Dekretet e Nishanit, Thanza dhe Ndreca sot në Komisionin e Ligjeve

Redaksia Online April 23, 2013 09:20

Dekretet e Nishanit, Thanza dhe Ndreca sot në Komisionin e Ligjeve

Dekretet e presidentit Nishani për dy anëtarët më të rinj të Gjykatës së Lartë shqyrtohen sot në Komisionin e Ligjeve. Admir Thanza dhe Tom Ndreca u dekretuan javën e kaluar për vendet vakante në Gjykatën e Lartë. Ata pritet të zëvendësojnë në këtë post Besnik Imerajn dhe Gani Dizdarin, të cilët kaluan tek Gjykata Kushtetuese. Admir Thanza ka qenë anëtar i Gjykatës Kushtetuese, ndërsa Tom Ndreca është gjyqtar në Gjykatën e Apelit të Tiranës, detyrë që e ushtron prej 16 vitesh.

Kreu i PS-së, Rama, ironizoi të premten përmes Tuiterit dekretet e Nishanit, duke i kujtuar atij edhe Sashenka Jonuzajn, e cila së bashku me Tomë Ndrecajn janë cilësuar nga opozita si dy personat që i dhanë fitoren e pamerituar Lulzim Bashës në zgjedhjet e majit 2011. “O President mos harro Sashenkën se nuk ishte Toma më shumë hero sesa ajo në luftën për Bashkinë e Tiranës që Tomën ta shpërbleni e Sashenkën jo!”, shkroi Rama.

 

 

Redaksia Online April 23, 2013 09:20
Komento

7 Komente

 1. Dhori April 19, 17:34

  Me kete akt z.Nishani e tejkalon shume paanesine e simbolit te bashkimit te popullit,- sie e percakton Kushtetuta.
  Ky akt i tij flet shume. Nuk na flet vetm se presidentin e kemi nje sherbetor te Sali Berishes, por edhe se ka nje nivel mjeran inteligjence, aq sa nuk kupton se po provokon shumicen popullsise dhe merr mbi vete urrejtjen e saj.

  Reply to this comment
 2. sali kurva April 19, 17:51

  na mori malli more surrat qen po sashenken ku e ke more qen b lepires

  Reply to this comment
 3. Arif April 19, 18:07

  Do ishte budallallëk të priste ndokush akte të paanshme nga presidenti i çerekut të popullit shqiptar. Unë e uroj për burrërinë presidentin, sepse ai po i zbaton burrërisht porositë e punëdhënësit të tij.

  Reply to this comment
 4. jozi jeme April 19, 18:43

  gjykata alla ciftelia jan ezauruar e vdekur te gjithe qe na dilka vetem ky bagla e lopes si me i miri te gjitheve mjer vendi yne …

  Reply to this comment
 5. hakihakiu April 19, 19:29

  Ama burra jeni qe merreni me Jarin ,nuk keni sy ne balle more njerez,nuk e shihni se si eshte i shkreti .Ne per keto emerime e vume PRESIDENT APO nuk doni ju,do SALIU ai i pari ai k,,, Ehu dhe un cfar them te na rroje Jari,Sala Ram njala Ilir krylopa dhe mjer mileti

  Reply to this comment
 6. Mark uk April 20, 08:44

  Shashenko do te caktohet per ti bere gjygjin Rames,po pas humbjes se zgjedhjeve.Duro do i gjindet puna,po nuk di si do ragosh.

  Reply to this comment
 7. shigjeta April 23, 11:37

  Gjykata e larte eshte streha e korrupsionit dhe poshtersise se ushqyer nga Berisha. Levizjet e tryre nga nje gjykate ne tjetren po behen me bekimin e Berishes dhe uraten e dordolecit Jarit – Bujari ju Degjon!
  Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo jane kampionet e matrapazeve dhe imoralitetit. Mjere shqiperia dhe gjykatat ne dore te kujt ka rene. Ata neser do ti sherbejne cdo padrinoje qe do jete ne pushtet. Per para dhe femra ata shesin dhe nenen e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim