Nishani u jep kuksianëve dekoratën “Nderi i Kombit”

April 15, 2016 18:59

Nishani u jep kuksianëve dekoratën “Nderi i Kombit”

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dhënë dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” për qytetin e Kukësit dhe kuksianët, për kontributin e dhënë për shqiptarët e Kosovës gjatë eksodit dhe luftës së vitit 1999.

Kreu i shtetit e cilëson unike dhe të papërsëritshme pritjen që kuksianët u bënë kosovarëve.

“Mikpritja është pasuria që trashëguan shqiptarët. Ju sfiduat edhe skeptikët e kohës, meritoni të viheni në piedestal”- iu drejtua presidenti, kuksianëve.

Medalja është dhënë me motivacionin: “Për solidaritetin, mikpritjen e rrallë dhe humanizmin e pashoq të treguar ndaj motrave e vëllezërve shqiptarë nga Kosova, gjatë shpërnguljes se tyre masive me dhunë nga makineria ushtarake e Millosheviçit në vitin 1999”.

bujar nishani-mdelja (3)bujar-nishani-mdelja-2-1

April 15, 2016 18:59
Komento

1 Koment

  1. Lili April 15, 19:24

    parce que nous le valons bien!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*