit.

Deklarata e plotë e presidencës:

Gjatë ditëve të fundit në mënyrë të përsëritur, ndaj Kreut të Shtetit, janë adresuar shpifje, kërcënime dhe shantazhe nga aktorë të maxhorancës së re politike të dalë pas zgjedhjeve të 23 Qershorit.

Akuza më e fundit në lidhje me fondin shtesë të akorduar nga qeveria për Institucionin e Presidentit të Republikës përbën një shqetësim të madh për funksionimin e këtij Institucioni.

Ky fond, jepet për realizimin e Samitit të 5-të, të Presidentëve të Ballkanit Perëndimor, i cili sipas sistemit të rotacionit, këtë vit organizohet në Shqipëri me 16-17 shtator 2013.

Institucioni i Presidentit të Republikës, garanton qytetarët e vendit dhe partnerët ndërkombëtarë të Shqipërisë, se nuk do të ndalet në funksionimin e tij dhe përmbushjen e detyrimeve kushtetuese.

Redaksia Online August 17, 2013 12:11
Komento

32 Komente

 1. kuq e zi August 17, 10:45

  ore rraketik president ti ndihesh i kercenuar se je i dhjere deri ne fyt more shtupe novejtorje po te te shtrydh serbi sali duke te te shfytezuar ore rraketik i felliqur,ku mer vesh ti cdo te thote shtet e kushtetute se ti dinje nuk i beje tere ato shkelje duke firmosur vjedhjet or klysh i serbit saliclesh presidenti je mor rraketik kur ti je duke bere akoma zedhenesin+sherbetorin e pede-s e jo te mbrosh popullin or trap ti je nje njeri pa identitet ..

  Reply to this comment
 2. valiko August 17, 10:56

  vjedhja me e madhe e shekullit per te darovitur partine tende me godinen e shqup-it dhe kjo te ta shperbleje me godinen aktuale te pd nuk eshte tjeter vec korupsion dhe shfrytezim i detyres tende prandaj vendi yt eshte ne bence dhe jo ne presidence

  Reply to this comment
 3. Labi Vlore August 17, 10:58

  Uloku i semure po ankohet nga kercenimet.Po ty te dhunon e kercenon Saliu perdite me gjithe grua e femije dhe nuk ankohesh mor plehre.Je kthyer ne Noter te letrave qe te dergon per te firmosur Bushtra e Krimitte Vucidolit Sali Hale Berisha.Ti duhesh shkarkuar urgjentisht se felliqe Kombin.Per me teper qe je Ulok dhe i pa afte edhe fizikisht edhe menderisht te kryesh rolin e Presidentit.Karagjyzel i pa nder dhe i pa dinjitet.

  Reply to this comment
 4. LORA August 17, 11:19

  Nuk me duhet garancia jote more sakati-president.
  Ti nik je produkt i votes se Popullit,por je produkt i gjirizit te brekedhjerit te historise.Keshtu qe mos guxo te me drejtohesh mua qytetarit,ndyresire turperuese e Republikes time.
  Te vija nga rradhet e ushtarakeve do te te drejtohesha ndryshe,o ere gjirizi qe e permjer uniformen ushtarake.
  Standarti yt,ne syrin publik,eshte qe ti i ke lene bolet peng ne daren e dr.dhjeramanit dhe ti shtrengon ai sipas hallit te verdiktit te shenjteruar te 23 qershorit.Vafsh ne djall o mender-president.

  Reply to this comment
 5. endri August 17, 11:26

  Ti je i kapur zoti Nishani! lufto te fitosh pavaresine tende!

  Reply to this comment
 6. mere, lere. August 17, 11:37

  -Pse qan?..

  Reply to this comment
 7. Raca qe copton vet veten jan shqiptaret August 17, 11:40

  Kush te kercenon ty o ulok ma dhuaj mua se ja pres veshin

  Reply to this comment
 8. luli August 17, 11:41

  Zoti Nishani mbetet servil frikacak dhe komunizte i vendosur duhet te hiqet nga presidenca te vendosim nje njeri tamam.

  Reply to this comment
 9. tani August 17, 11:49

  O njeri i degjaneruar qe mi thua edhe vetes president ,je vec nje BAJGE

  Reply to this comment
 10. Deti August 17, 11:53

  President,nese je i tille,nese je mbi palet e partite,nese je faktor uniteti dhe mbrojtes i Kushtetutes se Republikes se Shqiperise,denonco e nxirr ne drite perdorimin qe po te ben si kapter kryeministri ne detyre dhe leri denglat per kercenime nga mazhoranca.Me mazhorancen do te kesh pune pas fillimit te qeverisjes se saj,me ligjin athere do te perballesh .Mos krijo alibira fallco qe tani,pasi te ka hyre frika na palce o i mjere !Meshire per ty,qe nuk di se cfare thua e ben !

  Reply to this comment
 11. tedi August 17, 12:11

  Ti BUJAR MEHMETI sic te njohim ne ish skenderbegasit dhe ish studentet e shkolles se bashkuar ose NISHANI sic te pelqen te therrasin ata qe te kane poshteruar duke te bere vegel te tyren mos u ndjej i kercenuar pasi vete ke shkelur kushtetuten me dekretet e tua ne sherbim te baba Saliut.Dekreti yt per dhenien e SHQUP it P.D se tregon dhe njehere servilizmin tend qe te ka karakterizuar qe ne rinine tende te hershme . Si i harrove ti Jari gjithe ato aktivitete qe organizonim ne atje per vite me rradhe?Te kujtohet Bujar sa here recitoje vjersha per Partine dhe sh. Enver ne ate salle te SHQUP it?harrove Jaro qe per 8 vjet rresht ke qene sekretar rinie i shkolles? Edhe petagog ne shkolle te mbajten pasi ishe servil i pushtetit dhe jo se ishe student i shkelqyer. Ndaj sot nuk duhet te qash por te besh gati sendet e tua personale dhe te dalesh ne KEMP pasi ky vend nuk ka nevoje per nje President si ty

  Reply to this comment
 12. VJOSA VL August 17, 12:46

  TE HETOHESH NUK DO TE THOT SE KERCENOHESH . PO TE PATI HYRE FRIKA NE PALC DHE E SHIKON SE PO TE RRESHKET TOKA NEN KEMBE ,PER ARESYE SE NUK I KE SHERBYER POPULLIT PO NJE PARTIE ,JEP DORHEQJEN E RRI REHAT ME PLAKEN NE SHTEPI ! C’TE DUHET PLEQESIA KUR SE MBAN DOT!

  Reply to this comment
 13. Vëzhguesi F. August 17, 12:55

  O Zoti Nishanit! Jeni nje hiç dhe asgje me teper. Ju jeni nje kukull e Saliut qe ju vuri ne ate karrike per t’iu perdorur sipas qefit, tekave dhe deshirave te tija . Ju jeni absolutisht jasht gjithe parametrave te nje drejtuesi normal shteti. Ty nuk po te kercenon dhe shantazhon mazhoranca e re, por ata qe te vune ne ate karrike dhe qe kerkojne me çdo kusht te hedhesh vallen e tyre. Ndaj ose jep dorheqje, ose duhet te largohesh per shkeljet e kushtetutes me votimin sa me te pare ne parlamenti e ri. Ju keni shkelur Kushtetuten duke dalur hapur ne mbrojtje te drejtimit politik te ushtrise ne dem dhe disfavor te drejtimit ushtarak te saj. Dekreti i shpallur per t’i dhuruar partise tende seline e SHQUP-it qe eshte nje nder objektet jo vetem historike por dhe te domosdoshme per veprimtarine e ushtrise, eshte nje lloj pyke qe i sherben vetem atyre qe kerkojne te vazhdojne punen e ndyre ndaj ushtrise. Ju o Bujar Nishani, duhet te perballeni jo vetem politikisht me kete veprim por dhe juridikisht per shperdorim te detyres. arsyet duhet t’i spjegoni ju dhe mos ua faturoni te tjereve.Lerini perrallat se u ka kaluar koha. Keshilltari yt dhe padroni Sali nuk mund te shpetoje nga gropa e zeze ku te ka futur. Turp te kesh se ke qene dhe vete ushtarak, o xhenjer dhe u bere nje me ata qe nuk e kane dashur kurre suhtrine shqiptare. Turp dhe jazek te qofte o Komandant i Pergjithshem i FA qe nuk je as ne rolin e nje kapteri te rendomte! Nese keto i ben nga paaftesia fizike nje arsye me shume per tu larguar pa probleme nga ai post i uzurpuar apo dhurate e nje pushteti uzurpator dhe kriminel qe u rrezua me voten apo grustin nje milionsh.

  Reply to this comment
 14. nadi August 17, 13:13

  te dhjefsha mustaqet or mut!

  Reply to this comment
 15. Pac Martini August 17, 13:24

  Te vjen keq kur vendi ka nje president te njeanshem ne cdo vendimmarrje , Nje komandant te forcave te armatosurave qe firmos per te tjetersuar prona te kesaje force , Ky president duhet te i beje nder vetes dhe vendit duke dhene menjehere doreheqjen dhe te dale ne pension dhe mos te qendroj i kapur si kukull me kurdisje .

  Reply to this comment
 16. ARBER August 17, 13:55

  Meqense mazhoranca e re ka votat, ty nuk duhet perjashtuar por flakur,,sherbetor i bindur i Saliut,njeri pa vizion i paafte fizikisht e menderisht,asgje nuk ke bere si kryetare shteti,vetem ke firmosur urdherat e PD,ti nuk je i pari per shqipetaret.

  Reply to this comment
 17. vlora August 17, 13:59

  Po ik o gjydrym kush te kercenon ty … shikon endra me sy hapur. Te ishe ndonje sagllam me kembe e duar ne rregull epo mund ta besonim po qysh je ti gjysem njeri kush merret me ty. Perendia eshte marre e do te merret me ty

  Reply to this comment
 18. elton August 17, 14:00

  ik re var veten ti, president matuf

  Reply to this comment
 19. shpatar August 17, 15:12

  Ne mendjen e Berishes dhe Nanos vendosja e nje ish ushtaraku ne krye te Presidences eshte nje risi e pa njohur ne historine e popullit shqiptare . Duke i mbajtur si gure shahu ata realizonin qellimet e tyre te mbrapshta .Ne se Mojsiu respektohet sot lidhet me naryren e tije qe nuk ja varte shume Nanos .Ky ish ushtaraku i dyte Nishan per koke te nenes eshte nga ata te tredh.. e Ramizit.Ja qe me ne fund ju desh Berishes qe te realizoje planet e tije me doren e thare te Nishanit.Ska bere vaki qe nje kaqol si Berisha te tallet kaq hapur me nje popull .Thash te qetsohesha e te beja ca pushime por gomaret jane mbushur kaq shume me miza sa dhe ketu nuk me lene rehat.

  Reply to this comment
 20. Gjergji August 17, 15:51

  Mos u tremb o Jaro, se ke tajare te madhe. Ta ka futur shefi yt dhe ti nuk ben ze. Mos u tremb sepse punet do behen ngadale ngadale. Mbas fillimit te punes maxhoranca e re do te ti shkule mustaqet dhe do te heqe me ceremoni dhe me lezet. Ti ushtaraku qe te heqin per hunde nuk e meriton kete karrike qe ke. Aferim

  Reply to this comment
 21. Nikolaj August 17, 16:28

  Mos na shpego se pèr ç^far tè duhen ato 5 milion lek por na shpego si i ke pèrfituar dyqanet tek Pranvera dhe 4000 m2 tek Ura e Dajlanit nè Durrès potè shtojmè dhe vilat nè Qerret dhe nè
  Gjirin e Lalsit dhe tè tjera.
  Tè ka mbèrthyer paniku ,o Bujar ,Ke arsye qè je nè gjèndje ankthi se e dini mirè qè keni shkelur ligjin Kushtetues jo vetèm pèr shtèpin e Oficerave tè ushtrisè por nè tè gjith aktivitetin e ushtrimit tè detyrès. Do tju sugjeroja tè jepni dorheqje sa nuk èshtè vonè dhe tè merni atè pensionin e INVALIDETIT.

  Reply to this comment
 22. tim August 17, 16:57

  Maxhoranca e re do beje gjene me te mire e me te bukur te te heqi ty or idiot nga ai post ku te vuri krimineli sali berisha komplet kundra ligjit dhe komplet ne interes te tij. pastaj te te hetoje hollesisht ty dhe njerezit e gruas tende qe nuk kane lene prone pa vjedhur

  Reply to this comment
 23. psy August 17, 17:25

  Desha te shkruaj dhe une,por….lexova komentet e mesiperme dhe thashe…c’ti thuash me kesaj krijese mjerane,mire per vehten po per femijet si nuk mendon,poshterimin qe i behet atyre.Zvarranik !!

  Reply to this comment
 24. Pavarësia August 17, 17:56

  Vërtetë të vjen keq kur ke një president të një kalibri të vockël, pa personalitet e pa dinjitet. Më shkojnë morrnica në trup tek sa po lexoj komentet e lexuesve që e njohin nga afër këtë pseudo president, por dhe pseudonjeri i cili mendon, fol dhe vepron me mendjen e Saliut, me gjuhën e Saliut, me duart e gjakosura të Saliut. Ky realitet përbën një turp për Shqipërinë. Prandaj dhe duhet shlyer e pastruar sa më parë. Jo vetëm presidenti kukëll por dhe drejtues të tjerë të institucioneve që duhet të jenë të pa varur por Saliu i mban të lidhur me rripin e pantallonave të tij, duhen fshirë sa më parë për ti hapur rrugën zhvillimit të vërtetë të Demokracisë dhe përparimit të Shqipërisë.

  Reply to this comment
 25. al August 17, 19:52

  ik ore president i dhunuar seksualisht nga nje kryeminister serb si S.B

  Reply to this comment
 26. Gramoz August 17, 22:03

  po kush te kercenon ty o o gje ndyre po ty te ka pare dhe zoti qe te ka lene cyryk po mos u merzit tiqe po shkel mbi veten tende ti qe keshkelur uniformen qe ke qene oficer qe shkel dinjitetin tend perendija te mori doren ,, tani do te mare dhe kembet po me keqja dote ndodhe kur te mare gojen po pastaj me se do hash m,,,t ike qelbesire kush ndyn doren me ty me fal o zot i madh mos me fut ne gjynah po ky po shkel me kembe njerezit tane me te nderuar ky eshte plang prishur o zot ti keta njeres i dergon ne fer a nuk kam te drejt ta mallkoj

  Reply to this comment
 27. Tani August 17, 22:13

  Je per te qare hallin.Nuk ke me foto neper institucione.Qe tani te kthehu Rama ne bajge.Prit ky eshte fillimi.Nuk e kap vitin tjeter.Komunist ,legen,i pd.

  Reply to this comment
 28. dikush August 18, 03:23

  Bujar Mehmeti si te kam o komandant? E mbarove vilen apo ke edhe pak?

  Reply to this comment
 29. Robert Kosta August 18, 07:52

  Po te vine kercenime nga maxhoranca?! Pak e ke, ti duhet te japesh dorreheqjen dhe te dalesh para gjyqit. Kriminel!

  Reply to this comment
 30. MALI August 18, 09:18

  Ti po e mban Presidencen per te promovuar gruan tende se ajo po drejton se ti ske me fuqi , shikoj pak videot e tua cfart ke thene per kundershtaret e tu politik , por zoti te djeu pak me mut dhe tani dukesh si qen i rahur dhe ke frik dhe nga ndonje deklarat sado e thjesht dhe me fryme vetem ligjore , dili per zot veprimeve te tua , pse ri nen hijen e gruas , zoti te denoj por tani e ke punen me keq se ne vend te vesh pak mend ke mare persiper te beshe punen e djallit ,turp te vije se po fyen Shqiperin haramsez

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*